Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Samet-Ünlü Hayirli olsun arkadasim, gozun aydin. Cok sukur senin de bitti. Darisi diger arkadaslara.. ☺

• @Payakan Tebrik ederim. Gozunuz aydin.. 6 Ekim'de mi Los Angeles'ta olacaksiniz? Ben de 7 Ekim'de LAX'ten Turkiye'ye donuyorum, tesadufe bakin. Ama SoCal'de olacaksaniz haberlesebiliriz.. 🙂

@ahsenas Tax Transcripler sistemde oldugundan ciktilari genelde istemiyorlar. Ben de hepsini goturmustum hatta vereyim mi diye sordugumda "sistemden bakiyorum, ciktilara gerek yok" demisti. Siz yine de garanti olsun diyorsaniz goturun. Ama buyuk ihtimalle istemezler diye dusunuyorum..

• @ernduru Belgelerin hepsi Turkce yukleniyor. Zaten orada sizden ya Turkce ya da Ingilizce yukleyin, eger Turk vatandasi degil de 3. ulke vatandasiysaniz o zaman Ingilizce tercumeli yukleyin diyor. Bazi belgelerin E-devlette Ingilizce halleri var; adli sicil kaydini (mutlaka arsiv kayitli olsun) biz de Ingilizce yukledik. Diger belgelerin hepsi Turkce olarak yuklendi.

• @ernduru, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

NVC belge yukleme asamasinda belgelerin tercume edilip edilmeyecegi konusunda eskiden yeniye iletileri okudukca kafam karismisti, ve bu asamada burada sizlerden yardim istedim ve fazlasiyla yardim gordum, cok tesekkur ediyorum, bu forumda ki herkes harkasiniz ve insanlarin canla basla birbirine yardimci olmaya calismasi cok guzel. Bugun d260 formunu doldurmak icin NVC maillerini okumaya baslayinca; immigrant visa processte steps leri gosteren bir chart varya hani; orada ilk Step 7 Civil Docs bolumunde Please note that all documents not written in English, or in the official language of the country from which you are applying, must be accompanied by certified translations. ve sonrasinda Step 8, Scan Docs bolumunde; Include a certified translation of your document with your original (i.e. foreign language) document in a single file. Please note that a translation is not required for documents in the language of the country where your visa interview will take place. soylenildigi uzere, vize gorusmenize Turkiyede girecekseniz, belgeleriniz Turkce ise ingilizce tercume yapmaniza gerek yok. Bana yardimci olan arkadaslar zaten soylemislerdi, bende benim gibi kafasi karisan olursa, gonulleri rahat olsun diye belgesini de koymak istedim.

Mesajinizi size cevap verdikten sonra gordum, kusura bakmayin. Paylasim icin tesekkurler, elinize saglik. 🌸

• @Naerys Teşekkür ediyorum 🥰

• @Naerys, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@Samet-Ünlü Hayirli olsun arkadasim, gozun aydin. Cok sukur senin de bitti. Darisi diger arkadaslara.. ☺

Teşekkür ederim dostum dediğin gibi darısı diğer arkadaşlara. Elimizden geldiğince yardımcı olacağız biz de 🙂

• @Emrahav Türkiye'de konsolosluk yoluyla başvurduysanız o zaman giriliyor diye duydum.

• 10 Ekim’de sağlık muayenem var. Günübirlik gitmeyi düşünüyorum. Dönüş biletimi de alayım diyorum ama muayene işlemleri ortalama kaçta biter? Bir sonraki güne uzama ihtimali var mı acaba?

• @ahsenas, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

10 Ekim’de sağlık muayenem var. Günübirlik gitmeyi düşünüyorum. Dönüş biletimi de alayım diyorum ama muayene işlemleri ortalama kaçta biter? Bir sonraki güne uzama ihtimali var mı acaba?

Merhaba, benim sağlık işlemlerim 2.5-3 saat sürmüştü. Muayene saatiniz 08:00-09:00 arasında ise öğlene bitmiş olur diye düşünüyorum.

• @ahsenas mülakat maili hangi tarihte aldınız

• @Alihan-0 sorduğunuz kişinin sayfasina girin iletilerde tarihler yaziyor🌸

• @Alihan-0 22 Eylül’de mail geldi.

• Merhaba 21 Eylül dq maili almıştık size nezaman mulakat tarihi gelir tecrubeli arkadaşlarım tahminlerinizi alabilirmiyim

• ben dq 11 Agustosda oldum hala bekliyorum

• @D-K mülakat tarihini aldığında bizimle paylaşır mısın

• Herkese merhaba esim üzerinden başlattığımiz green card surecinde sona geldik ve tikandik kaldik.Butun belgeler onaylandi ama proof konusunda bircok belge gondermemize rağmen hala esimin Amerikada ikamet etmiyor olabileceğini ve ikamet belgesi gondermemizi istiyor. Napicaz bilmiyoruz yardımcı olabilirseniz cok sevinirim

• Merhabalar benim dosyam eylül 9 da nvc geldi istediklerini yükledim ödemede bi kaç kere sorun oldu falan derken evraklarım eylül 28 nvc den kabul oldu diye mesaj geldi mulakat gunu verilmesini bekleyin diye tahmini ne kadar bi süre beklicem yakın zaman da mulakat gunu alan arkadaşlar oldu mu bu mail ne kadar surede gelir tahmini bilgisi olup yardimci olabilecek varsa cok sevinirim bide evlilik cüzdanı eşimde kaldı yani suan amerikada görüşmeye giderken kesin yanımda olması gerek mi?

• Selamlar, Your case is taking longer than expected to process. You will be notified if you need to take any action. bu yazıyı görmeye ne kadar daha devam edeceğiz. 7 ay önce form doldurup başlamıştık. Teşekkürler.

• @Naerys evet 6 ekimde lax'e inicem. Istanbuldan san diego'ya direk ucus olmadigi icin lax e aldik esim beni gelip ordan alicak. Siz geri geldiginizde haberleselim uzak degiliz komşu sayılırız :))

• 2023 yılında başvuru yapan kimler

Benzer Başlıklar

• 2
  • 1476
  • 3
  • 2938
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |