Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @arnblt önümüzdeki ay da buna benzer bir şekilde gelirse o zaman hesaplar karışır iyice 😃

• @nevergiveup Son bultene kadar pek fazla endişem yoktu ama KCC nin subati 10000 açıklamasından sonra yaptığımız planlamayı tekrar gözden geçiriyoruz.Umarim bütün korkularımiz boşa çıkar.Avrupaya verilen vize sayılarına baktığımızda KCC nin elinde Avrupa için daha fazla vize kalacak gibi gözüküyor.Bu durumda Mart ve sonraki bultenlerde daha iyi sayıların açıklanması mümkün olabilir diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevergiveup DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Evet arkadaşlar Kasım ayı visa istatistikleri yayınlanmış... üşenmedim tek tek hangi ülkeye kaç tane dv1 - dv2 - dv3 vizeleri yani greencard vizesi almış topladım
    Kasım ayı greencard avrupa için 1151 adet
    Ekim ayı = 721
    Kasım ayı = 1151
    Toplam = 1872

2018 verilerini incelediğimizde
    Ekim ayı = 1386
    Kasım ayı = 1290
    Toplam = 2676

Şimdi bu durum neyi işaret ediyor ? benim anladığım gecen seneden daha berbat olduğu ? yorumlarınızla şenlendirirseniz sevinirim 🙂

elinize saglik 🙂
    Aslinda ilk aylar daha dusuk bir seyirde geciyor, bu normal. Bence onemli olan Ocak ve sonraki birkac ay... Bu aylarda ortalama 1700'den fazla vize verilmezse (hatta duruma gore 2000'den fazla da diyebiliriz cunku ilk aylari da telafi etmek gerekiyor) Avrupa talihlileri icin durumun kotu bitecegine kismen emin olabiliriz. Ben ozellikle Subat ayinda 10.000 bulten numarasi ile verecekleri vize sayisini merak ediyorum...

• @crazycells neden kötü geçiçeğini nedenleri ile belirtebilir misiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells neden kötü geçiçeğini nedenleri ile belirtebilir misiniz ?

~20.000 vize verilmis gecen yil Avrupa bolgesine, bu yil da benzer sayida vize verilecegini farzedip her ay basina ortalamasini hesaplarsak 1700 vize ediyor.

• @crazycells o zaman eğer ki bu şekilde ortalama düşük devam ederse katılım oranın düşük olduğunu mu düşünmemiz lazım yoksa sistemde geçikmelerin olduğunu mu düşünmemiz gerekir ? gerçi bu soruların cevabını şuan vermek zor galiba S:S:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells o zaman eğer ki bu şekilde ortalama düşük devam ederse katılım oranın düşük olduğunu mu düşünmemiz lazım yoksa sistemde geçikmelerin olduğunu mu düşünmemiz gerekir ? gerçi bu soruların cevabını şuan vermek zor galiba S:S:

Hayir, katilimin dusuk oldugunu sanmiyorum. Bu yil da 50.000 vizeyi vereceklerini dusunuyorlar ki, yilin basinda citlatilan ek liste aciklanmasinin daha sonra yapilmayacagini soylediler.

DV2017'de de , DV2018'de de Avrupa bolgesine 20.000 vize verilmis, bu yil da benzer bir sayi bekleyebiliriz, cekilise katilimda ulkelerde bir degisiklik olmadi, ulkelerin katiliminda da birkac katlik fark oldugunu sanmiyorum.

• @crazycells aynen öyle cok doğru söylediniz gecen seneye göre değişen birşey yok katılan ülkelerde vs... buda bize gecen sene gibi bir bitiş belkide daha kötü bir rakamda bitebileceğini kısmen gösteriyor sizin ve herkesinde dediği gibi her yıl birbirinden bağımsız olduğu için çıkmadık candan ümit kesmeyelim 🙂

• Kendi değerlendirmeme göre, daha kötü biteceğini sanmıyorum. Basılan vize sayısındada anlaşılacağı üzere geçen seneye göreye neredeyse 800 vize eksik basılmış ve iki yılında cutoff numaralarına bakıldığında arada sadece 100 kişilik fark varç Ekonominin hızla değişmesi sonucu oluşan kriz ortamında, Amerika'nın istediği parayı toplayamayanlar olabiliyor. Bu da vize sayısının düşmesinin nedeni olarak görüyorum ben. Bir sonraki aylarda daha net görecğiz tabi ama eğer vize sayıları böyle giderse ben işlerin daha da hızlanacağını ve düşük issued oranını toparlamak adına cuttoff numaralarının hızla artacağı kanaatindeyim. Tabi bu yorumu yılbaında açıklanacak olan verilerle destekleyebilirz.

• @cancakicitr Bu bahsettiklerinizde olası ama çok etkisi olur mu emin olamadım.. dediğiniz gibi şu ocak verilerine bi bakalım daha iyi fikirler cıkıcaktır o zaman.

• ⭐⭐

Bence de cut-off lardaki bir önceki aya göre artış oranlarını fazlalaşacaktır.

• @gözde abla bu sene o sene olacak hepiniz amerikanin topraklarina geleceksiniz ins 🙂

• @arnblt abi amerika bizi connecticuta ucurdu hayatimizi burda kurduk ama nasip bundan sonra ne olur bilemeyiz ") sen ne yaptin turkiye geri mi dondun ozelden numarani verirsen haberlesiriz abi

• Hosuton'a giremezsin Yekta... Gormeyeyim seni 😃

• @semavi hahah duan icin tesekkur abi teksasa batan duzeni bozanlar gidiyor zaten son care gozuyle 😛

• ⭐⭐

@yekta biz bu sene oğlanın okulu bitince gelmeyi düşünüyoruz. İlk etapta Vienna VA, kısmet olursa.

• Merhaba arkadaşlar, yeni üye oldum. Bir sorum var. CN:18XXX fakat KKC'den belgeler için mail aldım. Benim sorum şu; tip 2 diabet hastasıyım, hastalığım çok hafif düzeyde fakat askerliğe elverişli değildir raporu aldım, askere gitmedim. Bu konu vizede elenmek için bir sebep olabilir mi? Daha önce böyle bir şey ile karşılaştınız mı?
    Not: Daha önce work and travel ile USA'da bulundum. Teşekkürler

• @cisilhayat hayırlısı olsun. Sorunuzun cevabına umarım cevap veren biri çıkar. Ancak ben de sizin gibi case number olarak 18binlerin başındayım. Ama mail almadık. Mail asıl talihliyemi geliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cisilhayat DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar, yeni üye oldum. Bir sorum var. CN:18XXX fakat KKC'den belgeler için mail aldım. Benim sorum şu; tip 2 diabet hastasıyım, hastalığım çok hafif düzeyde fakat askerliğe elverişli değildir raporu aldım, askere gitmedim. Bu konu vizede elenmek için bir sebep olabilir mi? Daha önce böyle bir şey ile karşılaştınız mı?
    Not: Daha önce work and travel ile USA'da bulundum. Teşekkürler

Gecmis olsun, vize surecinde hicbir problem olmaz. Ne askerlik durumu ne de saglik durumunuz...

• @crazycells bu mail asıl talihliyemi geliyor. Diyelimki maili görmedik. Spama falan düştü farketmedik. Bir süresi varmıdır. Yani evrakların gönderilmesi için bir süre mevcutmu. Varsa bu süreyi aşarsak ne olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |