DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

DV2025 başvurusu yapacak tüm forum üyelerimize çekilişte bol şanslar!

DV2025 Takvimi:

dv2025 takvimi.png

• Başvurunun ilk günü başvurmayı düşünenler çoğunlukta mı?

• @Yıldıray81 ilk gün site yoğunluğu veya bağlantı problemleriyle uğraşmamak için birkaç gün sonra başvuracağım ben 😃

• yine green card heyecanıyla yanıp tutuşacağımız yılın en keyifli aylarına giriş yapıldı 😃

• @Onurfidan Aynen öyle 🙂
    eylül ayına girince gene başa döner o sene bu sene der gene başvururuz 🙂

• @FreeMen evet evet o sene bu sene hadi bakalım.
    4 mayıs da bu yazıya cevapla yapıp kazandık yazacağız 🙂

• Merhaba arkadaşlar Bilgisayar Mühendisi kardeşime donanım alanında staj yapabileceği bir firma arıyorum yazılım stajını tamamladı okul 2. staj olarak donanım stajı yapmasını istiyor yardımcı olabilecek var mı ?

• @crazycells Hak eden iyi kalpi insanlara çıkar İnşallah

• @erenraptors kazanırsan hemen başvuruyu yaparsın pasaport için başvurunu yaptıktan sonra @TCNufusDestek twiter hesabından aciliyetini belirtirsen hızlandırıyorlar aklınızda bulunsun

• Arkdaslar, onemli bir sorum var. Basvuru yapmayi dusunuyorum ama bir konuda cevapta kararsiz kaldim. Ben KKTC de yasiyorum, birkac ay icinde de vatandas olmak uzere icislerinde islemlerim suruyor. Bu arada burada esimden bosandim fakat buradaki mahkemenin kararini TC tanimadigi icin halen elcilikde ve kimlikte evli gorunuyorum. Bunun icin tekrar TC de dava acilip sonuclanmasi gerekiyorki resmi olsun. Fakat KKTC icinde bosanmis gozukmekteyim. Bu durumda evli-bekar sorusunda ne cevap vermem gerekiyor, bu sorunun cevabinin onemli ve elenme sebebi oldugu bilindigi uzere lutfen konuya hakim birisi cevap verirse sevinirm. saygilar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@avar bence her ikinizde doğduktan sonra bebeğimizin şansına bahtı güzel olsun inşallah diye başvuru yaparsın. Ancak bebeğin resmi sorun olur. Çünkü 3-4 günlük bebek nasıl resim çekebilirsin hiç bilmiyorum

• Bu ileti silindi!

• Selamlar, iyi geceler. Ben Ahmet. Umarım herkesle tanışırız yakında, eski forumların kokusunu aldım buralarda. Bu sene ile birlikte ilk defa üst üste 2, toplamda 4. başvurum olacak. Belki yeni şeyler öğrenirim, belki de bir şeyler katarım ümidiyle kayıt oldum. Forumdan mı benden mi kaynaklı bilmiyorum ilk iletimi gönderemedim tekrar yazıyorum. İlk sayfalardan okuyayım sizlere yetişirim tekrar. İşime yarayacak bilgileri almış olurum böylelikle hem. Görüşmek üzere...

• ⭐⭐

@Λhmet, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Selamlar, iyi geceler. Ben Ahmet. Umarım herkesle tanışırız yakında, eski forumların kokusunu aldım buralarda. Bu sene ile birlikte ilk defa üst üste 2, toplamda 4. başvurum olacak. Belki yeni şeyler öğrenirim, belki de bir şeyler katarım ümidiyle kayıt oldum. Forumdan mı benden mi kaynaklı bilmiyorum ilk iletimi gönderemedim tekrar yazıyorum. İlk sayfalardan okuyayım sizlere yetişirim tekrar. İşime yarayacak bilgileri almış olurum böylelikle hem. Görüşmek üzere...

Hoşgeldiniz ben de geçen sene öyle yapmıştım baştan başlamıştım son sayfaya kadar kaçırmadan okumuştum taa ki açıklanmaya son 2 gün kalana kadar. O zaman o kadar çok ileti geliyor ki her şeyi kaçırıyorsunuz ama heyecanı bir başka oluyor 🙂

• @newbie97 Hızlıca bir kontrol etmeyi düşünüyorum 2-3 günde. Biter diye düşündüm ama siz böyle söyleyince de gözüm korkmadı değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@spidey, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Arkdaslar, onemli bir sorum var. Basvuru yapmayi dusunuyorum ama bir konuda cevapta kararsiz kaldim. Ben KKTC de yasiyorum, birkac ay icinde de vatandas olmak uzere icislerinde islemlerim suruyor. Bu arada burada esimden bosandim fakat buradaki mahkemenin kararini TC tanimadigi icin halen elcilikde ve kimlikte evli gorunuyorum. Bunun icin tekrar TC de dava acilip sonuclanmasi gerekiyorki resmi olsun. Fakat KKTC icinde bosanmis gozukmekteyim. Bu durumda evli-bekar sorusunda ne cevap vermem gerekiyor, bu sorunun cevabinin onemli ve elenme sebebi oldugu bilindigi uzere lutfen konuya hakim birisi cevap verirse sevinirm. saygilar.

Turkiye'de dogdunuz, ve TC vatandasiniz, degil mi? Bu durumda Turkiye'deki kayitlara gore bilgi vermenizi tavsiye ederim...

Turkiye'deki bosanma mahkemenizi ne zaman sonuclandirmayi dusunuyorsunuz?

Gecmis yillarda bu konuda kolaylik saglamak icin yeni uygulamalar getirilmisti, yurtdisindaki bosanma mahkemelerinin kararlarinin direkt taninmasina yonelik... Ayni uygulamalar devam ediyorsa cok daha hizli bir sekilde TR'deki kayitlari guncelleyip bosanmis sekilde de basvuru yapabilirsiniz. Sizin bolgenize hizmet veren TC konsolosluguna bir danisin isterseniz (Lefkosa sanirim?), kendilerinin verecegi tarih bilgisiyle hareket edebilirsiniz.

• Herkese Selam 1 sene öncesinde foruma kayıt olmustum , ve sürekli tüm sayfaları okududum bir seyler ögrenmeye calıstım , bizde bu sene ilk kez basvuru yapcagız eşimle 2 hakkımız varmıs gibi düşünüyoruz , İsteyen tüm herkese çıkması ve gidebilmek ümidiyle ... bol şans ...

• @SYTSNGR Evli olup eşiyle başvuru yapan herkesin kazanma şansı artıyor tabi. Herkes gibi size de bol şanslar diliyorum.

• @Yıldıray81 valla kız arkadaşımla anlaştım ben, ikimizden birine çıkarsa erken nikah yapacağız gibi 😃

• @aldaci-0
    Beklemeyin, çıkmadan yapın nikahı. Hayırlı olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.5k

| | | |