DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Tugce-0 merhaba. sizinle aynı süreci yaşıyoruz. biz yeni talihliyiz fakat ds 260 forumuna daha önce kıbrıs ve istanbulda ikamet etmemize rağmen yazmadık çünkü e devlette kayıtları yoktu. siz adreslerinizi tam olarak girmemenize rağmen mülakatta sıkıntı yaşadınız mı ?

• @sanaldeniz bizde öyle . sadece e devlette izmir yazıyordu onu girdik. fakat kıbrısta 2 sene istanbulda 1 sene yaşadık. şuan mülakat bekliyoruz fakat siz sorun yaşamış mıydınız ? eksik ikamet girmek problem olur mu

• @ousimsek merhaba. sizde ds 260 için eksik ikametgah mı yazdınız. Süreciniz nasıl ilerledi ? bizde sadece e devletteki adresi yazdık. dv24 talihlisiyiz. istanbul ve kıbrısta yaşamamıza rağmen bunları yazmadık. Sizde problem oldu mu ? mülakat aaldıktan sonra dosya açtırıp bu bilgileri güncellemeli miyiz ?

• Arkadaşlar hepinize merhaba , Washington Dulles Havalimanından 10 Eylülde giriş yaptım. Pasaport kontrol sırasında girdim . Polis birkaç soru sordu Umman lımısınız 🙂 No . Dosyamı transfer ettiğimi anlattım. Sonra fotoğraf çekti , sarı zarfı açtı üzerinde mühürlemesi gereken yerleri mühürleyip uçak bilgimi sarı zarfa zımbalı a4 e yazdı. Bayağı sohbet ettik Ordu lu olduğumu söyledim. Arkadaşımın adresini sordu onayladım. Türkçe teşekkür ederim demeyi biliyorum dedi Teşekkür ederim dedi 🙂 Beni odaya almadılar ya da sorgulama yapmadılar . Bu şekilde işlemler tamamlandı çıktım valizlerimi köşeye ayırmışlardı aldım yola çıkıp Salisbury e geldim . Herşey yolunda .

• SSN gelmesini bekliyorum bugün SSA ofisine gidip öğrenmeye çalışacağım. Amazonda işe başlayacağım. Dün araba kullanıp trafik kuralları öğrendim . Oldukça zevkli geçti . Yakında ehliyete yazılacağım.

• @sevilt çok sevindim sizin adınıza. İnşallah kalbiniz kadar güzel bir hayat karşılar sizi ABD'de. Selamlar.

• @sevilt Merhaba eşimle 4 ekimde Maryland de olacağız henüz iş bulamadık. Acaba Amazonda hangi pozisyonda çalışacaksınız ve nasıl iş buldunuz?

• @ramsen18

Bende Amazon’da çalışıyorum Amazon depo yada Amazon Fresh depo gibi benzer işler için
    https://hiring.amazon.com/ adresinden gideceğiniz lokasyonun posta kodunu yazarak mesafeyi siz kendiniz belirleyip civarlarda açık iş ilanları var mı diye kontrol edebilirsiniz. Ben Fulfillment Center’da çalışıyorum işe alırken departman söylemediler ben ilk iş günümde öğrendim açıkçası sonra geçiş yapabiliyorsunuz başka bölümlere duruma göre ama genel depo personeli diye geçiyor.
    SSN olmadan başvurabilirsiniz, pasaportta yer alan vize ile başvurulabilir sonra ilk iş gününden önce eklersiniz başvuruya bunu izin veriyorlar.

• @Turco çok teşekkür ederim 🙂 o sizin kalbinizin güzelliği . ABD den selamlar sevgiler 🙂

• @ramsen18 pozisyon belli değil henüz ssn gelmeden birşey yapamıyorum . Şuan arkadaşımla driver olarak işi öğrendim trafik kurallarını.Umarım iş bulabilirsiniz . İngilizce seviyeniz nedir ? benim burada uzun süredir yaşayan tanıdıklarım var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ankara konsolosluğu bugün AP süreçleri devam eden dv talihlisi arkadaşlarımıza mail gönderip süreçlerinin artık devam edemeyeceğini bildirdi.
    bu nedenle artık DV2023 süreci AP'de bekleyen dosyalar için de resmen bitmiş oldu.

ankara'nın umursamaz tavırları, mülakat vermekteki cimriliği, eu dosyalara uyguladığı üvey evlat muamelesi vs. vs..

bir mali yıl daha 12 gün sonra bitiyor; kalan yine çoğu talihli için hüzün ne yazık ki..
    son sözü yine her zaman ki gibi 30 eylül'de söylemek üzere

sevgiyle kalın!

• bugün yani tam 9 gün sonra SSN im geldi arkadaşlar 🙂

• Bu ileti silindi!

• Herkese merhaba tekrar. Kazanan arkadaşlara hayırlı olsun kazanıpta mülakata alınmayanlar için üzgünüm. Başıma gelmemesi için dua ettim.

Benim şöyle bir sorum var. 3 gün önce 17 eylülde evlendim. Evlenmeden önce benim vizem onaylandı pasaportum elimde. Eşim için başvuru yapabilir miyim yoksa farklı bir vize türüne mi başvurmalıyım? Gc için kota dolduğunu biliyorum ama bu eşler içinde geçerli mi acaba? Nasıl bir yol izlememi öneririsiniz. Önümüzdeki hafta eşimin kimlik pasaport değişikliği için başvurucaz.

• @korkmazunal eşiniz için de gc kotasından başvurduğunuz için, maalesef kota doldu cevabını alacaksınız. Süreç kota dolması sebebiyle bitti zira. Aile birleşimi ile gc alabilir eşiniz ama önceki tecrübeler bunun 2-3 yıl kadar sürebildiğini gösteriyor.

• @korkmazunal Buradaki başlıkları k8ntrol et yardımı dokunabilir

• Merhabalar 2023 talihlilerinin excell tablosuna nereden ulaşabilirim acaba?

• ⭐⭐

@korkmazunal Merhaba, tebrikler oncelikle, mutluluklar dilerim. Cevap olarak arkadaslarin da belirttigi gibi esiniz icin surec artik Diversity Visa kapsaminda olamayacak. Fakat siz esinize yesil kartli olarak sponsor olabilirsiniz, surec uzun ama imkansiz degil, ilk firsatta islemleri baslatmanizi oneririm. Ilgili baslik;

Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.4k

| | | |