Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sbal tüm gelişmeleri burdan yazarım inşallah en kısa zamanda bekleyen herkese gelir

• 4 agustos parmak izi verdim, abd vizem var, 4 agustos sonrasi parmak izin verip onay alan oldu mu ? ayrica onaydan sonra vize basilma sureci ne kadar suruyor?

• Selamlar,
    16 Ağustosta parmak izi verdim. USA vizem mevcut. 28 Eylül'de Onay geldi ve pasaportumu 29 Eylül'de teslim ettim. Beklemekteyim.
    Kendimle beraber eşim ve çocuğuma da başvuru yapmıştım. Onlarda USA vizesi mevcut değil. Henüz onara cevap alamadık.
    Bilgilerinize

• @Ademst bey merhaba, siz Client Information kismini doldurup ilettiniz mi acaba?

• Evet bana oluşan tüm kısımlara ait dökümanları doldurdum. Client information kısmında da kendim ile alakalı koyabildiğim herşeyi koydum açıkcası

• 2019 Mart ayında Can+ Kanada vize başvurusu yapmıştım ozaman red almıştım ama bana belki de vize vermek istemişler istenilen Client information yerine Türkçe izin dilekçesi filan yüklemiştim o sebeple red almıştım. Ve 19 Ekim itibarıyla tekrar başvuru yaptım profesyonel bir şekilde bakalım Vize verecekler mi? Canada Can+ hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlara bu post altında yardımcı olmaya çalışacağım.

@likable, içinde söyledi: Kanada Plus Vize Basvurusu (Can+ Visa)

Bu arada Can+ olarak başvuruyu yaptım oldukça basitmiş(US Vize mevcutsa).

*Öncelikle aşağıdaki linkten Check your Eligibility kısmına tıklayarak soruları kendinize göre doldurmanız sonrasında adımları izleyerek MyCIC Key Account açmanız gerekmekte

Check your Eligibility

Not: Sorulan sorulara verdiğiniz yanıtlar neticesinde sizden en son istenen evraklar belirleniyor.

Sisteme Yüklememi İstedikleri Belgeler:

• Imm5257e Başvuru Formu
    • Imm5207e Aile Bilgi Formu
    • Travel History(Mevcut US vizesinin bulunduğu sayfa)
    • Pasaport(ilk sayfası, giriş-çıkış damgaları, eski vizelerin)
    • Niyet Dilekçesi(Opsiyonel ama desteklemesi açısından ben yükledim)

Not: Sizden yüklemenizi istedikleri dökümanları sitede de anlattığı gibi Scanner yardımıyla taratarak Upload etmemiz gerekmekte.

Yükleme sonrasında yapılması gereken ödemeler:

• 100CAD Vize Harcı
    • 85CAD Biometric Ücreti

Edit: Dün belgeleri yükledim ve ödemeyi gerçekleştirdim bugün Parmak İzi vermem için mail geldi. VFS Global’i arayıp parmak izi vermek için Salı gününe randevu aldım. Devamı gelecek..

• Visitor Visa - Purpose of travel (CANADA) ornek kimdeyse var mi?

• @likable Purpose of Travel kaldi sadece yuklemedigim.Ornek varsa gonderme sansiniz var mi?

• Hocam benden istediği evraklar 3 tane purpose of travel yok bende. Olsa yardımcı olmak isterdim. Client information istiyorsan temin edebilirim videosu var çok iyi anlatıyor.

@asiman1991, içinde söyledi: Kanada Plus Vize Basvurusu (Can+ Visa)

@likable Purpose of Travel kaldi sadece yuklemedigim.Ornek varsa gonderme sansiniz var mi?

• @likable selamlar bilmeyenler için çok güzel açıklamışsınız. Bende de aynı yazdığınız gibi kısımlar vardı ve client information’da orda benden ne istiyorsa onu yükledim. İş yerimle ya da sgk ile ilgili bir şey yüklemek aklıma gelmedi açıkçası 😕 niyet mektubumda da çalıştığım yerden bahsettim , ilk formdaki iş yeri ve tarihler detaylarında da bahsettim ama bi iş yeri izin yazısı vs eklemedim 😕 sizce bu bir eksi olur mu? Ya da sonradan belge ekleyebiliyor mu düşününce üzüldüm biraz 😕 2 tane aktif Amerika vizem var.

• @serkanist bu program halen devam ediyormu

• @pirilparlak merhaba sonuc alabildinizmi

• @P-EDUCATİONTEACHER şuan bir bilgim yok dotum elçiliğe bir mail atsan hemen cevap verirler inan ....

usa vizesi olanlara veriyorlardır

selamlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |