Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba 2024 excel tablosuna baktım aktif olunan current olunan diyor aktif olduğunu nasıl anlıyoruz

• Ağustos ayında açıkladıkları bültende 4500 e kadar verildi. Peki Eylül ayında vize bülteni sabit mi kalacak bu durumda? Eylül ayında yeni bir Cut-off belirtilmez aynı rakamla devam eder, Ekim 15 'te mi değişir? Bilgisi olan var mı ?

• @ibrahimhalılll https://yesilkartforum.com/bulten/ bütün soruların cevabı burada

• @baran-bozdogan Visa bültenleri 2 ay öncesinden geliyor o halde

• Eşim ve benim ds260 formumuzu pasaport ile doldurduk ama kızımızın pasaportu olmadığı için pas geçtik. Bunun için mülakat maili geldikten sonra dosya açtırmak gerekir mi? yoksa pasaport ile gitsek konsoloslukta kabul görür mü?

• @ibrahimhalılll Evet bülten açıklandığında önünüzdeki iki aylık current numaralarını da öğrenmiş olursunuz.

• @norta Merhaba,benim merak ettiğim bir konu var.Case numarası current olduktan sonra dosya taşıma maili atılıyor karşı taraftan(ülke) olumlu dönüş olduğu takdirde sadece o ülke ile mi süreç ilerletiliyor.Amerika KKC ile alakalı bir mail sürecine gerek oluyor mu?DS260 formumuz vs direk kabul alınan ülkeye mi transfer olunuyor?

• ⭐⭐

@ahmetyorulmaz Dun yayimlanan bultene gore, buradan bakabilirsiniz, CN leri 4500'e kadar olan talihliler mulakat alabilir hale geldi yani aktiflesti demek oluyor. Lutfen surecinizle ilgili konulari ve basliklari okuyun.

• ⭐⭐

Mülakat maili bekleyenler; Mailinize mülakat şu tarihte diye yazı gelmeyecek, [email protected] adresinden durumunuzda güncelleme oldu diye iki satırlık bir yazı gelecek, bir link olacak.
    O linke tıklayıp başvuru numaranızı girecek ve mülakat bilgisini göreceksiniz. Mail aldıktan hemen sonra girerseniz bir değişiklik göremeyebilirsiniz. Yarım saat civarı sabırla bekleyin.
    Çok heyecanlı anlar, bol şanslar🙏

• @Serapp hanım teşekkürler ikinci bültende cs numarasını yükseltiyorlar mi ?

• @mltozdemir, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@norta Merhaba,benim merak ettiğim bir konu var.Case numarası current olduktan sonra dosya taşıma maili atılıyor karşı taraftan(ülke) olumlu dönüş olduğu takdirde sadece o ülke ile mi süreç ilerletiliyor.Amerika KKC ile alakalı bir mail sürecine gerek oluyor mu?DS260 formumuz vs direk kabul alınan ülkeye mi transfer olunuyor?

Dosya numaraniz aktif (current) olduktan sonra KCC artik sizin dosya tasima islemlerinizi yapmiyor. Aktif olan bir dosyayi tasimak istediginiz konsoloslugun sizin mevcut konsoloslugunuzdan (buyuk ihtimalle Ankara) istemesi gerekiyor. Bu islemi saglikli yurutmek icin de once tasimak istediginiz konsoloslukla iletisime gecip olumlu donus alirsaniz onlar sizin dosyasinizi tasima islemi yapacaktir.

• @deep_blue merhaba, siz mülakatınızı hangi ülkeden aldınız peki? Dosya taşıma işlemi mi gerçekleştirdiniz?

• Merhabalar soruma cvp alamadım tekrar yazıyorum k.bakmayın. Mülakat tarihi aldıktan sonra ailecek dosya açtırmamız gerekiyor.Çoçukların pasaportu bilgisi vs. Bir kaç şey. Maili kcc mi atmamız gerekiyor yoksa başka bir adres var mıdır? Şimdiden teşekkür ediyorum 🙏

• @lumos tamamdır cevabınız için çok teşekkür ederim ilk fırsatta bilgilerimi gireceğim iyi günler efendim.

• Merhaba sorum olacaktı ds260 formunu doldururken evlilik tarihini düğün tarihi olarak girmişim.nikah tarihi olması gerekirmiş düzeltmem gerekirmi dosya mı nikahla düğün arasındaki tarih zamanı 1 ay mülakat aldıktınan sonra güncellemelimiyim şimdi teşekkür ederim

• @Revolter çok incesiniz ben unutmuştum bile konuyu ☺️ excelldeki kişi sayısı da zamanla artacaktır kazanan ama henüz forumdan haberi olmayan birçok kişi var

• @senamd Teveccühünüz efendim,Muhtemelen dediğiniz gibi süreç içerisinde exceldeki kişi sayısı katlanarak devam edecek 🙂

• Selamlar,
    2023 excel tablosunu incelediğim zaman şöyle bir durumla karşılaştım. Örnek bir kişinin mülakat tarihi aldıktan sonra genellikle 2 ay sonra mülakata giriyor bunun sebebi nedir acaba? (Örnek olarak 12.03.2023 Mülakat alma tarihi - 12.05.2023 Mülakat tarihi). Mülakat tarihi aldıktan ne zaman sonra mülakata girebiliyorum ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐

@qwe19, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Serapp hanım teşekkürler ikinci bültende cs numarasını yükseltiyorlar mi ?

Rica ederim. İkinci bültende cut-off yükselir mi, aynı mı kalır bunu bilemeyiz.
    Fikir vermesi açısından son 8 yılın DV dosya numaraları için bu tabloyu inceleyin lütfen.

• ⭐⭐

@Pamuk-0, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar soruma cvp alamadım tekrar yazıyorum k.bakmayın. Mülakat tarihi aldıktan sonra ailecek dosya açtırmamız gerekiyor.Çoçukların pasaportu bilgisi vs. Bir kaç şey. Maili kcc mi atmamız gerekiyor yoksa başka bir adres var mıdır? Şimdiden teşekkür ediyorum 🙏

Mülakat maili aldıktan sonra konsolosluğa mail atarak formu açtırmak istediğinizi bildireceksiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |