Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @heycan tebrikler vizeniz hayırlısı olsun amerikadaki hayatınızda bol şans dilerim

• Tekrardan merhaba arkadaşlar Bir güncelleme yapma gereği duydum.

Bizim 4 Ağustos mülakatında vizemiz onaylanmıştı. Cumartesi pazar check status'ten kontrol ettiğimde asıl tahlili eşim ve kızımın vizelerinin issued olduğu benim vizemin refused göründüğünü gördüm. AP durumunun normal olduğunu biliyordum ama refused olunca bir garip geldi yine de çok önemsemedim. Çünkü bize mülakatta vizeniz onaylandı haftaya pasaportlarınızı ptt den alabilirsiniz demişlerdi. Pazartesi günü de durum değişmeyince Uğur bey'e bilgi verdim Uğur bey herhangi bir mail gelip gelmediğini sordu. O zamana kadar bana bir mail gelmemişti. 7 Ağustos pazartesi günü PTT'den adımıza Amerikan büyükelçiliğinden paket alındığına dair SMS'ler geldi 3 adet. Fakat salı günü biz daha pasaportları teslim almadan Amerikan konsolosluğundan bir tane mail geldi eşimin vizesinin onaylandığını kızımın vizesinin onaylandığını benim ise ek bilgi gerektiğini bildiren bir mail ve form gönderdiler. Uğur bey'e durumu ilettim. Hemen formu doldur geri gönder dedi. Ben de 8 Ağustos salı günü mail gelir gelmez bir saat içinde formu geri gönderdim 9 Ağustos çarşamba günü de PTT'den pasaportlarınızı teslim alabilirsiniz diye mesaj geldi. PTT'den çıkmadan telefonumdan mailleri kontrol ettiğimde ap durumun onaylandığını pasaportumun geri gönderilmesi gerektiğine dair bir mail daha aldım. O gün içinde çarşamba günü hemen pasaportumu geri gönderdim fakat benim gönderdiğim ptt şubesi biraz geç gönderdi benim pasaportum konsolosluğa teslimi 14 Ağustos pazartesi'ye kaldı ve bugün 18 Ağustos cuma günü PTT'den tekrar kendi pasaportumu vize basılmış halde teslim aldım. Mülakatta vizemiz onaylanıp haftaya pasaportlarınızı alabilirsiniz demelerine rağmen böyle bir durum yaşadık bundan sonraki arkadaşlara da belki yardımcı olur diye bir güncelleme yapmak istedim.

Bu forumu kurup geliştiren ve destek olan tüm admin ve kullanıcılara ne kadar teşekkür etsek azdır.

• @segulay76 Merhaba, Ankara şu an 15 binde kaldı; daha yüksek cn'li arkadaşlar dosyasını taşıdıkları için mülakat alabildiler. Excel listesinden hangi numaralara mülakat dağıtıldığını; hangi numaraların dosyalarını nereye taşıdığını görebilirsiniz.

• @heycan Vizenizi iyi günlerde kullanın. Bakalım bizimde mülakatımıza az kaldı heyecan dorukta 😃 Böyle deneyimleri okumanın çok faydası oluyor paylaşım için teşekkürler.

• ........

• ........

• ........

• ........

• ........

• ........

• ........

• ........

• ........

• ........

• ........

• @TonadaTriste Hayırlı olsun! 🙂
    Kendisi arkadaşım, ben viyana'dan alabildim, o da 11k ile son anda alanlardan oldu.

• @fk1864
    Merhaba,
    Biz bunu 2,5 yaşındaki bebeğimizle birkaç hafta önce yaşadık. Öncelikle bebek arabası sorun olmuyor kesinlikle götürün yanınıza. Yiyecek içecek biberon su kabı konusunda da güvenlikçi abiler zaten yardımcı oluyorlar çok fazla ve onların içinden gerekli olanları yanınızda görünmenize izin verip diğerlerini emanet olarak alıyorlar ve çıkışta geri alıyorsunuz.

• @Ömer-Şerif-BAYAZIT teşekkür ederim sizinde hayırlı olsun🙏🌸

• @deep_blue çok teşekkür ederim, evet mülakat öncesi gerçekten o heyecan oluyor, ama mülakatlar burda da defalarca kez söylendiği gibi çok temel sorularla ilerliyor. Bu sorulara makul cevabınız varsa Sistemsel AP dışında sorun yaşayan olmadı, rica ederim, size de mülakatınızda şimdiden başarılar

Benzer Başlıklar

• 6498
  • 296
  • 8
  • 1476
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

131

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |