Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Herkes nasibini yaşarmış öylesine başvurduğum ilk başvuru yılımda çıktı green card. Tüm hayallerimin ve planlarımın yönünü değiştirdi.. Şuan farkında değilim ama green card gerçekten çok mü büyük bir şans. Oldu da bir şekilde gidemedik ve hakkımız yandı, tekrar böyle bir şansım olur mu sizce? Bu kaçırılmayacak bir fırsat mıdır?

Aşağıda bir kaç sorum olacak lütfen bilen arkadaşlar yardım edebilir mi?

1- DV2019 kazananları haklarını kaybetmemek için vize ve kayıt işlemlerini kesin bu yıl mı yapmaları gerek. Seneye bıraksak hakkımız yanıyor mu?
    2- Şuan 3 kişilik ama vize işlemleri bitmden 4 kişilik bir aile olacağız. Temelli yerleşmeyi 2-3 yıl sonra planlıyoruz. ilk etapta tüm aile için işlemleri yapmak zorunda mıyım? sadece kendim için yapsam yerleşme öncesi ailemi ekletebilir miyim? (4 kişi 20bin TL'ye yakın başvuru masrafı yapıyor biletler hariç..)
    3- En erken mülakat için sağlık raporunu aldıktan sonra rapor geçerlilik tarihi olan 6 aylık süre içinde mi gir-çık yapılması gerekiyor.
    4- Gir-çık yapmanın belli bir limiti süresi var mı? 2-3 yıl gir-çık yaparak hakkımı elimde tutabilir miyim?

Teşekkürler..

• @tolga-demir
    şöyle diyeyim forumda 7-10 yıldır bekleyen çıkmayan arkadaşlar var. çıkma olasılığı %1 civarı . Yeniden çıkarmı belli olmaz forumda ardı ardına 2 yıl çıkmış arkadaşda var ama yazdığım gibi 10 yıl bekleyip çıkmayanda .

1- DS260 formunu doldurup gönderirseniz Case no ya göre sıra geldiğinde görüşmeye gidersiniz. Görüşmeler parça parça oluyor 2019 Eylül sonuna kadar her ay görüşmeler var. Yüksek Case no lar elbette 2019 da görüşmelere kalıyor.

2- Hepsini bir arada yapmalısınız diğer türlü yaparsanız oldukça sıkıntı yaşayabilirsiniz.

3- şöyle ki Case no ya göre Konsolosluk size bir randevu tarihi verdikten sonra randevuya yakın bir tarihte Unganlar dan doktor randevusu alıp gitmeniz gerek. şimdi gideyim sonra sıramı bekleyim olmaz.

4- Gir çık yapabilirsiniz. Re-entry permit alarak. ancak bunu sık yapmanız sıkıntı yaratabilir.

Sorularınızı aşağıdaki linkteki konudan sorarsanız daha derli toplu olur
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari

ayrıca konunun ilk mesajında aşamaların detaylı anlatımları mecut

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tolga-Demir DV sureciyle ilgili sorularinizi sadece su konuda sorun lutfen:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari

• @tolga-demir Bende sizinle ayni durumdayım.İlk defa başvurduğum 2019 dvlottery cikti.case numaram 20000 lerde 2018 tablosuna baktiğimda 2019 nisan mayis gibi randevu verirler diye tahmin ediyorum.Yani şimdilik sadece 260 formlarini doldurup yaklaşık 1 yil beklemek var önümüzde.O bi yilida bu forumda verilen değerli bilgileri okuyarak geçiririz.Bizde 3 kişilik bir aileyiz.3 kisi hersene gir çık yapmakta epey maliyetli olur.O dönem geldiğinde bi karara variriz artik.Ama aile için sonradan başvurma gibi bir şansımız olsa süper olurdu.

• @tolga-demir DV2019 Kazandım yardıma ihtiyacım var. içinde söyledi:

Merhaba,

Herkes nasibini yaşarmış öylesine başvurduğum ilk başvuru yılımda çıktı green card. Tüm hayallerimin ve planlarımın yönünü değiştirdi.. Şuan farkında değilim ama green card gerçekten çok mü büyük bir şans. Oldu da bir şekilde gidemedik ve hakkımız yandı, tekrar böyle bir şansım olur mu sizce? Bu kaçırılmayacak bir fırsat mıdır?

Aşağıda bir kaç sorum olacak lütfen bilen arkadaşlar yardım edebilir mi?

1- DV2019 kazananları haklarını kaybetmemek için vize ve kayıt işlemlerini kesin bu yıl mı yapmaları gerek. Seneye bıraksak hakkımız yanıyor mu?
    2- Şuan 3 kişilik ama vize işlemleri bitmden 4 kişilik bir aile olacağız. Temelli yerleşmeyi 2-3 yıl sonra planlıyoruz. ilk etapta tüm aile için işlemleri yapmak zorunda mıyım? sadece kendim için yapsam yerleşme öncesi ailemi ekletebilir miyim? (4 kişi 20bin TL'ye yakın başvuru masrafı yapıyor biletler hariç..)
    3- En erken mülakat için sağlık raporunu aldıktan sonra rapor geçerlilik tarihi olan 6 aylık süre içinde mi gir-çık yapılması gerekiyor.
    4- Gir-çık yapmanın belli bir limiti süresi var mı? 2-3 yıl gir-çık yaparak hakkımı elimde tutabilir miyim?

Teşekkürler..

******** cevabi iceren mesaji dogru konu basligi altinda gorebilirsiniz ----> DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari https://yesilkartforum.com/forum/post/15855

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@monarizzaa DV2019 Kazandım yardıma ihtiyacım var. içinde söyledi:

Merhabalar DV2019 talihleri 🙂

Yurtdisinda yasiyorum ve kiz arkadasima greencard cikti , yildirim nikahi ile evlenecegiz. Evlendikten sonra DS 260 i dolduracagiz. Fakat 2 yil ( 2016 - 2018 ) IRAK , (2018 - present) 5 ayda Rusyada calisiyorum. 2 yil calismis oldugum bolgede ikametgah aldirmamistim ama 5 aydir bulundugum ulkede ikametgahimi aldirdim ve Nikaha giderken ikametgahimi TR ye tekrar aldiracagim.

DS 260 doldururken ikametgahim TR de olacak ama Rusyada yasiyor olacagim. Mulakat zamani Temelli turkiyeye gelecegim ve nikah zamani aldirmis oldugum ikametgahim TR de olacak.

Biraz karisik ama Present adress i ne yazmaliyim ? 🙂

DV2019 sureci ve DS260 formuyla ilgili sorularinizi su konuda sorabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari/

• Merhaba, babam dv2019 talihlisi, emekli ama oraya gidince yine kendi mesleğini yapmak istiyor. Ben de üniversitede İngiliz dili ve edebiyatı okuyorum. Mülakat sırasında babama ne iş yapacağı sorulunca sadece emekli olduğunu belirtmesini ve benim eğitimim için gideceğimizi söylemeyi düşünüyoruz. Sizce nasıl söylersek vizeyi alma ihtimalimiz daha yüksek olur? Eğitim için mi iş için mi? Yani babam emekliyim derse orada bir işte çalışması beklenir mi? Cevaplarsanız memnun olurum.

• Yasaklı

@dearosemary DV2019 Kazandım yardıma ihtiyacım var. içinde söyledi:

Merhaba, babam dv2019 talihlisi, emekli ama oraya gidince yine kendi mesleğini yapmak istiyor. Ben de üniversitede İngiliz dili ve edebiyatı okuyorum. Mülakat sırasında babama ne iş yapacağı sorulunca sadece emekli olduğunu belirtmesini ve benim eğitimim için gideceğimizi söylemeyi düşünüyoruz. Sizce nasıl söylersek vizeyi alma ihtimalimiz daha yüksek olur? Eğitim için mi iş için mi? Yani babam emekliyim derse orada bir işte çalışması beklenir mi? Cevaplarsanız memnun olurum.

yasınız kaç, 21 altı mı? babanızın emekli maaşı ordaki hayat ve sizin eğitiminiz için yeterliyse sorun yok.
    elçiliktekiler usa sartlarını ve türkiye sartlarını çok iyi bilirler.elçilikteki memurların amacı sizi karakoldaymıssınız gibi sorguya cekmek değildir.
    sadece sizin oraya gittiğinizde zor durumda kalmanızı istemiyorlar.hayatı idame ettirebilecek birilerinin oraya gitmesini istiyorlar.her iki taraf için uygun olan da budur.emekli maaşı yuksekse sorun yok ama amerika sartlarına göre dusukse sorun olabilir bu durumda babanız kendi bransı ile ilgili bir işte calısabileceğini,orda tanıdıkları olduğunu ve kendisine yardımcı olacaklarını söyleyebilir.sizin eğitiminiz için gittiğini söylemesine gerek yok bu durumda cunku bu durum masrafı arttırıyor.aleyhte bir durum oluşturuyor.
    benim söyleyeceğim bunlardan ibaret.sitenin gece vardıyasında calışan SAYIN CRAYZCELLS isimli arkadasımız ve diğer forum uyeleri daha faydalı bilgiler verecektir.kendi iyiliğiniz için,siteyi takip ediniz lütfen.

• @başkan Cevap için teşekkürler. Yaşım 21 altında olacak eğer vizeyi doğum günümden önce alabilirsek, bunun bi önemi olur mu vizeyi aldıktan sonra? Ayrıca Amerika’da gideceğimiz yerde iki tane tanıdığımız var onlar bize sponsor olmayı kabul ettiler, onları mülakatta belirtsek bir faydası olur mu?

• Yasaklı

@başkan Cevap için teşekkürler. Yaşım 21 altında olacak eğer vizeyi doğum günümden önce alabilirsek, bunun bi önemi olur mu vizeyi aldıktan sonra? Ayrıca Amerika’da gideceğimiz yerde iki tane tanıdığımız var onlar bize sponsor olmayı kabul ettiler, onları mülakatta belirtsek bir faydası olur mu?

greencard anne-babaya cıktıysa 21 yaş ve altındaki cocukları da anne-babaları ile birlikte göçmen olabiliyorlar.
    21 den buyuk çocukların bu hakkı yok malesef.amerika'daki akrabalarınızın sizlere sponsor olmasına gerek yok;ama görüşmede :bu akrabalarınızın evinde bir süre konaklayabileceğinizi ve sizlere her konu hakkında yardımcı olabileceklerini belirtmeniz sizin için büyük avantaj olacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba, babam dv2019 talihlisi, emekli ama oraya gidince yine kendi mesleğini yapmak istiyor. Ben de üniversitede İngiliz dili ve edebiyatı okuyorum. Mülakat sırasında babama ne iş yapacağı sorulunca sadece emekli olduğunu belirtmesini ve benim eğitimim için gideceğimizi söylemeyi düşünüyoruz. Sizce nasıl söylersek vizeyi alma ihtimalimiz daha yüksek olur? Eğitim için mi iş için mi? Yani babam emekliyim derse orada bir işte çalışması beklenir mi? Cevaplarsanız memnun olurum.

Vize alip almamanizi sorulara vereceginiz cevaplar degil, sartlari saglayip saglamamaniz belirliyor. Gocmen vize basvurulari, diger vize basvurularina benzemiyor. Calismayi dusundugunu ama ne yapacagina henuz karar vermedigini soyleyebilir, bir sorun olmaz illaki gocmek icin bir neden belirtmenize gerek yok. Boyle bir soru da sorulmuyor zaten.

@başkan Cevap için teşekkürler. Yaşım 21 altında olacak eğer vizeyi doğum günümden önce alabilirsek, bunun bi önemi olur mu vizeyi aldıktan sonra? Ayrıca Amerika’da gideceğimiz yerde iki tane tanıdığımız var onlar bize sponsor olmayı kabul ettiler, onları mülakatta belirtsek bir faydası olur mu?

Evet, vizeyi alabilmek icin maddi yeterlilik sartini da saglamaniz lazim, eger kendi maddi kaynaklariniz yeterli degilse sponsorun faydasi olur. Tek bir kisinin sponsor olmasi yeterlidir, bu konuyla ilgili olarak surayi inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |