Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba. 18 Ağustos Mülakat Deneyimimi önemli ayrıntılarıyla açıklayacağım. Mülakat saatim 08:15 deydi ve ben 7:30 gibi konsolosluk binasının önüne gelmiştim. 45-50 geçe gibi sıraya girdik ve pasaportlarımızı kapının önündeki personele teslim ederek isimlerimiz okunduğunda güvenlik bölümüne giriş yaptık. Annemle beraber gittiğim için eşyalarımı kapının önünde bekleyen anneme vermiştim. Orada tanıştığımız bir kaç kişi de anneme eşyalarını emanet etmek istedi ve annem kabul etti. Fakat durumu gören güvenlik görevlileri annemin yanına gelerek içeri girenlerin eşyalarını almasının yasak olduğunu hemen geri iade etmesi gerektiğini belirtti. İçeri girdikten sonra binaya ilerledim. Sırayla pasaportlarımızı teslim ettikten sonra okumamız için bir a4 kağıdı verildi okuduktan sonra kağıtları geri verdik. Akabinde ödeme için sıraya girmemiz gerektiğini söylediler. 330$ nakit getirmiştim yanımda hızlı bir şekilde ödememi yaptıktan sonra sıra numarası verildi. Sıra numaram yandığında evrak teslimi için bankoya ilerledim. Lise diplomamın Aslı, fotokopisi ve görevlilerin saydığı evrakları teslim ettikten sonra görevli evrakların tamam olduğunu söyledi. Fakat ds260 formumu açtırmamıştım ve güncellemem gereken önemli bilgiler vardı. 2022 Mayıs ayında Formu doldurduktan sonra Amerika’ya Wat öğrencisi olarak gitmiştim ve SSN almıştım. Fakat formu doldurduğum esnada ABD ye gittiniz mi sorusuna hayır Ssn iniz var mı sorusuna hayır işaretlemiştim daha gitmediğim için. Özellikle ssn kısmının güncellenmesini istiyordum. Bu sebeple daha önce abd ye gittiğimi ve SSN imin olduğunu belirttim görevliyle güncellemesi için. Görevli SSN kartımı istedi fakat yanımda getirmemiştim. O an çok panik yaptım çünkü getirmem gerektiğini hiç düşünmemiştim. Ssn numaram olmadan formu güncelleyemeyeceğini iletti sorun değil o zaman dedim fakat bunun gerekli olduğunu söyledi. Akabinde görevlinin yanına bir kadın görevli gelerek durumun ne olduğunu açıklamamı istedi. Formu doldurduğumda ssn imin olmadığını fakat şu an olduğunu belirttikten sonra neden girmedin o zaman vb sorular sordu. Tekrardan formu doldurduğum ayda ssn imin olmadığını bu sebeple orda yok yazdığını açıkladım. Mülakat dosyamın üzerine bir şeyler yazdılar ve mülakat için beklememi söylediler. Mülakat anına kadar çok gergindim çünkü bunun bir sorun olmasını istemiyordum. Kısa bir süre sonra mülakat sıram geldi bankoya ilerledim. İngilizce biliyordum ama sorulacak olan komplike soruları daha net ifade etmek için Türkçe mülakat istedim. Önce yemin ettirildi. Akabinde bekar mısın diye sordu. Sadece lise diplomamı görünce üniversitede okudun mu dedi evet dedim sonra hala öğrenciyim diye düzelttim. Ne zaman mezun olacaksın diye sordu aslında mezun olmam gerekiyordu 1 tane dersim kaldı sadece dedim çevirmen orda yani ne zaman, zaman vermen lazım dedi tek ders üç ders muhabbetlerini anlatıp lafı uzatmamak için 1 dönem sanırım dedim. Nerede yaşayacaksın dedi İngilizce cevapladım(Teksas) neden diye sordu geçen yaz 4 ay orda kaldığımı ve bir sürü arkadaş edindiğimi üstelik orayı sevdiğimi anlattım. Ne kadar para biriktirdin dedi söyledim. O sırada diplomamın aslını ve banka dokümanını alttan geri verdi. Dosyamın üzerindeki yazıyı okudu SSN ile ilgili sorun ne açıklar mısın dedi. Formu doldurduğumda SSN imin olmadığını fakat formu doldurduktan sonra J1 vizesiyle Amerika’ya gittiğimi ve şu an SSN imin olduğunu söyledim. Biraz durdu bunun bir sorun olacağını sanmıyorum vizen onaylandı 1 hafta PTT dedi. Hatta bunun bir sorun olacağını sanmıyorum dedikten sonra arkasını dönüp gitti o an bir sorun olduğunu sandım fakat kahve almaya gidiyordu sanırım bana vizen onaylandı demediğini fark edip geri döndü vizen onaylandı dedi. Vizemin durumunu kontrol edemiyorum visa statüs sayfasından sürekli hata alıyorum o yüzden herhangi bir sorun var mı kontrol edemiyorum. Umarım akabinde de bir problem olmamıştır ve pasaportum sorunsuz bir şekilde teslim edilir. Umarım herkesin görüşmesi sorunsuz bir şekilde geçer ve isteyen herkes vizesini alır. Forumda ve telegram grubunda kıymetli bilgileriyle bizi bilgilendiren herkese çok teşekkür ediyorum. Sizler olmasaydınız bu süreç şahsım adına asla bu kadar açık ve anlaşılır bir şekilde gerçekleşmezdi. İyi ki varsınız

• Herkese merhabalar 16.08 Unganlar ve 18.08 tarihli mülakat deneyimlerimi aktarmak istiyorum umarım herkese faydası olur.

Süreç hakkında herkesin bilgisi olduğunu düşünüyorum bu sebeple şöyle bekledim böyle bekledim diyerek konuyu fazla uzatmak istemiyorum.

UNGANLAR:
    16.08 çarşamba günü saat 10:00'daki randevum için 09:30 gibi unganlara gittim 4.kata çıktım ve görevliler gerekli işlemleri yaptı fotoğrafımı çektiler, evrakları aldılar daha sonra alt kat düzen laboratuvarına yönlendirdiler. Laboratuvarda kan tahlili, idrar tahlili (belli bir yaştan sonra gerekmiyor, ben 23 yaşında olduğum için mecburen yapıldı) ve akciğer röntgeni için 117 dolar ücret ödemesi yaptım. Ödemeyi kredi kartım ile TL olarak yaptım, buradaki işlemlerim tamamlanınca tekrar üst kata çıktım ve laboratuvardan verilen evrakları görevliye teslim edip beklemeye başladım. Kısa bir süre sonra görevli fiziksel muayene için adımı söyledi ve içeri çağırdı herhangi bir ilaç kullanıp kullanmadığımı sordu kullanmadığımı söyledim ve doktorun odasına geçip hasta önlüğünü giyip doktoru beklemeye başladım. Erkek doktor geldi herkese sorduğu soruları bana da soru, psikolojik sorunun var mı, ilaç kullanıyor musun, ameliyat geçirdin mi vs. soru sorarken de bi yandan 2 tane aşı yaptı, 2-3 dakika süren bu süreçten sonra muayenem tamamlandı. Dışarı çıkıp görevlinin tekrar ismimi söylemesini bekledim ve bu sefer muayene ücretini ödemek için bankoya gittim. 2 aşı ve muayene için toplam 310 doları kredi kartım ile TL olarak ödedim ve işlemlerimi tamamlayıp unganlardan ayrıldım.

17.08 perşembe günü unganlardan sağlık raporumu almaya gittim. 15:00-17:00 arasında gelmemi söylemişlerdi 16:00'da gidip hiç beklemeden 2 dakika içinde sağlık raporumu alıp ayrıldım.

18.08 Cuma 08:15'teki mülakat randevum için 07:30'da büyükelçilik önündeydim. Yalnız gittiğim için evraklarım, pasaportum ve kredi kartım haricindeki tüm eşyalarımı büyükelçilik kapısının yanındaki sokakta arabası ile emanet kabul eden bir adama teslim ettim.(hiçbir sorun yaşamadım eşyalarımı teslim alırken 50 TL ücret ödedim) Görevliler işlemlere başlayınca karışık halde sıraya girdik ve gruplar halinde güvenlikten geçip içeriye alındık. İçeri girer girmez ilk bankoda görevliler sadece pasaport kontrolü yapıp üzerine bir etiket yapıştırdıktan sonra ücret ödemesi için bir sonraki bankoya yönlendirdi. Bu bankoda 330 dolar vize ücretini ödeyip sıra numaramı alıp bir sonraki bankoda sıramın gelmesi için beklemeye başladım. 15 numaralı bankodaki genç, esmer erkek görevliye evraklarımı sırayla verdim DS260 formunda adres yazmadığım için gideceğim adresi de beyan ettim. Bu bankodaki işlemlerimi de tamamlayınca sözlü mülakat için diğer bankoda sıramın gelmesi için beklemeye başladım. Yaklaşık 20 dakikalık stresli bekleyişin ardından sıram geldi ve genç, sarışın görevliyle yemin ederek mülakata başladık bu esnada tercüman yanında hazır bulunuyordu. Mülakatı riske girmemek Türkçe yapmak istediğimi söyledim ve herkese sorulan klasik soruları cevapladım. Evli misiniz? Nereye gideceksiniz, orada tanıdığınız var mı? Amerika'da ne iş yapacaksınız? Bu sorulardan sonra bankada ne kadar paranız var diye sordu 326bin TL olduğunu yaklaşık 12-13bin dolara tekabül ettiğini söyledim sanırım bu miktarı yeterli bulmadı ki hafif somurtmaya başladı. Türkiye'de düzenli gelirim ve şahıs şirketim olduğunu ticaretle uğraştığımı aynı zamanda da öğrenci olduğumu ve ilk gidişimde uzun kalmayacağımı söyledim. Beyan ettiğim adreste yaşayan aile dostumuzun da yardımcı olacağını söyledim. Bu söylemlerim sanırım görevliyi olumlu etkiledi ve farklı bir soru sormadan vizenizi onaylıyorum, pasaportunuz 1 hafta içinde teslim edilir dedi.

Böylece uzun ve stresli sürece bi virgül koyduk. Üniversite öğrencisi olduğum için ve yeni dönem başlangıcına kısa bir süre kaldığı için şu anda ABD'ye giriş yapmayı düşünmüyorum. Ara tatilde 30-35 gün kadar ABD'ye ilk girişimi yapıp prosedür işlerini halledip geri dönmeyi ve okulumu bitirdikten sonra temelli gitmeyi düşünüyorum.

Burada ve telegram grubunda yardımcı olan, sorularımıza cevap veren herkese ve tüm bunları çok büyük miktarda paralar kazanabilecekken ücretsiz yapan, insanlara yardımcı olan Uğur Bey başta olmak üzere tüm yöneticilere teşekkür ederim

Herkesin vizesine kavuşması dileğiyle...

• 15 ay süren ve dün sonuçlanan sürecimi hemen her şey taze iken aktarmak istiyorum. Bana bu forum bu süreç hakkında çok şey öğretti umarım benim deneyimim de sizlere aynı şekilde yardımcı olur.

Bu sene her ne kadar yavaş ilerleyen bir Ankara olsa da, 10K CN ve DS formunu erken submit etmem, beni bir şekilde mülakat alacağıma inandırmıştı ve mülakat günü sonunda gelmişti. Tabii ki geçerli bir turist vizemin olması bana ayrı bir güvende veriyordu onuda söylemeliyim.

Gelecek senelerden bu yorumu okuyan arkadaşlara tavsiyem; kesinlikle kendi ihtimalleriniz doğrultusunda riskler alın ve bir karar aldıktan sonra rehavete kapılmayın, sabırlı olun.
    Zamanla herşey rayına girecektir. Bekleyecekseniz, bekleyin. Harekete geçecekseniz de sakın hiç durmayın.

16 Ağustos UNGANLAR
    Sağlık muayenemi ben mülakattan 2 gün öncesine aldım.

e-Nabız olmadığı zamanlar, Asya’ya yaptığım seyahatlerde kendimi bulaşıcı hastalıklardan korumak amacıyla, kendi istediğim doğrultusunda daha önce Unganlar da yapılan aşıların büyük bir çoğunluğunu olmuştum ve bu değerler antikor sonuçlarımda gözüküyor fakat kendileri doğal olarak, sadece kendi kliniklerinden yapılan işlemleri kabul ediyorlar.

Yani sizde benim gibi bir daha bir daha aşı olmak istemiyorsanız, Unganlar kliniği ile önceden iletişime geçip antikor testlerinizi onlara yaptırıp, sonuçlarınız sonrası sadece gerekli olan aşıları olabilirsiniz.
    “Sanırım burada yapılan antikor testleri sonuçlarının çıkması 1-3 hafta kadar sürebiliyormuş. “
    Ben bu detayı gözden kaçırdığım için evet bir daha bir daha aşı olmuş oldum :)) ama belki bu bilgi sizin işinize yarar.

e-Nabızımda ki aşı: TD ADULT (ERİŞKİN TİP TETANOZ DİFTERİ AŞISI)

Unganlar da bana yapılan aşılar:
    TDAP
    MMR
    Hepatit B
    Varicella

Raporumu bir sonraki gün saat 15:00 da gidip teslim aldım.

18 Ağustos Mülakat Deneyimim:
    Daha öncesinde iki kez, gidiş başına 6 şar ay olmak üzere B1/B2 Turist vizesi ile ABD de kalmıştım. Ardından 3 sene kadarda F1 vizesi ile üniversite geçmişim oldu. Toplamda 4 sene kadar bir Amerika tecrübemin olması beni bir çok konuda rahatlatsa da, bazı konularda endişelendiriyordu.

Mülakat gerçekten bu sürecin en kolay kısmı o yüzden endişelenmeyin yazacaktım fakat biliyorum bu ne kadar söylenilse de insan bu kadar değerli bir şey için kaygılanmadan yapamıyor.

e-Devlet üzerinden belge çıkarırken, kuruma ibraza ne yazıyorduk? Adli Sicil Kaydı arşiv mi olacak? Bu çıkardığım şey doğru mu acaba? Sırtımda ufak bir doğum lekesi var bunu sorun ederler mi ki? Konsolosluk Çukurambar da mıydı? Ya kabul etmezlerse? Ya AP’ye kalırsam? Mülakata şortla gitsem çok mu laçka olur? DV 2023 mü? Ney 5 Lira mı? 🙂 bir çok ufak şey çok büyük telaşlar haline gelebiliyor.
    O yüzden burada başta Uğur bey olmak üzere sabırla bütün sorulara cevap veren bütün adminlere kendi adıma teşekkür ederim. Foruma ilk üye olduğumda her ne kadar bazı sert ve ironili cevaplar alsam da, empati yaptığımda bu durumu biraz anlamış oldum.

Benim randevum 08:15 de idi. 10 dakika öncesinde orada oldum ve ben vardığımda herkes konsolosluğun hemen önünde vize görüşme sahiplerine ve yakınlarına ayrılan oturma alanlarında oturuyordu. Tam oturacakken güvenlik tarafından 9’a kadar randevu olanlar gelsin anonsu yapıldı ve o anda ilk olarak kontrolden geçip içeri girdim.

Danışma, ödeme yapmadan önce, ödemenin red almanız durumunda iade edilmeyeceği hakkında bir metin okutuyor.

• RED alma şartları hatırladığım kadarıyla;
      DS-260 formunda;
      İsminizi ve temel bilgilerinizi yanlış yazdıysanız,
      Eşinizi veya 21 yaş altı çocuğunuzu belirtmediyseniz,
      Yanlış ülke kontenjanından katıldıysanız (mesela bir İran vatandaşının Türkiye kontenjanından katılması gibi)
      Lise veya üstü bir diploma sahibi olmanız gerekiyor bu yok ise son 5 senede 2 sene kadar bir yerde çalışmış olmanız gerekiyor.

Metni okuyup danışmaya geri verdikten sonra, 330$ olan DV ücretini ödeyip bir sıra numarası alıyorsunuz.

Sıra numaranız ilk yandığında (20-30dk bekledim) evrak teslim etmeye gidiyorsunuz.

Benden istenen evraklar:

• Pasaportlar (geçerli ABD vizemin olduğu eski ve yeni pasaport)

• En güncel diplomam ve fotokopisi

• Banka dökümanı

• 2X Fotoğraf

• Askerlik Durum Belgesi (e-Devlet)

• Arşivli Adli Sicil Kaydı (e-Devlet)

• Nüfus Kayıt Örneği (e-Devlet)

• Ungan Sağlık Raporu

• DV Ücret Makbuzu

Evrakları teslim ettikten sonra bir 20dk. Daha kadar bekleyiş oluyor burada yanınızda ki mülakat bekleyen arkadaşlarla konuşup, kuru gerginliği atabilirsiniz. Benim yanımda sıra numarası V71 olan tatlı çiftede selamlar olsun. Umarım olumlu sonuçlanmıştır görüşmeniz 🙂

Bu son bekleyişte bir şekilde geçti ve 20 numaralı bankoda sıram yandı. Saçı hafif kel, ince vücutlu, güler yüzlü ve pozitif bir yapısı vardı bu görevlinin.
    Mülakata sizi çağırmadan sizin dosyanıza bir göz atıyor ve sizinle görüşmeden hakkınızda bilgi sahibi oluyor böylece.

MÜLAKAT GÖRÜŞMESİ
    İsteğim doğrultusunda İngilizce geçen mülakat başlamıştı,
    Direk yeminle başlıyorsunuz, yemin eder etmez. Evraklarımın arasında DV Ücret Makbuzunun eksik olduğunu söyledi. (bunu benden almayı unutmuş evrak tesliminde ki görevli arkadaş ve konsolos bunu bana hatırlatıp bir kopyasını kendi aldı, diğer kopyasını bana iletti.)

Ardından hemen Amerika üniversite diplomamı görmek istedi. (kendisinin çalışkan ve tertipli olduğu buradan belli oluyordu. Hem DV makbuzunu hatırlattı hemde dosyam hakkında bilgileri benden daha iyi biliyordu nerdeyse :d )

Klasik sorular başladı ardından,

K: Konsolos
    B: Ben

K: Ne bölüm okudun?
    B: Bitirdiğim okulları söyledim.
    K: Nereye yerleşmeyi planlıyorsun?
    B: LA
    K: Hiç Los Angeles’a gitmedim.
    K: Kaç paran var?
    B: 16.5 bin dolar (burada banka dökümanı ondaydı ve bana geri uzattı.)
    K: Ne iş yapıyorsun?
    B: Şu anda çalışmıyorum. GC çıktıktan sonrada bir işe girip, çıkmak istemediğim için resmi olarak bir iş yapmadım.
    K: Anladım. Pasaportların bende kalacak, sahip olduğun ABD vizelerini iptal etmem gerek.
    K: “Your visa is issued. Bir haftaya PTT.”

Gözlerimin içine bakıp, mutluluğumu görmek istedi bu cümleyi söylerken, belli ki insanların mutlu olması ona da mutluluk veriyor…
    Teşekkür ettim ve her ne kadar bir şekilde mutlu sona ulaşacağımı bilsem de gerçekten o an, o hissiyat çok başka. Umarım herkes bu duyguyu tadar ve arzu ettiği hayatı er yada geç yaşamaya başlar.

Asıl olay şimdi başlıyor. Green Card aldık, hayatımız kurtuldu diye bir şey olmadığını geçmiş ABD tecrübelerimden biliyorum. Uzun ve zorlu bir süreç bizi bekliyor. Ama DV kazananları uzun ve zorlu süreçlere hazırlıklıdır 😉 bir şekilde bununda üstesinden gelir. Başta söylediğim gibi zamanla her şey rayına oturacaktır.
    That's all folks!

• @trtl, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@segulay76 Merhaba, Ankara şu an 15 binde kaldı; daha yüksek cn'li arkadaşlar dosyasını taşıdıkları için mülakat alabildiler. Excel listesinden hangi numaralara mülakat dağıtıldığını; hangi numaraların dosyalarını nereye taşıdığını görebilirsiniz.

Excel listesini nerden görebiliriz

• @adaderyaela Buyrunuz ; DV2023 Excel .

• @adaderyaela Geçmiş yıllar ve DV24 excell tabloları
    DV2021 tablosu: https://bit.ly/3csLtWZ
    DV2022 tablosu: https://bit.ly/3ep3byM
    DV2023 tablosu: https://bit.ly/3KzLHwc

Bu da bu yilin tablosu: https://bit.ly/428RByc

• @adaderyaela Merhaba,
    "DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları" başlığının ilk iletisinden bu sene ve önceki senelerin excel listelerine ulaşabilirsiniz. "Mülakata gireceği yer" sütunundan hangi numaraların dosyalarını nereye taşıdığını görebilirsiniz.

• Merhabalar, her mülakat sonrası çok kez sorulduğu için belirtme ihtiyacı duydum:
    Mülakat günü evrak teslimi sırasında AIS kaydınızın çıktısı alınmadıysa endişe etmeyin; çoğu kişiden alınmadı. (Tabi siz yine de kaydınızı mutlaka yanınızda götürün.)
    Ayrıca birçok kişiye de banka hesap dökümleri mülakat sonrası geri verildi; bu konuyla ilgili herhangi bir sorun yaşanmadı.

• 18 Ağustos 2023 Ankara Mülakat Deneyimim
    08:00 randevum için 07:40 gibi sıraya girdim ve ilk önce bir kutuya pasaportumu bıraktım. Daha sonra yandaki diğer sıraya geçtim. Bu sırada beklerken bir görevli isim isim okuyup içeriye alıyor ve burada tüm eşyalarınızı kutuya koyup x-rayden geçiyorsunuz (akıllı saat ve telefon kesinlikle içeriye almıyorlar). Daha sonra kutudaki eşyalarımı alıp ilerledim. Herkes aynı yöne gittiği için kafanız karışmaz merak etmeyin ki görevliler de yönlendiriyor. Binanın içine girdiğimde ilk bir görevli karşıladı. Turist vizesi için gelenlere ayrı greencard için gelenlere ayrı yönlendirme yapıyor. Diversity dediğinizde sadece pasaport çıkarttırıyor. Söylediği yere gidip pasaportumu verdim ve okumam için bir kağıt verdiler. Kağıdı okuduktan sonra geri teslim etmeniz gerekli. Banko açıldığında sıraya girdim ve pasaportu verip nakit 330$ ödemeyi yaptım. Pasaportla beraber içindeki kağıtları alıp sağ taraftaki kısma geçtim. Ekrandan sıra numaramı takip etmeye başladım (örneğin sıra numaranız v60 yanıyor altında da banko numarası yazıyor ekranda). Bekar, üniversite mezunu ve sadece Türkiye'de yaşamış biri olarak sıram geldiğinde şu evrakları verdim;

-Pasaport
    -2 fotoğraf (tercihen Güvenlik Cad. Güven Color'da çektirdim)
    -Diploma aslı (En son mezun olunan)
    -Diploma fotokopisi
    -Adli sicil belgesi (arşiv kayıtlı, yabancı ülke tercümeli,ingilizce/E'devletten)
    -Nüfus kayıt örneği (vukuatlı,eski eş listeli,nüfus aile şeklinde/E'devletten)
    -Unganlar sağlık raporu (zarf açılmamış, CD'den ayrılmış şekilde)
    -Son 6 aylık hesap dökümü (çift kaşe ıslak imza ve imza sirkülerli)

Bunların yanı sıra ais kaydı, ds260 formu gibi diğer lazım olabilecek evrakları ve fotokopilerini aldım ama hiçbirini istemediler. Fotokopiler renkli veya renksiz çıktı fark etmiyor. Evrak tesliminden sonra para ödediğim yere geri dönüp mülakatımı bekledim. Bazılarının ekrandan numarası yandı bazılarımız da isimlerimizle çağrıldık. Sarışın, mavi gözlü, gözlüklü kibar bir adam yaptı mülakatımı. İlk olarak Türkçe mi İngilizce mi yapmak istersin diye sordu. Türkçe diye cevap verdim. Arkada da bir kadın çevirmen yardımcı oldu. Sağ eli kaldırıp yemin ettirdi. Sadece evet diyorsunuz. Sonra parmak izlerim alındı. Bu kısımdan sonra sorularını sordu. Sorular basit olduğu için İngilizce cevap verdim. Zaten o an fark etmedim İngilizce konuştuğumu bitince anladım. Heyecandan kötü konuşmuş olabilirim tam olarak nasıl kurdum cümleleri hatırlamıyorum ama demek istediğimi anladılar 🤟🏻 Siz de nasıl isterseniz yeter ki kendinizi ifade edebilin. 2 dk falan sürdü görüşmem ve şunları sordu;
    +Bekar mısın?
    +Başka bir ülkede yaşadın mı?
    +Amerika'ya daha önce gittin mi?
    +Nereye gitmeyi düşünüyorsun?
    +Mesleğini orada yapmayı düşünüyor musun?
    +Ne kadar birikimin var?
    Onaylıyorum dedi veeeee bitti. Diplomamın aslı ile banka dökümümü geri verdi teşekkür edip ayrıldım. O gün her şey çok rahat ve sakin ilerledi o yüzden kaygıya gerek yok. Kıyafet konusunda önerim rahat ettiğiniz ne çok salaş ne de çok ciddi olmayan bir şey giymeniz. Şeffaf çıtçıtlı dosya ile girdim. İçinde evrakların dışında para ve banka kartı da bulundurdum. Çoğu kişide de şeffaf dosya vardı. Gerçekten gerekli olan evraklar önemli gerisini boşuna taşımış oluyorsunuz ama yine de sizin kararınız.
    Umarım isteyen herkes bu güzel ana kavuşur. Sürecimin başından sonuna kadar buralara kadar gelmem sadece bu forum sayesinde oldu. Yöneticilere ve paylaşım yapan herkese teşekkür ederim.🙏

• @shangrila Hayirli olsun tebrikler

• @Önder-Bilgiç hayırlı olsun

• @shangrila hayırlı olsun vizeniz

• @shangrila tebrikler, abd de bol sanss

• @shangrila Tebrikler Amerika'daki hayatınızda başarılar

• @KERTMEYENKELE tebrikler

• @Önder-Bilgiç Tebrikler Amerika'daki hayatınızda başarılar

• @pinkycsm tebrikler Amerika'daki hayatınızda başarılar

• @shangrila tebrikler hayırlı olsun vizeniz

• @Turco DV2024 yılında Muscat'ta mülakata girecek talihliler için aydınlatıcı bir metin olmuş elinize sağlık.

• @shangrila Aydınlatıcı bir mülakat deneyimi olmuş. Ayrıca deneyimizini bekar ve yalnız olarak belirtmeniz çok iyi. Mülakata girecek kişiler bu şekilde search ettiğinde rahat şekilde ulaşabilir. Vizeniz hayırlı olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |