Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ultimate-ideasIyi haftalar,evet.Turist vizenizin gecerli oldugu tarihe kadar ulkeye giris yapabilirsiniz.

• @Forsted bilgi için teşekkür ederim. Vfs yi aradım onlarda nufus cüzdan fotokopisi altına şu isim soy isimli tc kimlik numaralı kişi pasaportumu teslim edebilir alabilir tarzında bir yetki belgesi oluşturur imzalarsa sıkıntı olmaz denildi. Islak imzalı olması mı lazım dedim hayır wp dan göndersede olur dedi.

• ⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@Forsted bilgi için teşekkür ederim. Vfs yi aradım onlarda nufus cüzdan fotokopisi altına şu isim soy isimli tc kimlik numaralı kişi pasaportumu teslim edebilir alabilir tarzında bir yetki belgesi oluşturur imzalarsa sıkıntı olmaz denildi. Islak imzalı olması mı lazım dedim hayır wp dan göndersede olur dedi.

Muhtarım sen ne yaptın Türkiyede misin hala?

• Bugün Ankara'da VFS'nin Kanada Biyometrik Görüşmesine gittim biyometrik bilgilerimi verdim parmak izimi tarattım. Sırada sonuçları beklemek kaldı umarım olumku bir sonuç alabilirim şimdiden başvuran herkese bol şanslar...

• deprem bölgesinden başvuran arkadaşa ret gelmiş! orada çalışma iznine başvuracaktı!
    saçmalık!
    • I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay as required by
    paragraph 179(b) of the IRPR (https://laws-lois.justice.gc.ca/eng/regulations/SOR-2002-227/
    section-179.html). I am refusing your application because you have not established that you will
    leave Canada, based on the following factors:
    • Your assets and financial situation are insufficient to support the stated purpose of travel
    for yourself (and any accompanying family member(s), if applicable).
    • The purpose of your visit to Canada is not consistent with a temporary stay given the
    details you have provided in your application.

EDİT; maddi manevi bir sorun yok. toplam süre 100 günü buldu.

• Bu ileti silindi!

• Bu ay bitince 120 gün olacak bu nasıl iş anlamıyorum.Ne kalmaya konsantre olabildik ne gitmeye...
    Ne zaman yanıt alacağız belli değil ,neye göre yanıt veriliyor belli değil,ne zaman yanıt gelir belli değil

• @Forsted amerika vizesi olan tüm tanıdıklarımıza bizimle aynı gün 14 Kasım'da onay geldi. Vizesi olmayıp Temmuzdan beri bekleyen bir arkadaşımız var mesela. Umarım bekleyen herkese çıkar.

• ⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@ibrahimasar evet 😊

Bakmadın mı Kanada için, takip edemedim hiç.

• @negahkon ne zaman başvuru yapmıştınız? (basvuru ve biometrik verme tarihleriniz) Bir de kaç kisi olarak başvurmuştunuz?

• Your application status has changes.

To check what's changed with your application's status:

1. Sign in to your account.
    2. Click Check full application status under View the applications you submitted.

boyle bi mesaj geldi. basvuruma tikladigimda Your action is required yaziyor ama ne yapmam gerektigini dememis. yarin biometrik icin ankaraya gidecektim. size de boyle oldu mu?

• Herkese merhaba,
    Bekleyen arkadaşlara bilgi olması açısından;
    6 Eylül'de eşimle parmak izi vermiştik bugün red geldi.

• I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay as required by
    paragraph 179(b) of the IRPR (https://laws-lois.justice.gc.ca/eng/regulations/SOR-2002-227/
    section-179.html). I am refusing your application because you have not established that you will
    leave Canada, based on the following factors:
    • You do not have significant family ties outside Canada.
    • The purpose of your visit to Canada is not consistent with a temporary stay given the
    details you have provided in your application.

Maddi ve iş durumumuzun yeterli olması, daha önceki yurtdışı ziyaretlerimizin olduğu 2-3 pasaport göstermemize rağmen red cevabı geldi.
    Geçen hafta Amerika vizelerimizi almamız 20sn sürmedi bile. (Profilimizin yeterliliği/güvenirliği açısından bilgi)

Biz gerçekten turist vizesi için başvurmuştuk. Kanada'ya yeni yılda ziyaret planlıyorduk. Bu bilgileri verdiğimizde süreç 4 Ocak'a ertelenmemişti bile ordan anlayabilirlerdi. Pasaport süresi kadar vizeyi alalım sonra tekrar uğraşmayız diye düşünüyorduk.

Değerlendirme kriterlerinde mutlaka bir bildikleri vardır ama bize tuhaf geldi.

Bekleyen herkese sabırlar diliyorum. Umarım herkes en kısa sürede olumlu dönüş alır.

• @ytknsnn bence aynı dosyalarla bir kere daha başvurun, bazen 2. başvuruda hem olumlu hem hızlı dönüş alınabiliyor. Aynısı bir arkadaşımızın daha başına geldi, 2. kez başvurduğunda 2 haftada olumlu dönüş aldı.

• @madworld imza kısmında yazıyor aslında ama tekrar anlatayım. 4 ekim başvuru, 5 ekim biyometrik, 14 kasım onay, 15 kasım parasportları verdik, 22 kasımda da vizeler basılı halde geri aldık. benim ve eşim olarak 2 kişi başvurduk. benim katar'da iş geçmişim schengen'de ve abd'de study geçmişim var. Eşim'de hep yabancı firmalarla uzaktan çalıştı ve çalışıyor. finansal bir bilgi göstermedik, zira istemedi abd vizesinden dolayı.

• @obirbela biyometrik'i verdiğinizde güncellenir o kısım merak etmeyin.

• @ytknsnn "Değerlendirme kriterlerinde mutlaka bir bildikleri vardır "
    Ben bu kısıma katılmıyorum. Neredeyse birbirine çok çok benzeyen başvurularda bile farklı sonuçlar çıkabiliyor.
    Fazla takip ettim,vizesi çıkanları okudum.Öylesi profillere çıkıyor yada çıkmıyor ki sadece şunu söyleyebiliyorum bunları gördükten sonra "her başvuru kendine özgü(özel)"

Neredeyse tamamen şans diyeceğim şu dönemdeki yanıtlara.

İleride TS23 programı biter vs yine belli standarta oturabilir

• @negahkon o kadar formu tekrar doldurmakla uğraşır mıyım bilmiyorum.

• @Forsted Program sonunda değerlendirme normal süreçteki gibi olabilir. O tarihlerde yine buraya yazan olursa anlamış oluruz.

• Merhaba, bilgilendirme amaçlı yazıyorum.

29 Temmuz biyometri
    13 Kasım onay
    Amerika vizem var
    Depremzede değilim.

Pasaportu Vfs'ye elden teslim ettim. 6 gün içinde vize basılıp geldi.

4 gün sonra da OWP başvurusu için gidiyorum. O kısmı da deneyimleyince yazarım.

Benzer Başlıklar

• 50
  • 24
  • 93
  • 884
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |