DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tgctgctgc DS-260 formunu geç göndermişsiniz. Bence Ankara'ya fazla güvenmeyin. Ben Kosova'dan 1 aydan daha kısa sürede oturum almıştım, lakin oradaki konsolosluk yine de dosya taşıma isteğimi kabul etmedi. Sonra da kendime kızmıştım, niye bu oturumu daha önceden almadım diye. Halbuki eylül ayında başvursaydım, ekim ayında oturum alıp, direkt dosyamı KCC'den ekim ayında Kosova'ya taşıyabilirdim, hiç konsoloslukla yazışmadan. ABD turist vizeniz varsa işiniz kolay. Yaşınızı, eğitim durumunuzu, çalışıp çalışmadığınızı bilmiyorum ama herhangi bir ülkedeki bir dil kursuna eylül ya da ekim ayı itibariyle 1 yıllık veya 6 aylık kaydolupta oturum izni alabilirsiniz eğer şartlarınız müsaitse.

• @mamaryoo Umarım olumlu dönüş yaparlar

• @burcugulsn Burcu hanım merhaba, dosya taşıma mailinizi Mascat ' a hangi tarihlerde yazmıştınız? bilgilendirirseniz çok sevınırım. Mülakatınızda bol şanslar diliyorum

• @achillesoag merhaba, ben de 2024 talihlisiyim. Ankara için vıze mulakatı almam cok zor. Sanırım sizde dosya tasıma işlemi gerçekleştirdiniz. İlk dosya taşıma mailinizi Viyana 'ya ne zaman göndermiştiniz? Vizenizi mart ayında alarak oldukça erken bir tarihte almıssınız. Bilgilendirirseniz çok sevınırım

• ⭐⭐⭐

@tgctgctgc tarihlere bu kadar takılmayın her senenin dinamiği farklıdır her konuda. Her seneyi geçtim hatta aynı sene içinde bile dinamikler farklıdır. Mesela Muscat’a daha erken mail atıp dosyasını taşıyamayanlar olurken daha geç tarihte mail atıp dosyasını taşıyabilenler oldu. Tarihlere takılmayın bence onun için boş yere

• @tgctgctgc CN numberiniz çok yüksek değil ancak ds260 çok geç sumbit etmişsiniz. Geçen sene nisan, Mayıs aylarinda viyadan kabul alanlar oldu. Diğer arkadaşımızın da söylediği üzere her senenin dinamiği farklıdır. Ne olacağı bilinmez, DV2023 de submit Hazirana kadar olanlar mail aldı gerisi alamadı. Dikkatli olmanızda fayda var, bir an önce dosya tasimayla uğraşın.

• Sayın @tgctgctgc en son muscat 22-23 Mayıs tarihlerinde dosya taşımayı kabul etti. 2023 excel tablosundan anlaşılacağı üzere Ankara en son 15.000 case numarasına kadar mulakat verdi. Ds 260 belgesini de geç sunmanız göze alındığında dosyanızı taşımak için elinizden geleni yapmalısınız.

• 2023 yılı için Dünyadan ve Türkiye'den GC başvuru sayısı, kazananlar, mülakat verilenler vs gibi istatistikleri veren bir site var mıdır? Aradım, bulamadım.

• @Ercan-Geçgin travel.state.gov'da iststistikler var fakat 2023 mali yılı henüz tamamlanmadığı için aşağıdaki linkte 2022'ye kadar olan veriler yer alıyor.

• @Ercan-Geçgin Bölge ve ülkeye göre kazananları Visa Bulletin Ağustos 2022’de, diğer istatistikleri https://savediversityvisa.org/ burdan bulabilirsiniz. Müthiş iş çıkarmışlar 👍🏻

• @tgctgctgc tekrar merhaba, ben dosya numaranızı 1800'lerde zannedip yorum yapmıştım, halbuki dosya numaranız 18000'lerdeymiş. Siz tahminimce yılbaşından sonra current olursunuz. Bu yıla göre düşünürsek mart ayı gibi diyelim (ama her yılın gerçekleri farklı olabilir) siz current olmadan (eğer mümkünse herhangi bir Avrupa ülkesinden oturum izni alıp) yalnızca KCC ile iletişime geçerek dosyanızı taşıtın ya da current olduktan sonra dünyanın her tarafındaki konsolosluklarla iletişime geçerek (bu da konsoloslukların insafına kalır) mülakat yerinizi taşımaya bakın. Kesin birşey demek olmaz ama bence DS-260 formunuzu geç submit ettiğiniz için Ankara'dan mülakat almanız zor maalesef.

• @Ercan-Geçgin Sayılarla DV2023 başlıklı forumu incelemenizi tavsiye ederim.

• @SeyfettinB Çok teşekkür ederim. O zaman istatistikler düşünce bir bakacağım, karşılaştırma yapma imkanı da olur. Bu yılın diğer yıllardan farkını merak ettim. Zorlu bir GC süreci oldu gibi.

• @ozdemirorhan Evet başlığı şimdi fark etmiş oldum. Hep 'istatistik, oran" vs diye arama yapınca denk gelemedim. Teşekkür ederim

• @evrimooloji Siteyi şu an inceledim. Özel bir girişime benziyor ve gerçekten harika iş çıkarmışlar. Çok sağ olun bu siteyi öğrenmem iyi oldu ☺🙏

• ⭐⭐

@Ercan-Geçgin Bu forumun ekibinden cok degerli kimselerin girisimidir.

• @lumos Bunu bilmiyordum, bu forumdan çok önemli değerler çıkıyor. Bunu bilmek siteyi daha değerli kılar benim için, sağ olun.

• @Begum Maalesef ben de son 1 aydır onlarca konsolosluğa yazmama ve halihazırda Almanya oturumum bulunmasına rağmen hiç bir yerden olumlu cevap alamadım. Gerçekten üzüldüm ama kısmet demekten başka yapacak bir şey yok. Ben tamamen kendimi Frankfurt'a ayarlamıştım. Zira burada temmuz ayı içerisinde oturumumu almış olacaktım ve benim dosyamı transfer etmemeleri için hiçbir sebep yok diye düşünüyordum. Ne var ki hiçbir sebep göstermeden, uyduruk bir şekilde, talebimi reddettiler. Bir daha yazdım bir daha reddettiler. Bence -ben de dahil olmak üzere- şu an burada halihazırda dosya taşıyamayanların hatası süreci biraz geç başlatmaları. Ben maalesef bu forumla geç tanıştım. Öncesinde saçma sapan bir telegram grubundaydım. Oranın admini yeşilkart foruma ilişkin yazılanları siliyormuş ben de bilemedim, zaten dosya transferine ilişkin bir şey paylaşılmadı orada doğru düzgün. Eğer ben de bilseydim 3 4 ay önceden Viyana'ya taşırdım dosyamı. Zaten Haziran'dan itibaren Almanya'daydım. Ama olmadı işte. Belki ufak bir umut hala bir yerlerden olumlu cevap alabiliriz demek istiyorum yine de. Herkesin yolu açık olsun.

• @afrkns gecmis olsun buyuk talihsizlik malesef. Sureciniz halen devam ediyor bence denemeye devam edin. Baska ulkelere de atin surekli gecen sene son ay dosyasini tasiyabilen bircok kisi oldu

• @afrkns Merhaba, Bizde dosyamızı henüz taşıyamadık. Mayıs ayından beri uğraşıyoruz. Geçen sene ki DV 2022 mülakat deneyimini okuduğumda Ağustos ayında mülakat maili alıp, Eylül ayın da ise mülakat görüşmesi yapanlar olmuş. Dosya taşıma talepleri olmadan Mumbai'ye taşındığını ve mülakat maili aldıklarını okumuştum. Hatta DV 2022 excel sayfasını da kontrol ettiğimde bir çok dosya Mumbai ve Barbados olduğunu görmüştüm. İnşallah bu sene de o şekilde olur... Şunu da unutmayalım ki bu sene de aynı durum olur mu bilemeyiz.
    Umarım hiç beklemediğimiz bir anda güzel haberleri alırız...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.1k

| | | |