DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Merhabalar. daha önce kendime ve anneme B1 Ziyaretçi vizesi almıştım, bu sefer de temmuz ayında babam için başvurdum aralık ayında seyahat planladığımız için. Pazartesi günü mülakatı var ve daha bugün babam, çok yıllar önce ABD vizesi aldığını ama hiç kullanmadığını söyledi. Formda sanırım daha önceden vize alıp almadığınız soruluyordu ve biz ona hayır dedik. Şimdi bu saatten sonra formu değiştirmek mümkün olmayacaktır. Bu durumda eski vizeyi/pasaportu götürmesini ve dürüstçe unuttuğunu söylemesini mi önerirsiniz yoksa hiç eski vizeyi karıştırmadan ilk defa alıyor gibi temiz bir sayfayla gitmesini mi?

• ⭐⭐

@luchadora formu bir kereliğine revize edip ais üzerinden barkod numarasını değiştirebilirsiniz.

• @selamibasaran teşekkürler cevabınız için fakat şöyle diyor ve o soruyu değiştirmeye izin vermiyor.

• You may change your passport number or DS-160 number only one (1) time after a payment has been made.

• You may NOT change the given name, surname, country that issued passport, country of birth, date of birth, or gender associated to your applicant profile after paying your visa fee.

• For editing other information, if you already have an appointment scheduled, you must cancel your appointment to edit your information.

• ⭐⭐

@luchadora siz bir kere değişiklik yaptınız mı? Aisten güncelleme yaptınız mı daha önce?

• @selamibasaran daha önce hiç bir değişiklik yapmamıştık fakat şimdi fark ettim, CEAC sayfası üzerinden DS 160 formu değiştirilebiliyormuş, yeni form numarası alıp. O şekilde düzeltsem tekrar yeni mülakat tarihi almam gerekmez değil mi?

• ⭐⭐

@luchadora yok. Ama bir defaya mahsus ds160 formunu güncelleyebilirsiniz. Daha önceden abd vizesi olması babanızın vize almasına artı etki yapar. link ten @tufank beyin iletisinde detayları mevcut.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   S selamibasaran 

• @selamibasaran çok teşekkür ediyorum! son sorum: babam vizeyi 1990'larda almış, şu anda pasaportunu arıyor, bulamazsa visa issued tarihini giremezsek bir sorun olur mu?

• ⭐⭐

@luchadora olmaz.Ama vize aldığı tarihi yaklaşık hatırlıyorsanız yazın.

• Merhaba, herkese, iki ay once evlendim ama ailem dugunume vize surecinin uzunlugu yuzunden gelemedi. Annem, babam ve 26 yasindaki kardesimin beni ziyareti icin konsolosluga mektup yazdim. Bu konuda tecrubesi olan var mi? Ilk Abd vize basvurulari olacak, umarim red almazlar.

• Merhaba arkadaşalar. Son zamanlarda vize alan var mı? Filistin israil savaşının etkisi olur mu bu konuya

• Merhaba. Yaza eşim ve kızımla amerika gezisi planlıyoruz. İlk defa pasaport ve vize işlemleri ile uğraşacağım. Şimdi anladığım kadarıyla üçümüz de ds 160 dolduracağız. Fakat randevuyu da hepimiz için ayrı ayrı mı doldurmamız gerekli? Benim pasaportum var bir an önce başvurmak istiyorum ama eşim ve kızımın da pasaportunu gelmesini beklemeli miyim randevu için?

• @cftshn Eğer mülakata hepiniz beraber girmek istiyorsanız pasaportlarını beklemelisiniz, zira başvuru esnasında pasaport numarası talep ediliyor. Bu yaz gidebilmeniz için epey şanslı olmanız lazım; çünkü 2024 yılı içerisinde başvuru kalmadı.

• @EasternStar tabi hep beraber gideriz mutlaka o halde pasaportları beklemem gerekecek gibi. Vala bu işler belli olmuyor sıkı takip ile geri çekerek belki denk gelir neden olmasın 🙂 olmazsa erteleriz napalim.

Peki üçümüze aynı anda nasıl randevu alabiliyorum? Farklı bir yöntemi mi var?

• Bu sayfada daha başarılı açıklamalar var ama dilim döndüğünce anlatayım: DS160 formlarını doldurup fotoğrafları yükledikten sonra aile başvurusu yap diyerek yeni ds160 formlarını aile bireylerinin tümü için doldurun. Her kişi için form numarasını (AA00 ile başlar) muhakkak kaydedin. Daha sonra ais.usvisa-info.com adresine girerek üyeliğinizi açın, DS kod numaranızı girince diğer aile üyelerinin de formlarının gelmesi lazım, gelmezse ise kendiniz numaraları ekleyerek grup randevusu oluşturun ve her başvuran için 185$ ücret yatırın, sonrasında randevunuz için tarih seçin ve işlemi tamamlayın. Unutmayın, ücretler 1 yıl geçerlidir; ancak ilk randevu tarihiniz 1 yıldan uzun olduğu için başvuru ücretiniz yanmasın diye randevu tarihini yalnızca geri çekebilirsiniz, ileri atarsanız başvuru ücretiniz yanar.

• @EasternStar çok teşekkür ederim desteğiniz için sağolun bana rehber olacak.

• Hayatımda bir kez yurtdışına çıktım. Onda da Rusya'ya gittim. Bu olay 2 sene önce oldu. 4 gün kaldım döndüm.

Vize görüşmesinde Rusya'ya gitmiş olmam ve pasaportumda eski bir Rusya vizesi olması olumsuz etki yaratır mı? DS-160 formunda 5 sene içindeki ülkeleri soruyor. Yani Rusya'ya gittiğimi her türlü yazmak zorundayım. Pasaport yenilesem bile orada yazdığım için sıkıntı çıkar mı?

Yakın zamanlarda vize alıp da pasaportuna Rusya girişi olan birileri var mıdır? Teşekkürler

• Merhabalar bi tanıdığım turist vizesi ile abdye giriş yaptı 6 ayini doldurmadan arabasından pasaportu çalındı. Amerikada bu işler sıkıntılı olduğu için yanlis bisey yapmamak adina polis merkezine gidip polis raporu aldi konu ile ilgili ancak kendi ulkesine dönüp kendi ulkesinde tekrar kayip çalıntı oldugunu belirtip vize almasini söylemişler. Bu sekilde de yaptı fakat 2 sefer red yedi. Böyle benzer bi durum yasayan varmi yada bu konuda yardimci olabilecek biri var mı?

• Merhaba bir sorum olacak bilen biri yardımcı olursa sevinirim;
    B1/B2 vize için randevu aldım sistemi kontrol ederek geri çekmeye çalışıyorum.
    4 defa geri çektim 29 Temmuz 2024' e kadar geri çekebildim.
    Bu geri çekmenin bir sınırı var mı, kaç defa randevuyu geri çekebiliriz?

• ⭐⭐

@Ümit-Çoruk hayır bir sınırı yok, boş tarihler bulduğunuz sürece dilediğiniz kadar geri çekebilirsiniz.

• ⭐⭐

@murat4 pasaportta Rusya girişi olmasının size bir dezavantaj yaratacağını düşünmüyorum. Daha çok endişelenmeniz gereken konu pasaportunuzun boş olması, seyahat geçmişinizin olmaması.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

51

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.1k

| | | |