DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar merhaba, suan Unganlar saglik kontrolundeyim ve dün gece aciklanan bildiri ile 2023 yili icerisinde yapilmis 1 doz covid asi zorunlulugu getirilmis. 2023 yili oncesi 2 veya daha fazla doz olmanizdan ziyada 2023 yili icin 1 doz hatirlatma asi zorunlulugu getirilmis. Belki mulakata gelecek olanlr gelmeden bi islemi halledebilirler cunku bu asi olmadan dosya tamamlanmayacagini soyluyor islemleri yapan hanimefendi

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@MuratA-0 hayır, DV'nin kotası ayrıdır ve diğer vize kotaları bu hesaba katılmaz.

Peki ülkeye kaçak girip iltica edenlerde green card veriliyorya oda mı kota dan düşülüyor?

• @nduru aldığınız ekran görüntüsünde yer alan veriler DV2023 sürecini ABD'de yürütenler için alınmıştır. Başvurunuzu ABD'ye taşımayacaksınız burada yer alan süreler sizin için geçerli değildir.

• ⭐⭐⭐

@yusufalak 55000bin vize kotası sadece diversitye ayrılan kota, diğer bulunan greencard yöntemleri için bu kota sayılmaz

• cevap için teşekür ederim. Oyle bir imkanım yok maalesef. Yine mi ayni soru denecek belki ama tmm anladim current olmak demek mulakat alicaz demek olmuyor ama mulakat maili gelmesi için bir sure varmı, en son yayinlanan visa bulletin üzerinden neredeyse 20 gun geçti yenisi yayinlanacak neredeyse birisi cikipta bana 2 ay sonra geldi diyebilirmi, var mi böyle bir durum?
    Teşekkür ederim

• @Emre-Kurtulmuş

Güzel haber. Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufalak green card sadece çekilişle verilmiyor 😉
    DV'yi sadece kendi kotasından düşünün.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nduru numaranız aktif olduktan sonra mülakatı ne zaman alacağınızın bir tarihi yok.
    2 ay sonra da olabilir, 5 ay sonra da. belki de hiç alamazsınız..
    dv mülakatının hiçbir garantisi yoktur.

• @gucarslan Hiç alinamiyacagini da anladım. Benim ogrenmek istedigim süre idi onu da soylemissiniz teşekkür ederim.

• Yasaklı

28.11.2023 tarihinde konsolosluğa dosya açmak için mail ilettik. Mail ;
    Dear Consular Officer,
    We need to make some changes in my wife's and my ds 260 forms.Please unlock my wife's and my DS-260 forms.
    Thank you very much.
    İsim Soyisim
    Doğum Tarihi Ay/Gun/Yıl
    Case No:2024EU00002XXX

2 Gün sonra Ankara'dan tarafımıza gelen cevap maili ;

Dear Sir/Madam,

We have reopened both forms, please go to the CEAC website to update them.

Sincerely,
    Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy, Ankara

Formumuzu açtırmış olduk formunu açtırmak isteyenlerin bilgisine.

DİPNOT: Mail atarken mülakat alıp almadığımızı belirtmedik belirtmesenizde muhtemelen bişey olmayacaktır ama belirtmekte fayda var.

Şimdiden geri kalan sürecinizde başarılar 🙂

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• @sinemed bilgi paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

• @Prm-oguzhan teşekkür ederim

• @cetinakkaya bu sefer açmışlar formları

• @nduru mesela bizim current ağustosta açıklanan bültende geldi. Yeni randevu aldık ocak ayına. Öyle düşün

• Yasaklı

@UnluEmre, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaslar merhaba, suan Unganlar saglik kontrolundeyim ve dün gece aciklanan bildiri ile 2023 yili icerisinde yapilmis 1 doz covid asi zorunlulugu getirilmis. 2023 yili oncesi 2 veya daha fazla doz olmanizdan ziyada 2023 yili icin 1 doz hatirlatma asi zorunlulugu getirilmis. Belki mulakata gelecek olanlr gelmeden bi islemi halledebilirler cunku bu asi olmadan dosya tamamlanmayacagini soyluyor islemleri yapan hanimefendi

Merhaba, umarım sorunsuz hallolmuştur işleminiz. Ben 2023 yılında 2 doz sinovac oldum sırf abd için. daha fazla kovidle ilgili birşey yaptırmam gerek var mı ?

• @UnluEmre, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaslar merhaba, suan Unganlar saglik kontrolundeyim ve dün gece aciklanan bildiri ile 2023 yili icerisinde yapilmis 1 doz covid asi zorunlulugu getirilmis. 2023 yili oncesi 2 veya daha fazla doz olmanizdan ziyada 2023 yili icin 1 doz hatirlatma asi zorunlulugu getirilmis. Belki mulakata gelecek olanlr gelmeden bi islemi halledebilirler cunku bu asi olmadan dosya tamamlanmayacagini soyluyor islemleri yapan hanimefendi

Merhabalar,

Daha birkaç gün önce sorduğumda gerek yok demişlerdi. Konuyu yakından takip ediyorum. Yarın tekrar ulaşıp teyid edeceğim. Daha önceden 4 doz oldum en son 4. Dozu temmuz 2022 de oldum. Bana ihtiyacın yok demişlerdi. Sanırım değişti bu kural yarın ulaşıp teyid edeceğim.

Sitelerinde hala eski bilgi var.

• @ssoydan88 hayırlı olsun teşekkür ederim bilgilendirme için

Dosya Numarasi: 2024EU7XXX
    DS-260 Gonderimi: 08/05/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: (ornek: Mayis 2020)

• Yasaklı

@yusufalak, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@UnluEmre, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,

Daha birkaç gün önce sorduğumda gerek yok demişlerdi. Konuyu yakından takip ediyorum. Yarın tekrar ulaşıp teyid edeceğim. Daha önceden 4 doz oldum en son 4. Dozu temmuz 2022 de oldum. Bana ihtiyacın yok demişlerdi. Sanırım değişti bu kural yarın ulaşıp teyid edeceğim.

Sitelerinde hala eski bilgi var.

Şimdi kesin mi bu bilgi nasıl yapıcaz umarım gerek kalmaz

• @Prm-oguzhan

Mecbur derlerse ben yaptırırım. Sonuçta vize alamıyorsun. Zaten 4 doz olmusum 🙂 2 çocukta var. 🙂 kısırlık yapıyor deniyorya 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

163

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.8k

| | | |