Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐ Yasaklı

şafak çekelim 134

• 2020yi bekleyen arkadaslar 2021 de bu gunlere gulecekler vay be ne heyecan yapmisiz diyeceksiniz :))) ben simdi eski mesajlarima bakiyorum . ali abinin kafasinin etini yemisim resmen :))) abi nezaman giderum abi numara durumu ne olur :)))) tam 1 sene once amerikaya gidecez bu gunlere gulecez diyorduk geldik ve guluyoruz cidden oluyor yani isteyince :)) gecen sene turkiyede buralardan cikmiyorduk elimizde hesap makinesi hesap yapa yapa kafayi yiyecektik suan amerikada isten geldim ve foruma girdim vay be hayat garip :)))

• @lordbolton mevcut durumdan bir çıkış olarak gitmeye bir kere niyetlenince zor oluyor 🙂 yalnız işin kötü yanı bu Mayıs ayında çıkmazsa diğerine kalır, haliyle gitmesi 2 sene sonraya denk gelir ki o da seneye çıkarsa. O yüzden kendim de dahil olmak üzere; burada bekleyenlere nacizane tavsiyem kendimizi kaptırmamaktır.

• @yekta merhabalar size soruk olcaktı olurda kazanırsam başlangıç seviyesinde bi ingilizcem var oraya gitsem bide dil okuluna başlasam ortalama ne kadar sürede çözerim dili ❓

• ⭐⭐

@yekta DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

2020yi bekleyen arkadaslar 2021 de bu gunlere gulecekler vay be ne heyecan yapmisiz diyeceksiniz :))) ben simdi eski mesajlarima bakiyorum . ali abinin kafasinin etini yemisim resmen :))) abi nezaman giderum abi numara durumu ne olur :)))) tam 1 sene once amerikaya gidecez bu gunlere gulecez diyorduk geldik ve guluyoruz cidden oluyor yani isteyince :)) gecen sene turkiyede buralardan cikmiyorduk elimizde hesap makinesi hesap yapa yapa kafayi yiyecektik suan amerikada isten geldim ve foruma girdim vay be hayat garip :)))

Ahh hocam ahh, çıksa da heyecan yapsak. Amerika'da işimden çıktıktan sonra ben de gelsem foruma teşvik edici yazılar yazsam. Lanet şey sürekli pas geçiyor.

• @ahmet-34 kazandıktan sonra 1 sene ortalama zamanın var çalışsan öğrenirsin ben şahsen öyle yapcam insan isterse her şeyi başarır

• ⭐⭐⭐⭐

@ahmet-34 bence kendi adına dil konusunda bir seyler yap ingilizce işini upper intermediate yada intermediate seviyeye türkiyede iken getir. Geri kalanını orada hallet . (advance ve business english)

• @ahmet-34 kazanin yeter hocam ingilizce sikinti olmuyor . amerikalilar uyumlu insanlar sizin yeni geldinizi biliyorlar ona gore hosgorulu yaklasiyorlar. yasaya yasaya ogreniyorsunuz dili merak etmeyin

• Sağolun herkese teşekkürler inşallah kazanalım da gerisi gelir ben bi kaç tanıdğım var die yazıldım bekalım şuan hem çalışırım hemde dil okulu die düşündüm olursa iyi olur

• eşimle beraber ilk kez başvurduk..bu zamana kadar neden araştırmadık ve neden bu kadar bekledik inanamıyorum..greencard çıkması çok zor bir ihtimal olmasına rağmen kendini çok fazla umutlandıranlardanım..çıkmazsa baya üzülücem sanki..herkese bol şans, dilediğiniz gibi olsun herşey

• merhabalar, sorumu nereye yazsam bilemeyip buradaki sohbet ortamı dolayısıyla burada karar kıldım.. 🙂 malum Türkiye'de spor alanında bir bakanlığımız, bakanlığa bağlı il ve ilçe spor müdürlükleri, gençlik merkezleri, belediyelerin spor işleri müdürlükleri gibi kurum ve kuruluşlar var.. peki Amerika'da spor nasıl yönetiliyor?

• ⭐⭐

@hayallerabd belli ki merak etmişsiniz bende merak edip bir araştırayım dedim şöyle bir yazı çıktı, https://lean.org.tr/amerikan-sporu-nasil-yonetiliyor/ ...

• @hayallerabd ben traitlon yaptığım için onu araştırmıştım, bizdeki gibi ulusal yarışlar oluyor (şuan 2019 yılı takvimi açıklanmış)
    bu yarışların neticesinde hem milli takım seçiliyor hem de ülke şampiyonu belirleniyor.
    "USA Triathlon" diye bir birim düzenliyor bunu, sanırım bizdeki Türkiye Triatlon Federasyonunun karşılığı..

Ek olarak her eyalette özel yarışlar da düzenleniyor.

Diğer sporlarda bu şekildedir diye düşünüyorum..

• Aranız da ikinci kez başvurupta kazanan veya tanıdığınız varmı ? :))

• @lordbolton araştırırken ben de bu yazıyı okumuştum ama daha çok olimpiyat komitesi üzerine olduğu için aradığım cevap değildi.. zaman ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkürler..

• @volkanu öncelikle cevabınıza teşekkür ederim.. aslında merak ettiğim böyle ayrı ayrı federasyonlar ya da branşlar şeklinde değil de sorumda belirttiğim yerler gibi kamusal ya da devlete/eyalete ait kurumlar olup olmadığı..

• ⭐⭐

şafak 133 🙂 Sayalım günleri sayalım.

Varsa aramızda hıristiyan vatandaşlarımız onlara da mutlu noeller diliyorum bu arada.

• ⭐⭐ Yasaklı

safak kesss 132 tam 19 hafta

• ⭐⭐

@calibraturbo DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

safak kesss 132 tam 19 hafta

132 gün = 3168 saat =190.080 dakika = 11.404.800 saniye

Böyle bakınca asla gelmez gibi hissediyor insan 🙂

Bir yandan zaman hemen geçsin istiyorum. Bir yandan da olumsuz çıkarsa dünyam başıma yıkılacak gibi hissedeceğim için geçmesin istiyorum. Duygularım tuhaf.

• çok birşey kalmamış ya, 19 hafta nedir ki 🙂 zaten şimdi seçim meçim derken o aralar zaman daha hızlı akar .:)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |