Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Olkan-Oflaz-0 merhaba bizde de yılbaşında süre bitip o şekilde yazıyordu 2 ay kadar sonra tekrar 4 ay yazdı birkaç gün sonra 3 ay yazdı 2 ay sonra süre yine bitti yine aynı yazı derken ağustosta nvcye gönderildi

• @Gönül-Akbaş Ben başka bir ilde adrese teslim istedim, bana 4 günde ulaşmıştı.

• @baharikoo 3 hafta içinde gelmesi gerekli diyorlar ama ülkeye giriş yaptıktan 4 hafta sonra geldi bana. 3 hafta geçince SSA ofisine gidip SSN numaramı sordum sözlü olarak söylediler ufak bir kağıda yazdım, o şekilde alabilirsin acil gerekli olursa ama bunu için 21 gün geçmiş olması şart.

• @MyLife-0 Merhaba, elektrik, su faturası, telefon faturası, araç sahiplik belgesi, kira sözleşmesi, w2 veya 1099 gibi belgelerden 1 2 tanesini yüklemeniz yeterli olacaktır.

• @naja teşekkürler. Bir hafta önce geldi ssn 🙂

• İyi günler, online olarak myuscis.gov dan eşim için ı-130 formunu 2 Haziran 2023 doldurup başvurdum. Amerikan vatandaşıyım. Son 5 yıldır Türkiye de yaşıyorum. Receipt Number ım hemen geldi. İlk başta process time 14 ay gözüküyordu ama şu an sistemde process time 2 months olarak gözüküyor ama halen ı-130 form approved olmadı. Bu normal mi?

• @Erik merhaba benim eşimde Amerika vatandaşı bizde de süre bi anda 4 aya düştü sonra süre bitti bir süre bekletip tekrar süre atadılar derken eylülde başvurmuştuk ağustosta approved oldu.11 ayda yani.

• Merhabalar ,mülakat tarihi bekliyorum ancak dq olana kadar soyadım doğruyken dq olduktan sonra soyadım sistemde de gelen mailde de kızlık soyadım olarak değişti.Formları tekrar inceledik ama yanlış yazmadığımız kesin.NVC ye mail attık ama biz isim değiştirmiyoruz gibi çok ilgilenmeyerek bir mail attılar.mülakata çağırdıklarında sorun olur mu acaba ? Böyle bir durum yaşayan oldu mu? Teşekkürler

• @seyfullah-mavuş, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Merhabalar benim dosyam eylül 9 da nvc geldi istediklerini yükledim ödemede bi kaç kere sorun oldu falan derken evraklarım eylül 28 nvc den kabul oldu diye mesaj geldi mulakat gunu verilmesini bekleyin diye tahmini ne kadar bi süre beklicem yakın zaman da mulakat gunu alan arkadaşlar oldu mu bu mail ne kadar surede gelir tahmini bilgisi olup yardimci olabilecek varsa cok sevinirim bide evlilik cüzdanı eşimde kaldı yani suan amerikada görüşmeye giderken kesin yanımda olması gerek mi?

Mulakat suresi kesin olarak ne kadar surer kimse bilemez acikcasi. Bize 40 gunde gelmisti, kimi arkadaslara 68 gunde, kimisine de bu surelerin ortalarinda veya cok sonrasinda.. Listemiz var aslinda, oradan bakabilirsiniz ve cogu arkadas sureclerini imzalarinda yazdilar, siz de oyle yapin ki daha iyi yardimci olabilelim.. 🙂

Evlilik cuzdaninin orjinalini kesinlikle gotureceksiniz mulakata. Esiniz size onu bir sekilde ulastirsin.

• @Erik Merhaba. Evet bu durum normal ve oradaki sureler cok da gercekci degil. Basvurunuzun bulundugu merkeze gore sureler degisiyor. Hatta basvurunuzun atandigi memurun calisma hizina gore de degisiyor. Haziranda basvurup 2 ay icerisinde onay olmaniz cok cok dusuk bir ihtimal. Umarim kisa zamanda onayinizi alirsiniz.

• @naja SSN icin 21 gun sart oldugunu sanmiyorum acikcasi. Benimki 10. gunde geldi. Birkac arkadasa da ilk haftalarinda gelmisti. Sanirim eyalete ve ofise gore degisebiliyor.

• @Olkan-Oflaz-0 Biz bu yaziyi gordukten 5 ay kadar sonra Approval Notice'i dokumanlar sekmesinde gormustuk. Bu yaziya kadar da basvurumuzun ustunden 7 ay gecmisti.

• Merhabalar
    Nişanlım bir Amerikan vatandaşı, kısa süre içinde evlenmek istiyoruz.
    Daha önce Amerikaya giriş yapmadım vizem yok.
    Vize başvurumu turist vizesi olarak yaptım randevum Kasım 2023 de .
    Bu süre zarfında Türkiye'de heemen evlenmem Kasım ayındaki turist vizemin alınmasında problem yaratır mı.
    En hızlı çözüm ne olabilir Amerika'da evlenmek mi Türkiye de mi evlenmek mi.
    16 yaşında bir oğlum var onun vize işlemlerine de başlamalı mıyım. Onun oradaki eğitim hakları ne zaman başlar.
    Teşekkürler

• @Naerys tessekkurler cevap icin umarim sizin ki gibi kisa surer sanirim kargo yaptiricaz 40 dolar gibi bi ucrete geliyormus suan aklima baska bi secenek gelmiyo

• @candemkay deneyimli biri olarak yazıyorum YARATIR

• eğer turist vizeniz onaylanırsaAmerikada evlenin en kolay yol o, diğer türlü 3 yıl siz türkiyede beklemek zorunda kalırsınız

• @candemkay 5 yıllık evliyken turist vizesine başvurmuştum red vermişlerdi. Benim eşim de ABD doğumlu.

• @candemkay bende e yıllık evliyken turist vizesi almıştım tek seferde. Turist vizesiyle gidip amerikaya yerleştik pandemiden dolayi overstay olduk o ayri. Oyuzden 2 yildir turkiyede green card ile uğraşıyoruz

• @candemkay yani kisaca turist vizesi almaya bakın bi şekilde amerika ya gidin orda statü degisikligi yapin

• Çok teşekkür ederim yanıtlar için çok yardımcı oldunuz . Umarım vizemi alabilirim. daha sonra Amerika'da evlenmek en mantıklısı sanırım. amaç en kısa sürede orada beraber nasıl yaşarız aslında.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 57
  • 2
  • 18
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |