Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Kaan-Özdemir B1/B2 staj yapmak için ne kadar uygun bilmiyorum. Kısa süreli dil eğitimi için belirli koşullar altında kullanılabiliyor. Ancak bunun haricinde turistik / sağlık veya iş toplantıları / konferans vb. şeyler için kullanabilirsiniz. Staj içni gerekli olan vize türünü staj yapmak istediğiniz yere de sormanız gerekiyor bence. J1 veya H vizesi başlıklarını inceleyebilirsiniz. F1 daha çok üniversite veya dil eğitimi almak için kullanılıyor bunun yanında size kısıtlı bir çalışma imkanı sunuyor.

Önce vize türünü netleştirmeniz gerekiyor sonrasında acil randevu konusuna bakabilirsiniz. ( kabul edilme garantisi yok ama şansınızı deneyebilirsiniz )

• @stella, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba ds 160 formunda yanlışlık yaptığımı fark ettim tekrar yeni form doldursa olur mu ücreti ödediğim için sorun olur mu

Benzer bir sorumu @tufank yanıtlamıştı. AIS üzerinde DS160 formunun numarasını 1 defaya mahsus olmak üzere değiştirebiliyorsunuz, dolayısı ile yeni bir DS160 doldurup bilgileri AIS'e girebilirsiniz. Ödenmiş bir ücret ve alınmış bir randevunuz varsa onlara etki etmeyecektir.

• Arkadaşlar herkese merhaba amerika tatili planladığım arkadaşlarımdan biri 6 yaşındayken amerikada anasınıfına gitmiş 1 sene ve daha sonra ailesiyle birlikte geri dönmüş. Eski pasaportunu bulamıyor DS160 formunda daha önce abd ziyaretiniz oldu mu sorusuna nasıl bir yanıt vermemiz nasıl aksiyon almamız gerekir bilen yardımcı olursa çok sevinirim teşekkür ederim.

• @ReLoad, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@stella, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba ds 160 formunda yanlışlık yaptığımı fark ettim tekrar yeni form doldursa olur mu ücreti ödediğim için sorun olur mu

Benzer bir sorumu @tufank yanıtlamıştı. AIS üzerinde DS160 formunun numarasını 1 defaya mahsus olmak üzere değiştirebiliyorsunuz, dolayısı ile yeni bir DS160 doldurup bilgileri AIS'e girebilirsiniz. Ödenmiş bir ücret ve alınmış bir randevunuz varsa onlara etki etmeyecektir.

Cevap için teşekkür ederim. Ben eksik sordum yeni form doldurup ve yeni randevu tarihi almak istiyorum randevu ücreti ödediğim için yapabilir miyim yeni form ve yeni randevu

• @stella, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ReLoad, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@stella, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Cevap için teşekkür ederim. Ben eksik sordum yeni form doldurup ve yeni randevu tarihi almak istiyorum randevu ücreti ödediğim için yapabilir miyim yeni form ve yeni randevu

Dediğim gibi yeni bir form doldurup 1 defaya mahsus formun kodunu AIS üzerinde değiştirebilirsiniz. Randevu içinse bulduğunuz yeni tarihlerle değiştirebilirsiniz. Randevuyu yeniden planlama hakkında forumda https://yesilkartforum.com/forum/topic/5611/turist-vizesi-için-en-erken-tarih başlığına bakabilirsiniz.

• ⭐⭐

@stella randevuyu iptal edebilirsiniz. iptal ettikten sonra yeni randevu almak için ücret ödemeniz gerekmez ancak; ilk randevuyu aldığınız ve ödeme yaptığınız dekont tarihi ile yeniden randevu planladığınız tarih arası 365 günden fazla olamaz. Yani ödeme dekontunuzun 365 gün geçerliliği var. bu süre içerisinde bir randevu almanız gerekiyor. randevu tarihi isterseniz 1 yıl sonraya olsun bu önemli değil. burda bahsettiğim randevu tarihi değil, işlemi yaptığınız günün tarihi. ödeme dekontunun süresi geçmemiş olmalı.

• @tufank araştırdığım kadarıyla B1/B2 vizesi uygun oluyor benim stajım için. O konuda bir sıkıntı yok. Sadece stajın observer düzeyinde olduğunu söylemem gerekli randevuda. en azından para almayacağımı belirtmem gerekiyor.

yine de bana bu sebeple öncelik vereceklerine inanmıyorum. tek umudum 3 ay sonrası için randevu istiyor oluşum ve sadece 1 ay kadar geri çekmeye çalışıyorum randevumu. bu sebeple belki olumlu değerlendirilebilir. sonuçta geç almadım, tarihin geç olma sebebi karşı kurumdan kaynaklanıyor. umarım işe yarar. bu hafta deneyeceğim acil randevu oluşturmayı.

• ⭐⭐

@Kaan-Özdemir staj dediğiniz için bu uyarıyı yapmak istedim. Çünkü B1/B2 vizesi staj için uygun bir vize türü değil. Staj daha çok uygulamalı çalışma gerektiriyor ama "observer" olarak geçiyorsa, uygulama olmadan gözlemci olarak bir toplantı, konferans vb. etkinliğe katılabilirsiniz doğrudur.

Acil randevu için kriterler neye göre belirleniyor bilmiyorum ama denemek ücretsiz. bir de forumda randevu tarihini erkene alma hizmeti veren bir servis mevcut ona da göz atabilirsiniz veya takvimi sık sık kontrol ederek kendiniz de öne çekmeye çalışabilirsiniz.

• @tufank aslında observer olarak gitmiyorum ama araştırdığım kadarıyla randevuda hands-on vs diyerek memurun aklını karıştırmamak kaydıyla b1/b2 başvurusu yapın deniyor genel olarak. J zaten sponsorlu bir vize ve karşı kurumun sponsor olma gibi bir durumu yok. Diğer vize türleri de benim gidiş amacımı kapsamıyor gibi duruyor.

Hatta direkt bununla ilgili kanuna atıf yapan bir yazı okudum. "Clerkship" olarak yapılacak staj için B1/B2 başvurusu yapılması gerektiğine dair. Burayı okuyacak kimseler için de linki aşağı bırakıyorum.

• @tufank arkadaşım b1 için acil randevu almıştı nisan-mayıs aylarında. Cruise gemisine gidecekti, şirketten mektup almıştı(acil katilması lazım gibi) ve verdiler.
    iş sebebiyle olunca veriyorlar gibime geliyor.

• @tufank çok teşekkürler bilgi için.

• benim bir sorum daha olacak, şu an halihazırda bir B1/B2 vize randevum varken ayrı bir J randevusu oluşturabilir miyim bundan bağımsız?

• ⭐⭐

@Kaan-Özdemir yeni bir grup randevusu oluşturup j1 vizesini seçip ödeme yaparsanız tabi ki mümkün. Ama 2 farklı kategori için ayrı ayrı ödeme yapmış olacaksınız ve bu ödemeler geri alınamaz.

• @tufank yeni bir DS 160 formu doldurmam gerekli değil mi o zaman? Yani sıfırdan yeni bir randevu oluşturuyorum parayı ödeyip formu doldurup?

• ⭐⭐

@Kaan-Özdemir DS-160 formu ve randevu ekranı arasında doğrudan bir bağ yok. AIS randevu ekranı üzerinden görüşmeye hangi DS-160 form numarası ile girmek istediğini belirtiyorsunuz.( random bir değer de girseniz kabul eder ama görüşmeye girmeden önce mutlaka geçerli bir form numarası girmeniz lazım) Eğer daha önce doldurduğunuz form bilgi anlamında güncel ve başvurunuza uygunsa aynı form numarasını kullanarak randevu alabilirsiniz. Dilerseniz de yeni bir form doldurup o form numarası ile randevu alırsınız.

• Merhaba arkadaslar. Esimin ailesi icin turist vizesine basvuru yapmayi dusunuyoruz. En yakin ne zamana turist vizesi randevusu veriliyor bu gunlerde. Ona gore para yatirip randevu gunlerini secmeyi dusunuyoruz. Yakin zamanda tecrubesi olan varsa yazabilirler. Simdiden tesekkurler.

• @gokhanabd, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba arkadaslar. Esimin ailesi icin turist vizesine basvuru yapmayi dusunuyoruz. En yakin ne zamana turist vizesi randevusu veriliyor bu gunlerde. Ona gore para yatirip randevu gunlerini secmeyi dusunuyoruz. Yakin zamanda tecrubesi olan varsa yazabilirler. Simdiden tesekkurler.

Merhaba. Şu anda Ankara için en yakın Kasım 2024. İstanbul için Mart 2025'e randevu veriyor. Randevuyu aldıktan sonra sık sık kontrol ederek randevuyu öne çekebilirsiniz. Ben ilk randevuyu aldığımda Ağustos 2024'e vermişti. Sonradan kontrol ede ede Kasım 2023 e kadarçekebildim.

• Merhabalar,
    Zaman zaman aklıma bazı sorular takılıyor, bunlardan biri de çocuklar.

Randevu alırken grup oluşturmuştum ve çocuklarla beraber 4 kişi için aynı güne tek randevumuz var. Açıklamalar kısmında 14 yaş altı çocukların randevuya gitme zorunluluğu olmadığını okudum ve çocukları da götürüp götürmemek arasında ikilemde kaldım. Daha önce tecrübe eden var mı acaba ?

• ⭐⭐

@ReLoad benim de randevum çocuklarla.Ama ben götüremeyeceğim.Bırakacak yeri olmayıp götürenler vardı ve burda da deneyimlerini görmüştüm.

• ⭐⭐

@ReLoad onlar için de randevu aldıysanız götürmenizde bir sakınca yok. biz 7 yaşındaki kızımızla birlikte girmiştik görüşmeye ve sorunsuz bir şekilde vizemizi aldık. Görüşmede bizzat bulunma zorunlulukları yok, götürmenize engel bir durum da yok. tercih size kalmış.

Benzer Başlıklar

• 19
  • 2
  • 10
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |