Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berry IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@fosfor sağlık muayenesini ne zaman olmanız gerekiyor?

Turkiye'deki mulakat gununuzden 1 hafta-10 gun once almaniz yeterli.

• Teşekkürler hızlı dönüş için.İlerleyen zamanlarda daha çok sorum olacak 😊

• Merhabalar bende deneyimlerimi paylasmak isterim , öncelikle zorlu bir sürecti bekleme aşamadı olarak , biz evraklarımızı 9Aralık 2017 de vermistk iceri , sonrasında onay mailini haziran 2018 de aldık , sonrasında eylül de vize center dan mail geldi dosyamızın konsolosluga gittigine dair , beklemye basladık görüsme tarihini , 10 Ekim 2018 de görüşme tarihimizin belli olduğu mail geldi , tarihi 9 kasım a vermislerdi , sonrasında saglık raporunu aldım ankaradan , sonucunu almaya gittigimde sadece cd ve yaptıkları aşıların kağıdını verdiler , yeni sisteme gecmisler o yüzden kendileri yolluyormus sonucu konsolosluga , bu sırada bütün evrakları hazırlamaya basladık yüklediğimiz evrakların orjinalleri , fotoğraflar , gittiğimz tatillerin ucak biletleri, otel rezervasyonları , eşimin gönderdiği paraların banka dökümleri , ve sonra görüşme tarihi geldi , sabah 7 de konsolosluk önünde hazır oldm sıraya girdim , içeri almaya basladılar , içeri girdik , ilk numara aldım evrakları teslim ettim , benden asıl evraklar dışında diğer hazırladığım fotoğraf vs hepsini aldılar , sonra biraz bekledikten sonra tekrar numaram yandı , cok tatlı bir bayan sorular sormaya basladı , nerde tanıstınız , nasıl tanıstınız , daha önce de ben amerika turist vizesine başvurmuştum onunla ilgili de sorular sordu , vizeniz cıkaaydı orda mı evlenicektiniz gibi , eşimin ikinci evliliği , onunla ilgili de sorular sordular gerçek bir evlilik miydi vs diye herkesin dediğinin aksine bana baya sorular sordular acıkcası ama herseyin gercek ve dogru oldugundan eminseniz hic endiselenmenize gerek yok , sonrasında vizeniz onaylandı dedi ve cıktım , hafta sonuna denk geldiği için kargoyu 3 gün sonra verdiler ve ertesi gün elimde oldu vize , suan Amerikadan yazıyorm bunları , gelirkende bir sorun olmadı ama bizim Türkiye den cıkarken güven güvenlik sordu ce

• Cd ve paketi , ülkeye girdiğimizde de sordular pasaportun yanında gelen yazıyı da cantama atmıstm , onu gösterince hic bsey demeden vizeyi işleyip çıkış yaptık , şimdi kartımı bekliyoruz , herkese kolaylıklar diliyorm , yazdıkları tecrübelerle yardımcı olan arkadaşlara burdaki ali bey e cok tesekkr ediyorm umarım herkes bir an önce ailesine kavusur ..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alizeb hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• Selam arkadaşlar benimde merak ettiğim bir konu vardı. IR-1 Sürecinde mülakatta eşler birlikte mi katılıyor?Yoksa sadece başvuru yapılan kişi mülakata tek mi giriyor? Son olarak da Green Kart işlemleri bittikten sonra ABD'ye ilk girişte Green kartlı tek başına giriş yapabiliyor mu?Tecrübeli arkadaşlar bu konuda bilgi verebilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ice IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

Selam arkadaşlar benimde merak ettiğim bir konu vardı. IR-1 Sürecinde mülakatta eşler birlikte mi katılıyor?Yoksa sadece başvuru yapılan kişi mülakata tek mi giriyor? Son olarak da Green Kart işlemleri bittikten sonra ABD'ye ilk girişte Green kartlı tek başına giriş yapabiliyor mu?Tecrübeli arkadaşlar bu konuda bilgi verebilir mi?

Hayir, sadece vize alacak kisi mulakata katiliyor.

Evet, kisiler teker teker ABD'ye girebilirler.

• Herkese merhabalar,

Amerikan vatandaşı eşimle beraber CR1 sürecine girdik. Aynı süreçte olanlara yardımcı olmak ve bazı sorularımı netleştirmek adına sürecimizi özetlemek isterim:

• I-130 formunu içeren CR1 paketimizi USCIS'e gönderdikten bir hafta sonra, 21 Mayıs 2018'de (priority date) NOA1 elimize ulaştı.
      -19 Kasım 2018 tarihinde USCIS onayımız geldi (Sanırım NOA2 deniyor). Dosyalarımızın NVC'ye gönderildiğini belirttiler. Böylelikle @crazycells in özetlediği CR1 sürecindeki "I-130 ve USCIS onay sürecini" başarıyla geçmiş olduk. I-797 NOA mektubunda yazana göre, NVC bundan sonraki adımlar için bizimle irtibata geçecekmiş. Bu da süreçteki "NVC Bildirim Aşaması"na tekabül ediyor. Anladığım kadarıyla NVC bir 'immigrant visa number' verilecek bize ve sonraki adımlara devam edeceğiz. Bize henüz NVC’den bir bildirim gelmedi, bu nedenle temsilci seçmekle başlayan 6 adımlık sürece geçmedik henüz (umarım doğru yapıyoruzdur). NVC bildiriminin ortalama ne kadar zamanda geleceğine dair bir bilginiz var mı?

Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@egedem IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

Herkese merhabalar,

Amerikan vatandaşı eşimle beraber CR1 sürecine girdik. Aynı süreçte olanlara yardımcı olmak ve bazı sorularımı netleştirmek adına sürecimizi özetlemek isterim:

• I-130 formunu içeren CR1 paketimizi USCIS'e gönderdikten bir hafta sonra, 21 Mayıs 2018'de (priority date) NOA1 elimize ulaştı.
      -19 Kasım 2018 tarihinde USCIS onayımız geldi (Sanırım NOA2 deniyor). Dosyalarımızın NVC'ye gönderildiğini belirttiler. Böylelikle @crazycells in özetlediği CR1 sürecindeki "I-130 ve USCIS onay sürecini" başarıyla geçmiş olduk. I-797 NOA mektubunda yazana göre, NVC bundan sonraki adımlar için bizimle irtibata geçecekmiş. Bu da süreçteki "NVC Bildirim Aşaması"na tekabül ediyor. Anladığım kadarıyla NVC bir 'immigrant visa number' verilecek bize ve sonraki adımlara devam edeceğiz. Bize henüz NVC’den bir bildirim gelmedi, bu nedenle temsilci seçmekle başlayan 6 adımlık sürece geçmedik henüz (umarım doğru yapıyoruzdur). NVC bildiriminin ortalama ne kadar zamanda geleceğine dair bir bilginiz var mı?

Şimdiden teşekkürler.

elinize saglik. Uzun ve zorlu asamalar bitmis 🙂 NVC'den ilk mektubun gelmesi birkac ay zaman aliyor ama bu aralar tum surecler biraz uzadigi icin siz onu 2-3 ay gibi dusunun... 1 ayi zaten gecmis, Subat sonuna kadar bilgilendirmeyi alirsiniz diye tahmin ediyorum.

• herkese merhabalar Aile birlesimi gocmen vize mulakatim vardi 13 aralik persembe gunu yani dun 🙂 onaylandi pasaportum eve gelinecegi soylendi bekliyorum yalniz bir sorum var pasaportum gelir gelmez ucak bileti alabilir miyim ve gidebilir miyim baska islemlere gerek var mi

• @alizeb iyi aksamlar
    yardimci olur musunuz soruma

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mesre-duyar IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

herkese merhabalar Aile birlesimi gocmen vize mulakatim vardi 13 aralik persembe gunu yani dun 🙂 onaylandi pasaportum eve gelinecegi soylendi bekliyorum yalniz bir sorum var pasaportum gelir gelmez ucak bileti alabilir miyim ve gidebilir miyim baska islemlere gerek var mi

Hayirli olsun, evet vize basili pasaportu aldiktan hemen sonra ucak bileti alip ABD'ye gidebilirsiniz.

Green Card'i alabilmek icin USCIS fee'yi odemeniz de gerekiyor, ABD'ye gitmeden bu ucreti de odeyebilirsiniz, ayrintili bilgi icin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/113/uscis-immigrant-fee-ödeme-ekran-görüntüleriyle

• @crazycells tesekkur ederim insAllah herkes icin hayirlisi olsun 🙂

• @mesre-duyar Hayırlı olsun...Tebrikler..

• hayirli aksamlar benim pasaportum geldi Persembe gunu once istanbul daha sonra ordan Abd ye aktarma yapacagim. Yalniz pasaportumun yaninda sari zarf gelmedi sadece vize basili pasaportum geldi. Hava alaninda neler bekliyor bilgilerinizi paylasir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mesre-duyar IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

hayirli aksamlar benim pasaportum geldi Persembe gunu once istanbul daha sonra ordan Abd ye aktarma yapacagim. Yalniz pasaportumun yaninda sari zarf gelmedi sadece vize basili pasaportum geldi. Hava alaninda neler bekliyor bilgilerinizi paylasir misiniz?

evet, artik IR1/CR1 icin modernized immigrant visa basiyorlar. Her sey online olarak iletiliyor, dolayisiyla zarf olmadan ABD'ye gideceksiniz.

• merhaba ben suan Amerika da esimin yanindayim CR1 vizesiyle geldik bundan sonraki surec nedir green card icin bilgilendirir misiniz

• Selam @crazycells BENIM CASE IM DEPARTMENT STATE GONDERILDi hala bekliyrum 2 ay oldu tam. Ve ne kadar daha bekleyeceğim. Ayni zamanda diyor ki biz olumlu veya olumsuz karar aldıktan sonra size döneceğiz diyor. Case status ten ben durumuma baktım. Acikcasi beni bu durum korkuttu. Yani onaylamama durumu var mi. Ben kendimden eminim çok şükr. ama iste insanin aklına geliyor ya onaylanmazsa diye. Beni biraz aydinlatirmisiniz .. ayrıca diger arkadaslara yardimci olmak amaciyla CASE TRACKER diye bir app var case durumuna bakmak haberiniz olsun.

• @crazycells galiba ben cevabımı aldım yukarıyı okuduktan sonra ama olsun siz yinede bana bişeyler yazın 🙂 kafama takildim rahatlamak istyrm iyi yada kotu lütfen 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhaba ben suan Amerika da esimin yanindayim CR1 vizesiyle geldik bundan sonraki surec nedir green card icin bilgilendirir misiniz

Green Card'i alabilmek icin USCIS fee'yi odemeniz de gerekiyor, sonrasinda sadece bekleyeceksiniz 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/113/uscis-immigrant-fee-ödeme-ekran-görüntüleriyle

Benzer Başlıklar

• 15
  • 644
  • 1468
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |