Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba 2024 talihlisiyiz eşim üzerinden.... şimdi sorum 2024 kazanmışken 2025 kuralarına tekrar ailecek katılabiliyor muyuz......cevaplarınızı bekliyorum... bu soruyu amerikada yaşayan avukat abdullah tunç sordum.. katılabilirsiniz hiç bir sakınca yok dedi... fakat burada bir danışmalık firması da çekiliş hakkınız bu sene için yok dedi.. sizce ne yapmalıyım

• @islambjk katılabilirsiniz, hiçbir sakınca yok 🙂

• @islambjk, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba 2024 talihlisiyiz eşim üzerinden.... şimdi sorum 2024 kazanmışken 2025 kuralarına tekrar ailecek katılabiliyor muyuz......cevaplarınızı bekliyorum... bu soruyu amerikada yaşayan avukat abdullah tunç sordum.. katılabilirsiniz hiç bir sakınca yok dedi... fakat burada bir danışmalık firması da çekiliş hakkınız bu sene için yok dedi.. sizce ne yapmalıyım

Tabiki katılabilirsiniz hiç bir problem teşkil etmiyor. Hatta üst üste kazanan talihliler de oluyor. Bu sene kazanmış olmak vize almak anlamına gelmediği için süreç devam ederken tekrar başvuru yapabiliyorsunuz.

• Merhabalar herkese. Mevcut pasaportumun bitmesine 1 yıldan az bir süre var nasip olurda mülakat alırsam bir kaç ay süresi kalmış olacak o yüzden yeni pasaport başvurusunda bulunacağım. Aklıma şu takıldı yeni pasaport alırsam ve mülakat aldıktan sonra formu açtırıp geçerliliği olan pasaport bilgilerimimi girmem gerekir? Formu açmaya gerek yok mülakat sırasında hem forma yazdığım eski pasaportumu hem yeni pasaportumu götürsem görüşme esnasında güncelliyorlar diye birşey okumuştum doğruluğu nedir

• Merhaba arkadaşlar dosyasını arnavutluğa taşımayı düşünen var mı? Konsolosluk sayfasını incelediğimde maddi yeterlilik için hesapta para yerine sponsor gösterilmesi gerekiyormuş bilgisi olan var mı?

• @gucarslan Hocam ''Ankara'ya güven olmaz'' size karşı bir eleştiri değildi. Söylem sizin eseriniz ve birçok kişinin mülakat almasında rol oynadığınızı biliyorum. Aklıma takılan sorulara siz de cevap verdiniz ki benim sayılar konusundaki tecrübem ancak deneyimli kişilerin yazdıkları kadar. İnsanların huzursuzluğunun hat safhada olduğu bu zamanlarda cn 4-5 k olan kişiye Ankara'ya güven olmaz, dosya taşımayı düşünün gibi yaklaşımlarda bulunanların davranışları abartılı buluyorum. Amaç taş atmak değil, fikir beyanı.

• @islambjk katilabilirsiniz bende surecim devam ederken katildim cikmadi ama surecimi olumsuz etkilemedi, vizemi sorunsuz bir sekilde aldim 🙏

• @SemihPehlivan Sevgili hocam, ''Kimse dosya taşımasın bu yıl herkes mülakat alacak'' gibi bir cümle kurmadım. 4 k olan kişiye dosya taşımayı düşünün tavsiyesi gelince 7 k da olan kişi stres oldum dosya taşıyacak yer arıyorum gibi bir ruh haline büründüğü için kurdum bu cümleyi. Ocak, Şubat aylarında gidişat belli olacaktır. Kanaat önderi olmak gibi bir derdim zaten hiç yok. Her gün foruma girip takip eden biri olarak, stres yaşayan insanları (15k civarına kadar) gidişatı gözetleyip, telaşa kapılmadan hareket etmeye teşvik etmek istedim. Ki bu benim değil daha önceki yıllarda tecrübe edinmiş deneyimli kişilerin ortak fikridir. ''Ocak - Şubat ayları gibi konsolosluğun performansı belli olur, ona göre taşıma işlemlerine başlarsınız'' düşüncesi benim şahsi düşüncem değil.

• @b2cberrak Onlar sıralamasından dolayı değil, temmuz ayında ds formunu gönderdikleri için alamadılar maalesef. Sanırım 6. aydan sonra gönderilen Ds 260 formunun sahibinin numarası kaç olursa olsun mülakat alamadı.

• DS-260 formu submit tarihi de çok önemliydi, geç submit sebebiyle Case Number düşük olsa bile mülakat alamayan oldu. Ankara'nın az mülakat vermesi, hatta bazı aylarda hiç mülakat vermemesi gibi faktörler vardı bu sene dosya taşıma sürecinde. Rehavete kapılmayın, süreci forumdan iyi takip etmek ve gelişmelere göre strateji belirleyip gerekirse dosya taşıma yapıp farklı bir ülkede mülakata girmek size greencard vizesi kazandıracak.

• @Hanhun
    Kıymetli kardeşim, amacın ve iyi niyetin yazdığın cevapta aşikar.
    Bununla birlikte "Abartılıyor" anlamına gelen mesajından bir kişi bile vehamete düşer ve süreci sıkıntıya girerse vebali büyük olur. Bizim uyarmak istediğimiz buydu. Ankara bu yıl çıkıp "Hiç kimseye mülakat vermeyi düşünmüyoruz" dese bunun için yapabilecek hiç bir şey yok ve yasal olarak çaresizsiniz. Bizimde numaramız 7.000 idi ve Temmuz ayına randevu geldi. Gelmese o tarihten sonra imkanımız olsa da yapacak hiç bir şey kalmıyordu. Biz de istiyoruz herkes randevu alsın ve buraya koşarak gelsin. Ve ben soran herkese "Çekilişte kazanmak işin en kolay kısmı, asıl dert sonrasında" demeye devam ediyor. Umarım herşey gönlünüze göre olsun.

• @islambjk yasal olarak başvurabilirsiniz fakat eğer 5 bin 10 bin gibi numaralarınız varsa tekrar başvurunuz olumlu sonuçlanırsa başkasının hakkına gireceğiniz kanaatindeyim. Ama eğer bu numaralar ve Ankara tutumuna göre değişkenlik gösterebilir bu durumda da dosya taşıyın. Bir sürü taşıyan oldu yok ben taşıyamam tekrar başvurucam demek bencilce numarası 32 bin olup dosya taşıyan ve vizesini alan var. Bu yol uzun ve meşakkatli bir yol. Ama eğer katlanamayacaksanız tekrar başvurup 30 bin çıksa ne yapacaksınız tekrar tekrar mı başvuracaksınız

• @Ashtrem Lütfen kimseye duygu sömürüsü yapmayın. Eğerki dv lottery talihlisi siz olsaydınız, sizin de hakkınız olacağı gibi herkesin hakkıdır tekrar başvurmak. Bunun case numberla da bir alakası yok. İsterse case numberı 1 olsun vizesi olmayan herkesin başvurmak hakkıdır. Forumda görevimiz sorulara cevap vermek ve yardımcı olmak. Soru başvurulup başvurulmayacağı ve cevap sadece ''Evet, başvurabilirsiniz.'' Tekrarlıyorum lütfen duygu sömürüsü yapmayın.

• Bu ileti silindi!

• @emrea yeni pasaportunuzu alıp koyun cebinize, mülakata aldığınızda eğer eski pasaportun süresi yetmezse ds açtırır güncellersiniz pasaport bilgilerinizi. Yoksa ikisi cebinizde gidersiniz sorun olmaz. Ama sona bırakmayın şimdi yapabileceğiniz bütün hazırlıkları yapın

• @Detroit2222 bu yılki performans ve tutumlarına bakın , size yol haritası olacaktır

• kazananların başvurmasında bir sakınca yok arkadaşlar kimsenin hakkınada girmezsiniz, eğer çıkarsa dosyanızı açtırıp bırakırsınız başka biri sizin vizenizi alır

• @kdone minimum 8 ay geçerlilik süresi olması gerekiyormuş böyle olmayacağı için her halükarda formu açtırıp güncel pasaport bilgilerimi yazmam gerekecek sanırım

• ⭐⭐⭐

@Ashtrem kimsenin hakkına girmiş olmaz, zaten dvlottery ek kotalı seçiliyor 55bin vize verilecekken 120bin kişi seçiliyor. Dv25e seçilirse ve DV24 sürecindede mülakat alırsa yapacağı tek bir şey olur Dv25 dosyasını açtırıp öyle bırakır böylece o kişi için DV25 döneminde mülakat planlanmaz ve kimseninde hakkına girmemiş olur

• @emrea mülakat almadan açtırmayın sakın bunun için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |