Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @ceren-2 En son mulakat tarihleri toplu olarak 25 Ekim'de verildi. Ben 60 gun kadar bekledim.45-50 gun bekleyenler oldugu gibi 80 gun civari bekleyenler de vardi mulakat tarihleri gelenler arasinda. Beklentinizi en uzun tarihe gore olusturun derim. Erken gelirse ne ala. Surec uzun ve yipratici malesef ama cogu bitti azi kaldi. Umarim en kisa surede mulakat tarihiniz gelir.

• Bana 60 günde gelmişti mülakat tarihi

• @ceren-2 benim 50 gün oldu bekliyorum biliyorum son zamanlarda beklemek daha yorucu insana ama moralinizi yüksek tutun dq tarihinden itibaren 3.5 - 4.5 ay zaman verin minimum

• @Nailaysegul ben 86 gün sonra almıştım mülakat tarihini.

• @Handan issued olursa vizemin onaylandığını anlayabilirim değil mi ?

• @Gönül-Akbaş Evet “issued” diye değişecek CEAC de, arkasından cep telefonunuza PTT takip numarası gönderiyorlar. Önce “issued” olmuş eşimin statüsü, 6 saat kadar sonra da PTT takip numarası göndermiş eşimin cep numarasına. 2 iş gününde geliyor CEAC deki bilgiye göre.

• @kadargo haklısınız. teşekkür ederim bilgilendirme için.

• @Handan çok teşekkür ederim.

• Randevu maili beklemekten ciğerim soldu. Daha çok bekleyeceğim sanırım 🙂

• Sonunda benim vizemde basıldı allah hepinize nasip etsin uzun süren maraton bugün son buldu aklınıza takılan soruları özelden de sorabilirsniz herkese yardımcı olmak isterim :))

• @Taşkentler-Şirket ayy gözünüz aydın olsun ☺️ darısı hepimize

• @yenibasladim ay sonuna doğru randevular verilir bakalom sıra bizede gelmiştir insallah

• @Nailaysegul Zaten çok uzun bir süreç olduğu için sonunda bu son adım demişken bu kadar uzamasını beklemiyordum açıkçası. Umarım hepimiz yakında mülakat tarihi alırız. 🙂

• @Gönül-Akbaş merhaba siz direk konsolosluğa kargo gondermistiniz ya , size verilen sarı kağıtta eksik evragin yanına upload and mail ikisinede tik atılmış mıydı

• @Taşkentler-Şirket hayırlı uğurlu olsun, gözünüz aydın. Ben hala bekliyorum siz pasaportunuzu ne zaman teslim etmiştiniz. Ben PTT ile gönderdim 4 kasımda onlara ulaştı ama hala bekliyorum

• @oğuzhan-adıyaman evet o yüzden hem siteye yükledik hemde ben ptt ile gönderdim.

• @Gönül-Akbaş benim pasaportumu almıştı sadece eksik belgeleri yükledim teşekkür ederim beklediğimden hızlı çözüldü işler

• Merhabalar arkadaslar, asi islerini nasil hallettiniz ve ucretleri nelerdir? eksik asilari 1 ay oncesine kadar yaptirabilirsiniz yaziyordu sitede sizce oyle yapmak mantikli midir?

• Herkese merhabalar. Kısa bi alışma arasından sonra tekrar bi geleyim dedim 😅 26 Ekim'de Adana'dan İstanbul aktarmalı Atlanta uçuşum vardı ve sorunsuz bir şekilde bitti. Uçuş 11 saat civarı sürdü ve gerçekten yorucuydu. Uçak içi hizmetler çok iyi, içecek yiyecek sınırsız. Havaalanına indikten sonra yolcular ikiye ayrılıyor. Abd vatandaşları ve diğer vatandaşlar diye. Gişedeki görevli bana evliliğim hakkında birkaç soru sorduktan sonra beni vize kontrol birimine götürdü. 10 dakikalık bekleyişin ardından pasaportuma damgayı vurdu ve başka bir işlemim olmadığını söyledi. 3 Kasım'da SSN ofisine gittim ve bilgilerimi verip SSN numaramın olduğu kağıdı aldım. Görevli bayan 2 hafta içinde SSN kartımın da geleceğini söyledi. 2 gün sonra kartım geldi. Kart dediğime bakmayın bildiğiniz kuşe kağıdına basıp gönderiyorlar. Sırada Greencard'ın basılmasını beklemek var. Umarım herkes en kısa sürede sevdiklerine kavuşur. Sorularınız olursa yine buralarda olacağım. Sağlıkla kalın 😇

• @Taşkentler-Şirket Hayırlı olsun!

Benzer Başlıklar

• 116
  • 3
  • 656
  • 4909
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |