Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tufank belki iletilerde gozden kacirmis olabilirim, bir konuda hatirlatma / bilgilendirme yapayim. USCIS 2023 basindan beri FEE konusunda artis yapmak icin calisma yapiyor ve gorunen son durum bu olayin kesinlesmesinin 2024 Subat ve sonrasina kaldigi. AOS yaparken I-485 ile birlikte doldurulan I-765 ve I-131 icin ayri ucret alinmiyor su an icin ama bu dedigim tarih sonrasinda her form icin ayri olarak ucret odecenek.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/6142/uscis-başvuru-ücretlerinde-güncelleme-ocak-2023/12?_=1697129129595

BDV olsun diger firmalar olsun muhtemelen AOS icin fiyat guncellemesine gideceklerdir eger gitmedilerse.

• ⭐⭐

@btek14 teşekkürler bilgi için. BDV nin sözleşmesinde bu gibi ek masraflar için bir madde mevcut. Dilerlerse sözleşme imzaladığı mevcut müşterilerden de bu ücreti talep edebilirler, yani umarım etmezler 🙂

• @tufank bence etmesinler de 🙂 bu yakin tarihli bir artis olacagi icin yeni girecekler ya da sizin gibi yakin tarihliler en azindan bu artisi yansitmama konusunda israrci olabilir.

• ⭐⭐

@btek14 ben şu an kendileri ile AOS yöntemine geçmek ve CP için imzaladığım kontratta fazladan ödeyeceğim $7k yı ödememek için pazarlık yapıyorum, bunu kabul ettirebilirsem diğer zam konusu için de konuşabilirim günü geldiğinde 🙂 Süreç hakkında 2 ay önce bugün sahip olduğum bilgilere sahip olsaydım kesinlikle AOS ile başlatırdım işlemi..

• @tufank insan yasayarak ogreniyor bazi seyleri. sadece adini bildigim bir kartin su an mini bir paralegali olmak durumu ozetliyor kendi adima 🙂 hepimiz kisa surede hayallerimize kavusuruz umarim.

• ⭐⭐

Bu arada CP yöntemini seçen diğer kişilere şunu söyleyeyim de yanlış anlaşılmasın; süreç hızlı ilerleyebilir umutsuzluktan değil bu yorumum. Sadece çocuğun okul durumu ve daha erken gitme niyetimiz olduğu için böyle söylüyorum. Belki AOS yöntemi seçenler biraz daha erken taşınmış olacak , green card ı sonra alacaklar. CP yöntemi seçenler ise her şey tamamlanıp süreci garanti altına aldıktan sonra ABD’ye taşınıp green cardlarına sahip olacaklar.

• ⭐⭐

@btek14 haklısınız, süreç içerisinde öğrendik bazı şeyleri, muhtemelen daha öğreneceğimiz çok şey olacak. umarım hepimiz hayallerine en hızlı ve sorunsuz şekilde kavuşur.

• ⭐⭐

@btek14 bu arada siz hangi kategoride başvurdunuz ve ne aşamadasınız? LC girişi bekliyorsunuz sanırım. Daha önce paylaştınız ve görmediysem kusura bakmayın, imzanızda ABD içerisinde eşinizin E2 süreci başlattığını gördüm sadece.

• @tufank yok estagfurullah eski mesajlarda yazdiysam da yazarim sikinti olmaz.
    biz, 3 kisilik bir aile olarak 2019 yazinda kardesimin esinin dogumu sebebiyle turistik vizeyle geldik sonra durumlar degisti gelisti yeni acilmis olan bir bakerye ortak olduk. sonrasinda ben bakeryden 1 sene sonra ayrilip kendi dalimda (insaat muh) is buldum 5-6 ay sonra da firma sponsor olmayi kabul etti (skilled olarak) ve islemler basladi.

ETA 9089 Ocak'ta file edildi ve bekliyorum hepimiz gibi. surec maalesef cok sabir istiyor.

• ⭐⭐

@btek14 anladım hayırlı olsun. LC onayı geldiği zaman aslında bülten sizin kategoride şu an uygun durumda. Audit’e girmezse 2-3 ay sonra onay alırsınız sanırım en geç. Umarım da öyle olur.

• @tufank tesekkurler umarim hepimizin su gibi akar gecer sureler. o kadar cok sey degisiyor ki tum ongoruler gunden gune degisiyor. bulten aktif (basvuru konusunda), sure 326 gun, arti 20 gun de oyle desek dediginiz tarihlere geliyor.

hatta size soyle diyim PWD tablosuna bakarsaniz mart ayinda bir ziplama gorursunuz bunun en buyuk nedeni o donem DOL bazi kanunlarda esnekligi kaldirmisti, dosyadaki tek kelime hatasina? dosyayi red etme durumlari olmustu. avukatim da yeniden PWD basvurusu yapmis.

yani sonuc olarak hic kesin konusamiyorum 🙂 hayirlisi demekten icim cikti artik 🙂

• ⭐⭐

@btek14 çok haklısınız temkinli olmak ve gelişmeleri takip etmekte fayda var. DOL tarafı bence tam bir fiyasko. Koskoca ABD buradaki işlemleri nasıl iyileştiremiyor anlamak güç. Bir yanda silikon vadisindeki devasa firmalar ve projeler bir yanda da devlet kurumlarının sistemlerindeki içler acısı alt yapılar. Korkuyorum yarın öbür gün başka bir değişiklik veya hatadan dolayı işlemler uzamaz umarım.

• @tufank hocam surec bitene kadar zerre yorum yapmiyorum 🙂 en buyuk DOL baska buyuk yok modundayim su an distan 😃

saka bir yana, iyilestirilmesi gereken o kadar cok adim var ki. tamamen PWD surecini online olarak onayli sekilde sisteme baglasalar 8-9 ay kazanilacak ama su sebepten dolayi yeni yeni aksiyon aliniyor. eskiden bu kadar uzun surmuyordu hic bir islem o sebeple tikaniklik olusmuyordu. daha onceki iletilerde konusmustuk USCIS 2 yil veriyordu calisma iznini ama sonrasinda dosyalar karara baglanmadigi icin uzatma basvurulari geliyordu. 9 milyon basvurunun 2 milyonu bu dosyalardi. su an 5 yila cikararak buyuk bir rahatlik sagladilar.

online takip (sirada kacinci oldugumuzu gorebilme gibi mesela) sistemi olusturulsa, baska seyler de yapilsa harika olacak ama sanirim zamani var daha.

• ⭐⭐

@btek14 bence de hiç dokunmasınlar, öyle ya da böyle işleyen alt yapıya, sizin onaydan önce 🙂

belki bazı noktaları bilerek iyileştirmiyorlar diye düşünüyorum bazen çünkü eğer her aşama çok hızlı ilerlese bu sefer başvurular çok daha fazla olur ve vize kotaları da buna bağlı olarak hızlı bir şekilde dolar. bekleme süreleri yine daha uzun olur, değişen pek bir şey olmaz. İşlem süreleri kısalır, vize kotaları yükseltilir ve konsolosluk çalışma performansları da iyi olursa o zaman harika olur işte 🙂

• @tufank bakis acisi dogru. iki kurum hatta konsolosluklar ile tum kurumlar entegre sekilde calisabilse keske. elekten gecen taslar gibi hissediyorum kendimi ne zaman hangi elekten gecicez bekliyoruz bakalim 🙂

• @tufank dedigimiz gibi duzeltme geldi, parantezi de kapadilar 🙂

perm.png

• ⭐⭐

@btek14 teşekkürler bilgi için. ben de paylaştığım iletide gerekli düzenlemeyi yaptım.

• @tufank eb3vize.com da AOS seçeneği daha pahalı ama BDV'de CP seçeneği mi daha pahalı yani

• şuan BDV'de hiç ilan yok sistem hatası mı bilmiyorum ama boş geliyor ekran

• ⭐⭐

@mesut1905 Ben sadece BDV Solutions'ın fiyatını biliyorum, CP ile AOS arasında $7k'lık bir fiyat farkı var. CP daha pahalı evet.

AOS tarafında sadece "dependent fees" yani eş ve çocuklar için alınan ücret daha fazla.

Screenshot 2023-10-13 at 10.58.51.png

Benzer Başlıklar

• 1
  • 1
  • 54
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.1k

| | | |