DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tufank Teşekkür ederim. sistemi çok fazla kontrol ediyorum ilk aldığım tarih 18 Ekim 2024' dü, dört defa geri çekerek 29 temmuz 2024' e kadar gelebildim. bana Şubat 2024 lazım sürekli kontrol ediyorum.
    Tekrardan cevap için teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@Nailaysegul ret vermeleri ilginç bir durum. ilk vizeyi aldığından bu yana şartlarında değişen durumlar var ise bu etkilemiş olabilir. Ret ile ilgili bir detay vermemişler mi? Bu bahsettiğiniz durumu yaşayan kişi işlemi hangi konsolosluktan yapıyor? TR mi yoksa başka bir ülke mi?

• ⭐⭐

@Ümit-Çoruk çok sık refresh ederseniz sistemin sizi 5-6 saatliğine engelleme durumu olabilir. böyle bir şey olduğunda takvimde boş günler olmasına rağmen dolu gösterecektir. refresh etme aralıklarınıza dikkat ederek işlemlerinize devam etmeniz daha sağlıklı olacaktır. kolaylıklar diliyorum.

• Arkadaşlar yakın zamanda turist vizesinden ret alıp daha sonra tekrar yakına randevu alabilen oldu mu ?

• @tufank Görüşmeye kadar schengen alma durumum zor. Şöyle bir Makedonya gibi vizesiz ülkelere gitmem avantaj sağlar mı?

Karayolu ile gitsen Makedonya, Sırbistan, Bosna, Karadağ derken pasaportu damga manyağı yapar dönerim. Ama değer mi buna? Bu kadar önemli mi? Bilmiyorum

• ⭐⭐

@murat4 özellikle vize gerektiren Avrupa ülkeleri ve İngiltere vizesi, mülakatta önemli bir avantaj sağlıyor. Pasaportu boş olan vize alamaz diye bir kural yok ancak görevliye yakındaki Avrupa ülkeleri yerine neden ABD'yi tercih ettiğinizi anlatmanız ve ikna etmeniz gerekecek. Bu mesala çocuğunu / yakınını ziyaret edecek veya konferansa katılacak kişiler için önemli bir değerlendirme kriteri olmayabilir. Kişinin mevcut durumu ve vizeye başvurma nedeni ile doğrudan alakalı bir durum bu.

• @murat4 İngiltere için iyi bir seyahat programı hazırlığı yaparak, eksiksiz evrak ile İngiltere turist vizesine başvurun. Vize sonucuna göre B1/B2 mülakatınız öncesi mutlaka kısa da olsa bir İngiltere ziyaretinizi tamamlamış olun. Bildiğim kadarıyla İngiltere - ABD arasında veri paylaşım antlaşması (çalışması) var. B1/B2 mülakatınız esnasında bu seyahatiniz sizin elinizi güçlendirecektir.

İngiltere seyahatiniz ABD vizenizi garanti kılmaz, mülakatınız öncesinde de DS160’da beyan edeceğiz güvenilir ve yalın seyahat planı, mülakatta sorulacak sorulara bu seyahat planına sadık kalarak cevap vermeniz ve profiliniz konsolosun kararında etkili olacaktır.

Hiç bir ön hazırlık yapmadan B1/B2 mülakatına giderseniz ve olası red almanız halinde keşke hazırlık yapsaydım demektense, iyi hazırlık yaparak süreci başlatmanız sizin için iyi olacaktır. Bol şans sürecinizde

• ⭐⭐⭐

@murat4 açıkçası ben bu hataya düşüp red aldım bence doldurmadan görüşmeye girmeyin ciddi sağlam bi sebebiniz yoksa

• @aristocrat geçtiğimiz mart ret almıştım. İlk önce ekim 2024 tarihine daha sonra geri çeke çeke 20 aralık 2023 tarihine alabildim

• @murat4, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@tufank Görüşmeye kadar schengen alma durumum zor. Şöyle bir Makedonya gibi vizesiz ülkelere gitmem avantaj sağlar mı?

Karayolu ile gitsen Makedonya, Sırbistan, Bosna, Karadağ derken pasaportu damga manyağı yapar dönerim. Ama değer mi buna? Bu kadar önemli mi? Bilmiyorum

Ret aldığım gün pasaportumda geçerli bir şengen ve 3 şengen ülkesini gezmişliğim vardı.

• @thisistheway geçmiş olsun profiliniz nasıl acaba bahsedebilir misiniz

• @thisistheway geçmiş olsun. Ne zaman red aldınız? Bekar mısınız?

• @thisistheway hocam selamlar bende ret aldım tekrar turist vizesine randevu almak istiyorum o yüzden sordum peki öne çekme hizmeti alarak böyle 1-2 ay sonraya çekmek mümkün müdür acaba

• @aristocrat, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@thisistheway hocam selamlar bende ret aldım tekrar turist vizesine randevu almak istiyorum o yüzden sordum peki öne çekme hizmeti alarak böyle 1-2 ay sonraya çekmek mümkün müdür acaba

Mart ayında red aldığımda hemen yeni başvuru yaptım ve en yakın 2024 sonunu veriyordu sistem, normalde red alınca 24 ay içinde randevu alınamaz konusu doğru, konsoloslukta görevlilere sorduğumda da bu şekilde bilgi aldım. Ben ileri tarihe randveu alıp her gün kontrol ettim. Konsolosluğu aradığımda “evet siz red aldığınız için bi kısıtlama var profilinizde ancak zamanla tekrar kontrol edebilirsiniz sonra açılır size tarihler”dedi mart 2023-haziran 2023 tarihine kadar hiçbir şekilde öne çekemedim. Arkadaşım yeni başvuru yapıp tarihleri öne çekebiliyorken ben onun gördüğü tarihleri asla göremedim. Haziran 2023 tarihinden sonra sanırım kısıtlama kalktı ki artık öne çekebiliyordum. Sırasıyla ekim 2024ten temmuz 2024e daha sonra aralık 2023 tarihine çekebildim. Bu süreç hazirandan sonra 1-2 ay sürdü tabii öne çekebilme süreci.. yani zaman alacak sizin için

• @mesut1905, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@thisistheway geçmiş olsun profiliniz nasıl acaba bahsedebilir misiniz

10 yıllık çalışanım. Şengenlerim hala mevcut. 4 avrupa ülkesi gezdim. Red aldıktan sonra isviçreye ve ingiltereye de gittim. Umarım yeni görüşmede etkili olur.

• Merhabalar. Turistik için ds-160 formunda sizce kimle seyahat ediceksiniz kısmını Tek olarak seçmek mi yoksa daha önce amerikaya gidip gelmiş aktif vizesi olan birini ( aynı soyadlı akraba ) yazıp onunla seyahat ediceğimimi seçmek daha olumlu olur sizce ? Teşekkürler

• @SkLuxury-Leather Ciddi bir fark oluşturacağını sanmıyorum, en azından başvurunuzun sonucu buna bağlı olmaz. Yine de geçerli bir tatil planının varlığına delil olarak birilerini eklemeniz mantıklı geliyor.

• @thisistheway ret için bence sebep yokmuş almanız lazım gibi geldi bana sanırım bekarsınız belki tek negatif durum bu olmuş olabilir.

• @mesut1905, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@thisistheway ret için bence sebep yokmuş almanız lazım gibi geldi bana sanırım bekarsınız belki tek negatif durum bu olmuş olabilir.

Bekar olmak, greencarda başvurmuştum o sene belki görmüşlerdir çünkü pasaport no ile son kez başvurulduğu seneydi öyle başvurmuştum. Bir de ben soruları çok kısa cevapladım, tatiş planımdan hiç bahsetmedim yani onu soracağımı düşündüm sormadı ben de bahsetmedim. Bir dahakine hiç susmayacağım 🥁

• @thisistheway GC başvurusu etkilemiyor kazanmış olsanız etkiler ama çekiliş etkilemiyor. Bekar olmanız ve cevaplarınız yetersiz gelmiş olabilir demek ki. Hiç susmama fikrini de iyi değerlendirin bence aslında herkesin önerdiği şeyler net ve kısa cevaplar tabi mantık çerçevesinde olmalı. umarım tekrar ki mülakatta alacaksınızdır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

229

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.3k

| | | |