Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar. Emekli Annem için vize randevumuz var bu hafta. ds160 da seyahat giderlerini kimin karşılayacağı sorusunda babamı yani eşi diye yazdık. Babam bütün hesap dökümlerini aldı. Annemin herhangi bir banka dökümünü almadık. Bireysel emeklilik var sadece onu cıkaralım dedik internet dökümü olarak. Burada babamın annemin hesabına para atması gerekiyor mu? Yoksa babamın hesap dökümleriyle gitmesi yeterli mi?

• @caner92

Merhaba,
    Hayir annenizin hesabina para atmasina gerek yok hatta atmasin.
    Babanizi sponsor olarak gostermesi yeterli.

• @Mehmet-Can-0 emekli maaş dökümünü gösteren banka hesap çıktısını da mı götürmeyelim? bir de ingilizce ve türkçe olarak babamdan imzalı konsolosluga hitaben masrafları karsılıyacagına dair yazı yazalım dedim.

• ⭐⭐

@caner92 genelde bakılmıyor bu tip belgelere. Sözlü beyan esas alınıyor. Yanınızda olmasında sakınca yok tabi ki, görevli görmek isterse. Ancak görevlinin böyle bir talebi olmadan ek belge / bilgi sunmamaya dikkat edin. Diğer vize görüşmelerinden farklı işliyor buradaki akış. Sözlü beyan / ifade biçimine önem veriyorlar.

• @tufank bir yerde randevuya getirilmesi gerekli belgeler yazıyordu diye hatırlıyorum. yanlış mı hatırlıyorum acaba? İkamet kaydı, nüfus kayıt örneği, emekli olduğunu gösterir belge vs.. bulamadım şimdi nerede gördüysem bunları. confirmation sayfasında sadece pasaport ve destekleyici belgeleri getirebilirsiniz diyor. detay yok.

• ⭐⭐

@caner92 Resmi siteden göçmen olmayan vize türleri için ayrı ayrı veya hepsini kapsayan destekleyici belge listesini görebilirsiniz.

Yanınızda fazladan belge olmasında sakınca yok, sorulursa “yanımda yok” demektense bir dosya içerisinde taşımakta fayda var.

IMG_3494.jpeg

• @tufank teşekkürler bilgiler için. Çarşamba günü detayları paylaşırım bende. Memur emeklisi ve yeşil pasaportla başvuruyoruz annem için. Hiç seyahat geçmişi de yok ama geri dönmemesi için bir sebep yok. Yaşıda 57 olmuş.:)) Umarım olumlu geçer. İyi aksamlar.

• ⭐⭐

@caner92 seyahat amacı ve ülkeye geri döneceğine yönelik kanıtlar ne kadar net ve güçlü ise vize alması o kadar kolay olur. Umarım vizesini sorunsuz şekilde alır, bol şans dilerim.

• @tufank bazı danışmanlık firmalarının sayfalarında vize görüşmesinde gerekli evraklar içinde uçak bileti rezervasyonu yazılmış. Kendime vize alırken herhangi bir rezervasyon yapmamıştım, sorun yaşamadık ama yine de yapmak gerekir mi?

• ⭐⭐

@caner92 konuyu pek anlamayan ve diğer vize türleri ile ABD vizesini karıştıran danışmanlık firmaları genelde bu bilgiyi veriyor. Kesinlikle kalıcı rezervasyonlar , bilet alımı yapılmamalı. seyahat planına uçuş kodu gibi detayları yazabilirsiniz ama sizden bilet almanız beklenmiyor, bu durum görevli tarafından hoş karşılanmıyor.

• @ahmet76 merhabalar. benim de annem ve babam yeşil pasaportlular, ikisine de official işaretlemişim. vizelerini aldılar çok şükür bir sıkıntı olmadı.

• Arkadaşlar merhaba, umarım hepiniz iyisinizdir. Benim için çok önemli bir sorum var. Abd'de turist vizesi ile 1 yılım doluyor. Yasal olarak uzattım. Ne var ki fazladan 21 gün daha kalmak zorundayım. Bu durumda kesin olarak vizem iptal edilir mi ? Ya da tamamen şansa mı bağlı ? Vize iptal edilirse bu otomatik olarak mı ediliyor, yoksa bir daha ülkeye gelirken polis geri mi döndürüyor ?

B planı olarak 21 günün sonunda meksika ya geçip oradan Türkiye ye dönme fikrim var. Sizce bunun çalışma ihtimali var mı? Çünkü meksika geçişlerinde herhangi bir kontrol yoktu en azından meksika ya giderken.

Teşekkürler şimdiden

• Merhaba
    Yakın bi tarihte gitmeyi düşünüyorum 9 yaşında yeğenimi ziyarete geldiğimi söylesem sorun olur mu girişte? Otel rezervasyonu yaptırsam daha mı iyi 3 hafta kalıcam

• Arkadaş çok saçma ama şehir dışından İstanbula geldim ama pasaportumu unuttum yanımda değil ne yapacağım lütfen yardım edin.

• ⭐⭐

Amerika B1/B2 vize başvurusu için bir uçuş rezervasyonu yaptırmayı düşünüyordum ama gördüğüm kadarıyla Türk Hava Yolları uçuş rezervasyonunu ücretli hale getirmiş. Bu konuda önerileriniz nedir? Rezervasyon şart mıdır? Ücretsiz rezervasyon yapabileceğimiz bir yer biliyor musunuz? Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@j0nlyesh büyük geçmiş olsun. İstanbulda iseniz ozaman greenkart için değil hangi vize türü ise ona göre randevu zamanı gidip konsolosluğa durumu anlatacaksınız. Eğer pasaport hariç size onay verirlerse onlara kargo ile pasaportu gönderirsin. Onlar da vizeyi basıp sana geri gönderirler. Tek çaren gidip adam akıllı sakince heyecan yapmadan konsolosluğa gidip durumu izah etmendir.

• ⭐⭐

@saulgoodman 3-4 ileti yukarıda aynı soruya cevap vermiştim. https://yesilkartforum.com/forum/post/402208

• @saulgoodman rezervasyona ihtiyacınız yok, yalnızca seyahatinizin başlayacağı gün uçak numarasını bilirseniz belki faydası olur. ABD sizden kesinleşmiş seyahat planı istemez.

• @ayvalik10 teşekkür ederim durumu anlattım ama pasaportsuz olmayacağını söylediler. Ben de arkadaşımı aradım şu an yolda pasaportu getiriyor umarım alırlar yetkili kesin konuşmadı ama yine de deneyeceğim şansımı. Teşekkürler.

• herkese merhaba,

turist vizesine başvurmak istiyorum ama ret yemekten de korkuyorum. profilimden bahsetmem gerekirse; yakında 24 yaşına girecek taze mezun bir gencim. şubat ayından bu yana staj yapıyorum. ocak ayı itibariyle şirketimin bağlı olduğu holdingde çalışmaya başlayacağım. daha önce sadece bir kez yurt dışına çıktım wat22 ile amerika'ya gittim. iki kere greencard'a başvurdum. önümüzdeki sene için randevu almak istiyorum. ama sizce önce farklı ülkelere gidip sonra mı başvurmalıyım? eğer o yolu tavsiye ediyorsanız nerelere gitmeyi denemeliyim.

cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 19
  • 23
  • 1536
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

36

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |