DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Berkay-Kılıç Kesinlikle öyle fakat dikkatli ve araştırmacıysanız. Daha ucuza halletmek istiyorsanız bazı tax ofisler ve paralegaller bu işlemler konusunda sizi daha ucuza (örn: 750$) civarına yönlendiriyorlar.

• @Musician_Turk
    Sonucta ciddi bir is ve en ufak bir hata cok buyuk bir sorgulamaya goturebilir sureci uzatabilir.
    Su an ayni zamanda surecten gecip sureler hakkinda bilgi verebilecek var mi?
    Calisma izni ve seyahat izni ne kadar surede geliyor?
    Ayrica aos basvurusundan sonra gecici greencardin gelmesi ne kadae suruyor?

• @Berkay-Kılıç Kendi başına dolduran bir sürü insan var ve hiç bir sorun yaşamıyorlar. Youtube'da bir sürü video olmakla beraber yukarıda yazdığım gibi avukattan çok çok daha ucuza çalışan bu işin uzmanları var. Eğer savunulmanız gerekiyorsa örneğin iltica etmiş kaçak duruma düşmüş ve dosyada sorgulanacak unsurlar varsa o zaman Avukata para vermek mantıklı olur. Sürec şu anda herkes için aynı işlemiyor bazı ofisler diğerlerinden daha hızlı ama benim çevremden duyduklarıma göre, çalışma izni 3 ila 6 ay arasında 2 yıllık kartınızda 12 ay civarında geliyor. Biz kendi başımıza I-130 ve ı-130A formalarını Uscis'in sitesinden doldurup ücretini sistem üzerinden yatırarak dosyamızı oluşturduk. 72 saat içinde hazırlanacağını sistem otomatik iletti. Kendimize ait elişmeleri buradan paylaşacağım.

• @Musician_Turk
    Hayir oyle bir durumum yok supheye dusurecek bir unsurda yok acikcasi o yuzden kendim yapmak cok daha mantikli geliyor.
    Peki evlendikten sonra hemen aosa basvurma konusunda ne dusunuyorsunuz?
    Bazi kisiler hemen sonra basvurmanin supheli oldugunu soyluyorlar.

• @Berkay-Kılıç Bu sanırım biraz kişiye ve durumuna bağlı olarak değişir. Evlilik mantıklı bir görüntüde ise hiç sanmıyorum ki göçmenlik memuru hemen evlenip başvurmuşsunuz desin. Ama para karşılığında ya da başka sebeplerden, gerçek olmayan bir evlilik görüntüsü varsa, tabi ki bu unsur daha da çok göze batar. Evliliğiniz gerçekse korkacak bir şey yok kısaca.

• @Berkay-Kılıç Eğer göçmen olmayan bir statü ile Amerika’daysanız ve evlilik yoluyla AOS yapacaksanız, göçmen olmayan statü ile Amerika’ya girişinizin ardından 90 gün beklemeli ve 90 gün sonra aksiyon almalısınız. Eğer bu kuralı zaten sağlıyorsanız evlenip hemen başvurabilirsiniz. Sorun olmayacaktır.

• @lavita
    Aynen oyle gocmen olmayan statudeyim j1 ile grldim ama 8ayi geckindir amerikadayim.
    Eylulde evlenip ekimde aos belgelerini yollamak cok dikkat ceker mi onu dusunuyorum.
    Ayrica evlendikten sonra aos yapmadan statusuz kalmanin bir sakincasi var mi?
    Yoksa statum bitmeden aosu kesinlikle yapmali miyim?
    Cok tesekkurler 🙌🏻

• @Berkay-Kılıç Evlendikten hemen sonra AOS yapabilirsiniz bence, normalde beklemekteki amaç Amerika’ya ilk giriş amacını çürütecek bir hareketi giriş yaptıktan hemen sonra yapmamak. Siz zaten uzun zamandır ordaymışsınız sorun olacağını düşünmüyorum. Statünüz devam edecekse AOS yapmadan kalmaya devam edebilirsiniz. Ama statünüz bitecekse statü bitmeden AOS yapmanız gerekir yoksa kaçak duruma düşersiniz, bu da sizi zora sokar.

• Babam amerika vatandaşı olduktan sonra annemle tekrardan evlilik yaptı. (I-130)
    Bu süreci ben Amerika'ya gelene kadar bir avukat ile hallediyorlardı.
    En son USCIS ,kanıt olarak fotoğraf istediğinde, bu fotoğrafları mail ile ben gönderdim ( Çünkü avukat her hareketi için bizden 1000 usd istiyordu ) ve akabinde I-797 Approval Notice geldi.

Şimdi sorum şu ;

1. I-797 Approval Notice geldikten sonra beklemem mi gerekiyor ? Herhangi bir aksiyon almam gerekir mi ? Çünkü bu kağıt geleli yaklaşık 110 gün oldu.
    2. Bu sürece bu zamana kadar avukat ile devam etmemiz ve şuan benim ilerletmem doğru bir adım olur mu ?
    3. Eylül - Ekim gibi TR'ye gidip tatil yapmak istiyorlardı. Bu kağıt ile annem giriş çıkış yapabilir mi ?

Yanıtlayabilirseniz çok minnettar olurum

Teşekkürler şimdiden,

photo_6019211286421814725_y.jpg

@crazycells

• @researchescholar merhabalar benim arkadasim ayin 21 inde parmak izi verdi ve cokhizli bir sekilde 2 gun once de calismak izni geldi

• @lavita cok ilginc, benim avukatim kesinlikle e devlet olamayacak ya konsolosluk ya da nufus mudurlugunden yazi demisti. Bende aileme nufus mudurlugunden aldirip burada ceviri yaptirdim

• @Berkay-Kılıç selamlar, iki yil kuraliniz var miydi? Bizim butun belgeler hazir ama NOS received olarak hala pendingte bekliyorum 5 Nisan'dan beri

• @jackjones evet bizde saglik raporu, evlilik bellgesi, saglik raporu, fotograflar, ortak banka hesabi,kira sozlesmesi her seyi beraber gonderdik

• @nhilalkoc Edevletteki belgelerde barkod var ve resmi belge olarak geciyor. Sikinti cikacagini sanmiyorum ama bilemiyorum.

• Arkadaslar I-130 onaylandiktan sonra I-485'in onaylanmasi ne kadar suruyor? Bizim I-10 20 gun once onaylandi ancak I-485 te hala bir degisiklik yok.

• Arkadaslar merhaba iyi forumlar. Ben kisaca bir sey sormak istiyorum. Sayet Amerika vatandasi biriyle evlenme karari aldik. Tahmini kac ay veya yil icerisinde ulkeye giris yapabiliriz. Ve en hizli yol burda evlenmek mi yoksa fiance visa (K1) ile gidip orada evlenmek mi? Tesekkurler simdiden 🙂

• @nhilalkoc Cok tesekkurler cevap icin, maalesef benimkini hala bekliyorum 😞 Umarim bir an once gelir.

• @researchescholar Sizin dosya nereden ilerliyor? Mesela avukat benim arkadaşımın dosyasını Uscis Chicago'ya göndermişti ki kendisi Texas'da. Anladık ki FL ve TX çok yoğun olduğu için dosyayı Chicago'dan içeri vermiş.

• merhabalar, ben turist vizesi ile ulkeye giris yapmistim, overstay olmadan evlenecegim, fakat belgeleri toplamam, basvurmam vs yasal kalis suremi gecebilir. bu durum problem olur mu ? veya herhangi bir durumla karsilassam married certificate i gostermem mantikli olur mu

• @FLbay Hayır, olmaz. Evlilikte overstay önemli değil; ancak her şeyi olabildiğince kısa sürede halletmeniz yine de officer'ın ekstra titizlenmesinin önüne geçecektir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.2k

| | | |