Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ghost anladım. Çok tebrikler. Bizim evraklar 6 ekim cuma öğlen 3te teslim edildi. Bugün cumayı saymazsak 3. İş günü oluyor. O zaman bugün yarın belki bir güncelleme olur bizde de.

• @Ghost şimdi kontrol ettim de yeniden application received yazıyor. Umarım kısa zamanda biz de onay alırız 🙏🏼

• @bernat evet ben de size bugün mesai saatleri bitmeden bir güncelleme gelir diyecektim ki application received yazısını görmüşsünüz. Cuma günü "approved" görünür diye tahmin ediyorum ve akabinde Pazartesi en geç Salı "Issued". Umarım her şey yolunda gider sizin de. 🙏🏻

• @Ghost insallah çok sağolun 🙏🏼

• ⭐⭐

@bernat bol şans tekrardan 🤞

• BUGUN MAİL GELDİ

İKİ PASAPORT
    1 FOTO
    1 DS 160 ÇIKTISI
    TALİMATLAR ÇIKTISI
    KURYE ZARFI

GONDERDİM PTT İLE

AMA ÖDEME ÇIKMADI 77 TL ÜCRETİ VARDI ODEME YOK DEDİ PTT GÖREVLİSİ

AMA İSTANBULA GONDERME ÇITI

BEN İSE ANKARAYA BAŞVURMUŞTUM

PASAPORTUN GELMESİ İÇİM EVİME 186 TL PARA ODEDİM

DURUM BU ARKADAŞLAR BAKALIM.

@serkanist, içinde söyledi: Mülakatsız B1/B2 Turist Vizesi Yenileme

Valla ben biraz endişelendim vizemin bitmesine - 2024 martta bitiyor - ama ben yinede şimdiden başvurmak istedim yaptım - ama neredeyse 1.5 ay oldu geçen mail attım 2 hafta dediler.

: // aklıma deli sorular memur olmam ve yeşil pasaport sahibi olmam acaba bir sorun yaratırım die düşünüyorum malum -bizim millet vize alıp başka ülkelere iltica etme yasa dışı kalma HASTALIĞI OLDUĞU için Amerikayıda anlıyorum vermememek ve bekletmek konusunda onlarda haklı - işalllah vizemi alırım-

Ama Bu türk vatandaşlarına hakkım helal olmasın NEDENİ başka ülkere iltica edip kaçak kalıp - bizim gibi normal yasal yollardan vize almak isteğenlere bir çok sıkıntı çıktı bu kesinnn...

😕

Ne diyeceğim bilmiyorum.

• @tufank ya yine hep olduğu gibi AP ye kaldık ya da reddedildi. Acaba Ap ise mail mi atacaklar yoksa pasaport ile birlikte yine soruları mı gönderecekler... nasıl anlarız

• ⭐⭐

@bernat neden öyle olduğunu düşündünüz, CEAC'ta status değişti mi? AP'ye kalırsanız CEAC üzerinden görmeniz lazım bu durumu, bilgilendirme nasıl yapılıyor bilmiyorum açıkçası. AP'ye kalan kişiler daha net yorumlayabilir.

• @tufank ceacta refused a döndü. Açıklamada ya reddedildi ya da ap sürecini girdiniz diyor.

• ⭐⭐

@bernat geçmiş olsun. "Refused" veya "Administrative Processing (AP)" olarak değişmesi gerekiyor yakın zamanda ve sanırım size bunun bilgilendirmesi gelecek.

edit: aşağıdaki başlıktaki bilgiye göre AP'ye de kalsanız sonuçlanana kadar Refused olarak kalıyormuş durum: https://yesilkartforum.com/forum/post/305805

• @tufank evet. Viyana’da 4 ay ap de bekletildiğimizde de refused göründü hep...

• ⭐⭐

@bernat umarım bu sefer daha hızlı sonuçlanır eğer AP'ye kaldıysanız.

• @tufank mülakat talep ediyorlar. Mail geldi simdi. 29 şubata randevu alabildik... ben yalnız gitmek durumunda kalıyorum bu durumda ve ds160 formunu doldururken abd de aileden kimse yok dedik subatta mülakata girdiğinde bu durum değişmiş oluyor, ben abd de oluyorum... nasıl olacak bilemiyorum şimdi.

• ⭐⭐

@bernat geçmiş olsun. DS-160 formunu dilerseniz yeniden doldurabilirsiniz bu bilgileri güncellemek üzere. Formda belirtilen seyahat tarihleri de güncelliğini yitirdi sanırım. Mülakattan 1 hafta önce de doldurabilirsiniz güncel duruma göre. Artık siz ABD de olacağınız için contact bilgilerine sizi yazması daha uygun olacaktır . Seyahat planı için de belki bahar ayları için bir plan yapılabilir bu durumda, ya da boş bırakılabilir ve mülakatta bahsedebilir genel bir plandan. Artık siz de orada olacağınıza göre sizi ziyarete gelmek üzerine de olabilir bu plan. Bu aşamadan sonra karar mülakatı yapacak görevlinin insiyatifine kalmış durumda. Siz olabildiğince tüm bilgileri dürüst ve eksiksiz olarak belirtip onay almayı umut edeceksiniz.

• ⭐⭐

@bernat randevuyu geriye çekmeyi de deneyebilirsiniz dilerseniz şu iletideki hizmete göz atın. Bazen 1 hafta - 10 gün sonraya randevu alınabiliyor eğer sizin durumda da bu geçerliyse.. Ben istediğim tarihe çekebilmiştim bu sayede. Erken ya da geç randevuya katılmak neyi değiştirir bilmiyorum ama böyle bir seçenek var ise belki değerlendirmek isterseniz diye düşündüm.

• @bernat Bol sans diliyorum Berna Hanim. Ap karari verilebilnesi icin sanirim bir yuzyuze gorusme yapilmasi gerekiyormus. Yabanci forumlarda okumustum. Once yuzyuze gorusme yapilip bu gorusmede veya bir gorusme sonrasinda Ap bilgisi veriliyormus. Yuzyuze gorusme yapilmadigi icin Ap’ye birakmamislardir diye dusunuyorum. Umarim gorusmede parmak izi alinip onaylanir.

• @tufank acil randevu talebinde bulundum simdi 17 ekim için gerekçe olarak da müzelerden aldığı randevuların ertelenemediğini ve yıllık izniyle ancak bu tarih aralığının ayarlanabildiğini yazdım insallah kabul edilir.

• @tufank burada sorun su olacak, mutlaka ona eşin greencardlı diyecekler orada nasıl cevap vermek gerekir acaba. Yalan olursa o da sorun olur ne söylemek lazım. Acaba evet eşimin greencardı var ancak bizim istanbulda bir düzenimiz var ve su an onu bozabilecek konumda değiliz eşim giriş yapıp tekrar istanbula dönecek gibi bir şey mi desek ne yapsak çok karıştı her şey gercekten 😕

• @dpdemir insallah... ama işte mülakatta benim greencardlı olduğumu bence sorup teyit edecekler orası sıkıntı olacak.

• @gucarslan Uğur bey dediğiniz gibi oldu mülakat talep ediyorlar. Bu durumda mülakatta eşin greencardlı derlerse ya da ona sorarlar sanırım saklayacak bir şey yok söylemesi gerekecek. Acaba nasıl bir cevap vermek uygun olur? Şu an orada tezi için birkaç müze arşivinden randevu almıştık onlarla görüşmeye gidiyor olarak belirtmiştik. Ama simdi mülakatta daha önce greencarda basvurdugu apye kaldığı, onaylanmadığı sanırım daha öncelikli olacak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

33

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |