DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @mesut1905 polisim. 18 yaşında okulu kazanıp 20 de mezun oldum. Ayrıca meslekte üniversite okursan 8 yılda 3. Dereceye düşüyorsun ben 2019 da yeşil pasaportu almıştım.

• @meno_07 teşekkür ederim. Eşim 12 yıllık devlet memuru 2 üniversite mezunu 5.2 de şuan 6 yılı var en az. yeşil pasaport olayında bilmediğimiz bir durum var mı acaba süreci hızlandırmak adına

• Emniyette böyle bir durum vardı. Ben 9/2 de başladım. Doğuda ekstra 1 derece aldım. Hukuk fakültesi mezunuyum. Emniyette 8 yılda 4 yıllık mezunlar direk 3. Dereceye düşüyordu. Şimdi onu kaldırdılar 10 yıla çıktı.

• @meno_07 anladım bilgiler için teşekkürler. bizimde böyle bir hakkımız varmış ama kurum karar vericiymiş 8 yıl memuriyetinde sicil sorunu yoksa 3.derece talep hakkı varmış ama kesinlik yok kurum karar verici

• Merhabalar. Ben, eşim, eşimin annesi ve 4 yaşında kızım ile birlikte Ekim ayında turistik vize randevum var. Sorum şu, biz bu görüşmeye gittiğimizde 4'ümüz birden tek bir kişi ile aynı anda mı görüşme yapacağız yoksa ayrı ayrı sıra numarası alıp ayrı ayrı mı görüşeceğiz? Tecrübe etmiş veya bu konuda kesin bilgisi olan birisi yazarsa sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@ugurkoc 4 kişi için grup randevusu aldıysanız görüşmeye beraber gireceksiniz. Ben eşim ve çocuğum girmiştik sadece bana soru sordular. Bir kişi sözcü gibi önde durabilir. Ama diğer kişilere de soru sorabilirler.

• @tufank evet grup olarak aldım randevuyu. Tamamdır, bilgi için çok teşekkür ederim.

• @ugurkoc Ben eşim ve çocuklarım 4 kişi tek sıra numarası aldık mülakat salonuna girişte söylersiniz yinede beraber mülakata gireceğiz diye sorun olmaz bizim her birimize sorular sormuştu tabi ben 2019 da almıştım vizeleri zamanki durum böyle idi inşallah sorunsuz mülakatı geçersiniz

• @meno_07 alıyo benim kuzen de akdı aynı sürede önemli olan derece ve eğitim

• Turist vizesi için görüşmeye eşim kızım ve annem ile birlikte gireceğiz. Ancak Almanya'da süresiz oturum izni olan kız kardeşim ve alman vatandaşı eşi de seyahatte bizimle beraber olacak. Yani Abd'ye onlarla beraber gideceğiz. Ds160 da kimlerle gideceksiniz gibi bir soru vardı. Sadece görüşmeye gideceğim kişileri mi yazayım yoksa kız kardeşim ve eşini de yazıp pasaport görsellerini de yanıma mı alayım?

• @murat34 umarım öyle olur, teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

• ⭐⭐

@ugurkoc DS-160 formuna sadece görüşmeye beraber gireceğiniz kişileri yazmanız yeterli.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   tufank tufank 

• Merhabalar 🙂 vizem tam iki hafta önce onayladı ama hala sistem üzerinden onaylandı görünüyor verildi olarak görünmüyor. Bu sürecın bu kadar uzaması normal mi ya da yapabilecegim herhangi bir sey var mı. şimdiden tesekkür ederim 🙂

• ⭐⭐

@zeynepebe evet bazen basım sürecine girmesi uzayabiliyor. geçmiş aylarda uzun süre bekleyenler olmuştu, forumda bununla ilgili paylaşımlar var. perşembe ya da cuma günü olduysa görüşmeniz araya hafta sonu / resmi tatil girince biraz uzayabiliyor. bir aksilik olmaz ise yakında issued olup kargolanacaktır. şu aşamada yapabileceğiniz bir şey yok, konsolosluğa e-mail atarak sorabilirsiniz sadece.

• @tufank cok tesekkür ederim bilgilendirme için 🙂

• turist vizesi için hesapta gösterlmesi gereken bir tutar varmıdır ortalama kşi başı ne kadar

• ⭐⭐

@Aas20 hesap dökümüne genelde bakılmıyor. bakılsa bile bunun belirlenmiş bir tutarı yok. tavsiye edilen seyahatinizi karşılayabilecek durumda olmanız. Önemli olan DS-160 formunda belirtmiş olduğunuz gelir durumunuz, iş durumunuz ve buraya geri döneceğinize yönelik kanıtlar. Formda girdiğiniz bilgilerle görevliyi ikna edebiliyorsanız sizden ek bir belge istemeyecektir.

• Yarın İstanbul'da vize randevum var.
    Randevuyu Ekim ayında almıştım.
    İlk aldığımda Kasım ayıydı. Sonra Ekim'e çektim. Ardından Eylül'e ve sonrasında da Ağustos'a çekebilmeyi başardım.
    Gelmez diyordum geldi çattı.
    İstanbul ile iki sorum olacak.
    Birincisi yakınlarda bir emanetçi var mı?
    İkincisi de Türkçe mülakat yapılıyor mu?
    Yakın zamanda İstanbul'da mülakata girenler yardımcı olabilir mi?

• Ha bir de dua edin.:)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

187

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.9k

| | | |