DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba,

Pasaportum geçmiş olduğumuz pazartesi itabari ile elime ulaştı. Bu ayın 13 ü Londra aktarmalı Toronto’ya uçak biletimi aldım. Umarım dönüş bekleyenlerin de vizesi en kısa sürede eline ulaşır.

Sizlere Sormak istediğim bir konu var. Yardımcı olursanız çok sevinirim: sağlık sigortası yaptırmadım henüz. Bu konu ile ilgili nasıl bir yol izlemem gerekiyor ? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏🏻

• Seyahat sağlık sigortasını ben genelde kendi bankamın mobil uygulamasından, tarihleri gitmeden önceki gün ve döndükten sonraki gün aralığında yaptırıyorum.

• Şöyle bir mesaj geldi bir tanıdığımdan. Kanada’daki bir IRCC avukatı söylemiş bunu. Bir sürü red aldık TR’ye dönenlerden diyor. İlgili mesajda Kanada’da bulunmadığınız için statü değişikliği yapamazsınız diyor . Ben şu an Amerikadıyım. Birkaç gün sonra Kanadaya geçeceğim. Kalmaya yönelik bir hazırlık ile gelmemiştim ama bu durum bütün planları değiştirebilir. Danışman Alper Bey’e mesaj attım. O da Kanada’nın yeni memurlar aldığını ve bilgisiz olduklarından dolayı bazılarına red verdiklerini ve İtirazlarını yaptıklarını söylüyor. Arkadaşlar bu konuda fikri olan var mı? Kanada hükümeti çok başvuru geldiğinden dolayı fikir değiştirmiş olabilir mi? Çalışma izni başvurusu yapıp Türkiye’ye dönenlerden son zamanlarda kabul alan var mı?  Kafam çok karıştı.  Ne yapmak lazım ? Tek başına başvuru yapanlar nasıl yapacak olumsuz olursa. Danışmanla mı çalışmalı. Boşuna para vermek de istemiyorum

• @joker00 merhaba Turkiyeye donup kabul alan cok arkadasim var. Redlerin hicbir islemi kendi yapmamis ingilizcesi cok iyi olmayan ve work -open work gibi terimlerin ne ablama geldigini bilmeyen kisiler tarafindan yapildigini dusunuyorum. Bir de artik herkes danisman🫣

• @joker00 Son zamanlarda başvurup red alan olamaz çünkü 3-4 ayda belirli oluyor. Şu an kabulü/reddi gelenler Mayıs-Haziran ayında başvuranlar. Kanada Hükümetinin çok başvuru sonucu fikir değişikliği gibi bir durum söz konusu olsa bile bunu şimdiden bilmemiz mümkün olmaz. Burada somut olarak paylaşılan bilgiler şu anda Kanada'da başvurup dönenlerin onay aldığı yönünde. Dönenlere red verdikleri konusunda ki bilgiler ise sadece söylentiden ibaret. Kimse red almıyor demiyorum tabi ki, ama nedense bu konudaki tüm paylaşılanlar "miş mış"lı şeyler.

• @Seda-Uysal-Avcı, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@joker00 merhaba Turkiyeye donup kabul alan cok arkadasim var. Redlerin hicbir islemi kendi yapmamis ingilizcesi cok iyi olmayan ve work -open work gibi terimlerin ne ablama geldigini bilmeyen kisiler tarafindan yapildigini dusunuyorum. Bir de artik herkes danisman🫣

Umarım dediğiniz gibidir o kadar emek ve masraf boşa gitmesin. Bu arada olumsuz bir durum olur da red gelirse itiraz yapabilmek için ilk başvuru sürecinde de danışmanlarla mi çalışmak gerekiyor yoksa kendimiz bireysel başvuru yaptıktan sonra da itiraz edebilir miyiz tekrar Kanada’ya gelmeden?

• @itsybitsy, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@joker00 Son zamanlarda başvurup red alan olamaz çünkü 3-4 ayda belirli oluyor. Şu an kabulü/reddi gelenler Mayıs-Haziran ayında başvuranlar. Kanada Hükümetinin çok başvuru sonucu fikir değişikliği gibi bir durum söz konusu olsa bile bunu şimdiden bilmemiz mümkün olmaz. Burada somut olarak paylaşılan bilgiler şu anda Kanada'da başvurup dönenlerin onay aldığı yönünde. Dönenlere red verdikleri konusunda ki bilgiler ise sadece söylentiden ibaret. Kimse red almıyor demiyorum tabi ki, ama nedense bu konudaki tüm paylaşılanlar "miş mış"lı şeyler.

Evet ben de sizin dediğiniz gibi düşünüyorum ama Kanada’da IRCC avukatı söylemiş Çok fazla red geliyor diye. Ondan dolayı dikkate aldım ben de forumdaki herhangi bir yorumdan ziyade.

Alper Bey de diğer danışman başvurularından 2 tane red geldiğini duymuş. Ama kendisi Kanada hükümetinden birinden aldığı mesajı paylaştı. Orada Kanada içerisinde TR statülerini korudukları müddetçe ülkelerine dönüp tekrar gelebilirler diyor ama TR (sanıyorum temporary resident) statüsünü nasıl korumuş oluyoruz ülke dışına çıkınca orası kafa karışıtırıcı.

Bu arada olumsuz bir durum olur da red gelirse itiraz yapabilmek için ilk başvuru sürecinde de danışmanlarla mi çalışmak gerekiyor yoksa kendimiz bireysel başvuru yaptıktan sonra da itiraz edebilir miyiz tekrar Kanada’ya gelmeden? Benim az zamanım kaldı Kanada’ya gitmeye çabuk bir karar vermem lazım ondan soruyorum

• @joker00 Alper Bey in kendi danışanlarından RED alan var mı önemli olan o kısım. Çünkü diğer danışmanlar belkide başvuruları yanlış yaptılar. Seda hanımın dediği gibi herkes danışman.

Yada Alper bey in danıışanlarından toplam kişi onay aldı TR ye dönen.

Bunları öğrenme şansınız var mı ?

Keza çok fazla bilgi kriliği var ve tedirginlikler üst seviye ye çıkmaya başladı.

ciddi olarak hafta içi Kanada tekrar geri dönmeyi düşünüyorum

• @joker00 TR statüsü dediği " Kanadaya geri dönüşte geçerli bir vizesi olup olmadığı" nı belirtmek istemiş .

Çünkü OWP ile kapıdan geçemezsiniz. Mecburen bir vizenizolmak zorunda Kanadaya giriş için.

• @grounddreamer Alper beyin 1 danışanı 2 yıl almış OPW yi. Bunu memurun gözünden kaçtığını söyledi. Tekrar başvuru yapacaklarını söylemişti

• @joker00 zaten başvuru ücretsiz eğer Kanada da iseniz red geldiyse 25 eylülden önce tekrar başvurulabiliyor.

• Merhaba başvuru yaptım ertesi gün biyometrik letter mektubu geldi fakat vfs randevu IRCC istiyor bu no ya nerden bulabilirim? Teşekkürler

• Vize Başvuru ertesi günü biyometrik letter geldi fakat Vfs parmak izi randevu için. IRCC no istiyor bunu nerden buluyoruz

• @grounddreamer, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@joker00 Alper Bey in kendi danışanlarından RED alan var mı önemli olan o kısım. Çünkü diğer danışmanlar belkide başvuruları yanlış yaptılar. Seda hanımın dediği gibi herkes danışman.

Yada Alper bey in danıışanlarından toplam kişi onay aldı TR ye dönen.

Bunları öğrenme şansınız var mı ?

Keza çok fazla bilgi kriliği var ve tedirginlikler üst seviye ye çıkmaya başladı.

ciddi olarak hafta içi Kanada tekrar geri dönmeyi düşünüyorum

Alper bey de şuan red alan olmamış ama başka danışmanlarda alınan redlere Alper beyin bana gönderdiği Kanada hükümetinden gelen ülkelerine dönebilirler yazısı ile itiraz edilecekmiş şuan mail attım ama bir dönüş olmadı kendisinden

• @Seda-Uysal-Avcı, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@joker00 zaten başvuru ücretsiz eğer Kanada da iseniz red geldiyse 25 eylülden önce tekrar başvurulabiliyor.

Ben 2 gün sonra başvuru yapacağım sonuçlanması uzun süreceğinden geri dönücem Kanada içerisinden yeniden başvuru yapma şansım yok maalesef o yüzden bireysel itiraz hakkımız olur mu Kanada’ya gelmeden onu öğrenmek istiyorum

• @Batın-Çolak Gelen mektubun içinde sol üstte yazıyor olması lazım, yada konfirme yazısı geliyor onda vardır.

• O zaman bu mektup o değil hiçbir bilgi yok sadece niçin parmak izi istediğini yazıyor

• @mhmt hayırlı olsun vizeniz. Vize alma süreciniz ne kadar sürdü ve ABD vizeniz var mıydı ?

• @beklee teşekkür ederim. ABD vizem yoktu. 18 Mayıs parmak izi verdim 2 Ağustos’ta vize onayı geldi. 8 Ağustos pasaport teslimi yaptım 4 Eylül’de ise pasaport geldi

• @eray96, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@0xumut, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@cruelboys selamlar, ben deprem bölgesindeyim ve evet dediğiniz gibi olabilir. Çünkü aynı gün yaptığımız başvuru bende 4 temmuzda parmak izi verdim ve 20günde onaylandı fakat arkadaşım istanbulda yaptığı halde henüz sonuç gelmedi.

Hocam Merhaba, ben de bu hafta Çarşamba günü biyometriği verdim ve GCkey sistemine ertesi gün no'su ve tarihleriyle düştü. Fakat aynı GCkey sistemi current status'e baktığımda hala "Your action is required" ve check full application status'e baktığımda "We need your fingerprints to process your application. Check your messages below for details." diyor. Bu normal bir durum mu sizde de böyle mi oldu?
    722ff250-1515-4c0c-bb7a-baa3358479a5-image.png

Bir gelişme olmadı ve mektupta son biyometrik teslim tarihi 4 Eylül olarak görünüyordu. Şu an süre dolduğu için current status bölümünde "Submitted" check full application status bölümünde de "We have not received your fingerprints. Check your biometrics request message below for details." diyor. 15 Ağustos'ta VFS ile konuştuğumda bana kendilerinden kaynaklanan bir problem olmadığını söyleyip büyükelçiliğe yönlendirdiler. Ben de hem mail hem IRCC sistemi üzerinden durumu açıklayıp büyükelçiliğe yazdım. 25 Eylül'e yetişmeyecek gibi. Sizce bu olağan dışı bir olay mı? Ne yapmamı önerirsiniz?

Benzer Başlıklar

• 11
  • 4
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.0k

| | | |