Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar Kanada vize başvurum onaylandı haftaya gidiyorum owp başvurusu için. Bekleyen arkadaşlar inşallah olumlu sonuçlar alırlar.

Başvuru: 02.11.2023
    Bio: 06.11.2023
    Bio onay: 28.11.2023
    Başvuru onay: 29.11.2023

Bu arada 2 ABD ve 5 schengen vizem var
    Başvuru sonrası abd ye gelip adres değişikliği bildirimi yaptım. Pasaportu VFS Los Angeles e gönderdim.

• @Sozer tebrik ederim. Umarım hersey gönlünüzce olur
    ts2023 başvurusu için mi gidiyorsunuz ?

• @mr-brad teşekkür ederim tüm bekleyen arkadaşlara nasip olsun inşallah. Evet TS2023 başvurusu yapacağım bakalım hayırlısı artık

• Merhaba arkadaşlar ben haftaya turist vizesi ile Toronto ya gideceğim giden arkadaşlara bir sorum olacak ne kadar sürede çalışma izni alınabiliyor? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• @Sozer 03 ocak son tarih deniliyor başvuru için. Umarım yetişirsin bu zamana kadar ayrıca başvurduktan sonra geri dönmek neticeyi etkiliyormuş, netice belli olana kadar kanada içinde kalınması öneriliyor. Online onay çıktıktan sonra belgenin posta ile zarf içinde birde adrese gelme konusuda ayrı bir zamanlama oluyormuş. Bu belgenin teslim alınmasıda önemli deniliyor. Galiba bundan sonra işe girince gerekli olacak sin numarası gibi şeyler bu belge ile alınıyormuş.

• @evre neticelenme süreleri değişkenlik gösteriyor deniliyor. başvurudan bir hafta sonra neticesi çıkanda var veya çok daha uzun süre sonra onay çıkanda oldugu söyleniyor. Standart kesin bir süreçin olmadığından bahsediliyor. Birde online onay çıktıktan sonra belgenin posta ile adrese gelmesi varmış. Bunun içinde bir sürelendirme konusu oluyormuş.

• @evre 15-20 gün civarlarında sürüyor diyorlar son gidenler

• @Ghost teşekkür ederim

• Merhaba. Pasaport talebi geldiğinde, farklı bir şehirden pasaportlarımızı posta yolu ile vfs'ye nasıl gönderiyoruz, kurye ücretini ne zaman yatıruyoruz vs bilgisi olan var mı acaba?

• TS2023 icin Kanada'ya gidiyorum. Online olarak TS2023 basvurduktan sonra Kanada beklemek yerine Amerikaya gecis yapip orada beklemek olabiliyormu.
    Amerika vizem var orada tanidigim var bekleme suresinde kalmak icin.

• @Sozer TS2023 basvurusunu Kanadaya girdikten sonra online yapinca, onay beklemek icin Amerika ya gecmek de bir sakinca varmi bildigin?

• @mrme12 netice belli olmadan kanada dışına çıkmak neticeyi negatif etkiliyor yönünde söylemler mevcut. Genelde başvuruların ret nedeni bu deniliyor ve ret mesajlarında kanada dışında olma gerekçesi olarak gösteriliyormuş.
    Netice belli olana kadar kanada içinde olmak öneriliyor genelde. Konaklama masrafları cok yüksek ve pahalı olduğu için kişiler geri dönmeyi tercih ediyorlarmış. Çünkü neticelenme ne zaman olacağı belli değil deniliyor. kimine kısa sürede kiminede cok uzun süre sonra netice belli olmuyormuş. birde onay cıktıktan sonra posta ile zarfı bekleme zamanı oluyormuş. bizde duyduklarımızdan söylüyoruz herkesin durumu farklı olabilir

• @mr-brad tesekkur ederim cevap için. Kanadaya giris yapinca yapilmasi gereken online başvuru ve form sanirim danışmanlık almadan kolayca yapılan birsey

• Merhaba konsolosluğa vize başvuru durumumu biraz hızlı değerlendirmesi için e-mail atmak istiyordum. E-mailin içine uci numarasınıda yazarsam iyi olur diyerek gckey hesabıma girdim. Maalesef final decision kısmında refused (red) görmüş bulundum. E-mail bugün 17:16 da gelmiş şimdi farkettim. Sağlık olsun

Profilim
    Evli ve tek çocuk var
    Eşim Polanya'da öğrenci ve Kanada vize başvurusu yapmadı, ben ve çocuğum birlikte başvuru yaptık
    2 Amerika turist vize reddi
    1 İngiltere Ankara ant. başvuru reddi
    1 Polanya D tipi öğrenci vize reddi
    1 Yunanistan turist vize reddi(oğlumunda reddi var)
    9 vizesiz ülke seyahati(çoğunluğu Balkanlar)
    Depremzede değilim
    Seyahat tarihi Mayıs 2024 olarak planlamıştım
    15 k bir para gösterdim

Başvuru tarihi :9 Ekim
    Bio : 11 Ekim
    Sonuç: 5 Aralık
    Red Sebebi
    -179b geri döneceğinize inanamıyorum
    -Kanada dışında önemli aile bağlarınız yok
    -Başvurunuzda belirttiğiniz ayrıntılar göz önüne alındığında, Kanada ziyaretinizin amacı geçici kalışla tutarlı değildir.

Başvuran herkese bol şans. Umarım kısa sürede hayırlı haberleri alırsınız.

• ⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana Geçmiş olsun muhtarım. Üzüldüm.

• @Muhtaradana hocam profiliniz kötü baya. Onay alsaydınız mucize olurdu öyle diyeyim.

• Kasım başında başvuran arkadaşların sonuçları gelmeye başladı mı acaba? Son zamanlarda artık yetişmez diye başvuranların azaldığını ve daha hızlı sonuçlandığını söyleyenler oldu. Var mı gördüğünüz duyduğunuz 1 aydan kısa süren başvuru yanıtları acaba

• @pirilparlak herkesin durumu farklı deniliyor. net standart bir süre yok deniliyor.
    ortak söylenen durum ts2023 başvurunun neticesi belli olmadan kanada dışına çıkmak neticeyi negatif etkileme ihtimalinin olması. çoğu kişi bu şekilde söylüyor.

• 6 eylülde parmak izi verdim halen ses yok. ABD vizem mevcut

• @kugutex ts2023 basvurusuda 03 ocak tarihinde son..umarım yetişir. bayagıda zaman olmuş. standart süre yok sanki. cogu kişinin farklı neticelenme süreleri. ts2023 başvurusuna yetişirse süper olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |