Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @ozgelinka sizin gorusmeden once ceac da ir1 mi cr1 mi olarak gozukuyordu?

• Merhaba ben abd vatandaşı ile 16.08.2022 tarihinde türkiyede nikah yaptık. Priority date 16.05.2023. Sizce ne zaman sonuçlanır

• @ecom Teşekkürler. Mikrofondan kaynaklı olduğunu zannetmiyorum çünkü benimle konuşurken mikrofon kapalıydı cama doğru eğilerek ve yüksek sesle birbirimizle konuşuyorduk. Hatta bazen bana “seni duymuyorum biraz daha yüksek sesle konuş” diyordu. Fakat ne hikmetse ben dosyama dokunduğum zaman “ses çıkarma, ellerini hareket ettirme, şunlara dokunmayı bırak” gibi cümleler kuruyordu. Bana kalırsa tamamen şımarıklık, sahip olduğu makamda kimsenin ona cevap vermeyeceğini iyi biliyor ve bu durumu lehine çok iyi kullanıyor diyelim. 😂

• @uogzh merhaba, sizin gorusmeden once ceac da statünuz cr1 mi yoksa ir1 mi olarak gözüküyor du?

• Merhabalar arkadaslar, bende mulakatmi gectim sukur🙏🏻15 agustosta Randevum vardi saat8.15 deydi sabah 7.45 de konsolosluk önünde sıraya girerek pasaportumu hazırlayıp içeriye giriş yaptım, tek gittiğim için içeriye sokamayacağım çanta telefon vs. Malzemeleri konsolosluk önünde arabayla bulunan emanetçiye 50 tl karşılığında bıraktım, ilk girdiğimizde pasaportum ile kayıdım yapıldı ve sıra numarası verildi sıram geldiğinde ilk evrakların teslimi için bir bankoya girdim banko görevlisi kadın saolsun strese sokmak için çok uğraşıyor önümdeki dosyaları düzeltirken hem dokunma evraklara diyor hem de acele et diyor. Dosyalari duzeltmeye calisker sonsiza kadar dur demisti. Benden ilk evliliğimize dair kanıtlar istedi fotoğraflar, çocuğumun doğum belgesi, evlilik cüzdanı sundum. Benim askerlik belgemi ve doğum belgemi istedi eşimin tax transcriptini istedi akabinde elimdeki sıra numarasıyla tekrardan beklememi söyledi mülakat görüşmesi için sıram geldiğinde önce yemin ettim parmak izi okumalarım tamamlandı ve mülakatı yapan memur eşimle nasıl tanıştığımı benim ve eşimin ilk evliliği olup olmadığını, eşimin nerede olduğunu ve sponsorlarımızın kim olduklarını ve nereden tanıdığımızı sordu. Sisteme yüklediğimiz evrakları eksiksiz yüklediğimiz için herhangibir evrak talebi olmadı ve vizeniz onaylandı dedi.ikinci memur adam iyidi, mulakati turkce yaptim tercumen biride vardi memurun yaninda. Bugunden itibaren vizem issued yaziyor. Burdan yardim eden herkese esim ve ben tesekkur ediyoruz🙏🏻
    Green card icin herhangi bir odeme yapmamistim. Onu nerden yapiyoruz, linki bilen var mi?

• @Adil-0 Öncelikle, vizeniz için tebrik ederim. Umarım darısı bizlerin başına. Sonra, benim şansıma kesin ben o hanımefendiyle karşılaşırım. Bendeki şans onu gerektirir. 😂 😂 😂

• @istanbullover Tebrik ederim. Darısı bizlere. USCIS sayfasından ödeme yapıyorsunuz.

Bu siteye bir bakın.. 🙂

• @istanbullover tebrikler vizeniz hayırlı olsun.

• Merhaba Arkadaşlar, mülakat deneyimi olan arkadaşlara ufak bir sorum olacaktı. İngilizcem çok iyi ancak acaba mülakat esnasında o anın heyecanından dökümanlarla ilgili terimleri ya da soruları anlamama ihtimalim olabilir mi diye mülakatı Türkçe yapmamın bir dezavantajı olur mu? İngilizce veya Türkçe ne tavsiye edersiniz?

• @ahsenas merhaba dQ ne anlama geliyor acaba ?

• dosyamı aktardılar ama görüşme tarihini almak ne kadar sürer

• @ahsenas merhabalar, mulakati turkce yaptim ve vizem onaylandi. Turkce konusmanizin bir dezavantaji olmaz. Hangi dilde rahat ediyorsaniz o dilde konusabilirsiniz

• @Nailaysegul ‘Documentarily Qualified’ ın kısaltması. National Visa Center’dan bütün belgelerinizi aldıklarına dair bir mail geliyor. mülakat tarihi verilmeden hemen önceki son aşama oluyor.

• @istanbullover teşekkür ediyorum 🙏🏻

• @baharikoo hayırlı uğurlu olsun darısı diğer arkadaşlarımızın başına

• @ahsenas ben de ingilizceme güvenmediğimi ilk evraklarımı hazırlayan kişiye söylemiştim. Mülakatımı da türkçe yaptılar bir sorun yaşamadım. İngilizce de yapsanız takıldığınız yerde türkçeye dönebilirsiniz görüşmeyi yapanlar türkçeyi de iyi biliyorlar

• @Adil-0, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Herkese merhaba, bugün saat 07:45’te mülakatım vardı ve sonuç olarak vizem onaylandı. Tamamen harika geçti diyemem çünkü evraklarımı ilk teslim ettiğim gişede Türk bir hanımefendi vardı ve bana o kadar stres yaşattı ki, bir an bütün mülakatın böyle devam edeceğini düşünüp üzülmüştüm. “Ellerini hareket ettirme, ses çıkartma, kımıldama, dosyaları kurcalamayın artık size diyorum anlamıyor musunuz” gibi cümleler kuruyordu, ona karşı kibar ve güler yüzlü olmama rağmen en ufak bir tebessüm bile etmedi 🙂 Umarım bu forumda ki diğer arkadaşlarım bu hanımefendi ile karşılaşmazlar. Evraklarımı teslim ettikten sonra bekleme alanına geçtim zaten ilk gelenlerden olduğumuz için çok hızlı bir şekilde sıra bana geldi, gayet güler yüzlü ve kibar bir beyefendi vardı. “Günaydın Adil bey umarım iyisinizdir, her şey yolundaysa başlayalım” dedi. Daha sonra eşimin nerede yaşadığını, doğum tarihini, nerede ve nasıl tanıştığımızı ve eşimin ebeveynlerinin adını sordu, hepsini cevaplandıktan sonra parmak izimi aldı ve diğer evraklarımı teslim edip aile içi şiddet ile ilgili bir beyaz kağıt verdi. “Tebrikler vizeniz onaylandı, belirtmiş olduğunuz adrese PTT ile göndereceğiz, iyi günler dilerim.” Diyerek beni yolcu etti. Kısacası biraz gergin biraz neşeli ama neticesinde güzel bir mülakat oldu.

Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. 😊🙏🏼

Hayırlı olsun kardeşim yeni hayatında başarılar dilerim darısı bize (:

• @Samet-Ünlü az kaldı sizin de yakındır inanıyorum

• @timtim, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@Samet-Ünlü az kaldı sizin de yakındır inanıyorum

Gün sayıyorum artık tarih yakınlaştı 🙂

• @Samet-Ünlü Hayırlı olsun başarılar. Eşim 5 haziran da, çocuklarından biri 15 haziranda diğer çocuğum 10 temmuz da dq oldu. Eşimin dq olmasının üstünden 73 gün geçti hala ses yok. Ayrı ayrı dq olduğu içinmi gecikti acaba? Bize yakın tarihte dq olanlar interview e girecek 10-15güne. Ne dersiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |