DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @norta 36B vizesi aldınız değil mi, bu vize ne kadar sürede alınıyor acaba

• @bates7 Rica ederim, umarım süreç sizin için olumlu sonuçlanır.

• @bates7 Evet 36B vizesi aldık. Vize başvurusunu yaptıktan sonra aynı gün içinde gelmişti bizimki, ertesi gün gelen arkadaşlar da olmuştu.

• @norta çok çok teşekkürler

• @Erdoğan-0 rica ederim. Hiçbir problem yaşamadan vizenizi almanızı dilerim.

• @deep_blue vizeyi almanizin bir yarari olmayacaktir. Ilk basta konsolosluga sorun bence eger dosyanizi kabul edeceklerini belirtirlerse o zaman vize almaniz mantikli olur.

• @bates7 Tüm konsolosluklara mesaj göndererek şansınızı deneyin küçük hatalar duzeltilebilir. Bol şanslar

• Umman daha bugün tekrar doldurduğum online forma "Thank you for your email. Due to increased demand and staffing gaps, U.S. Embassy Muscat is no longer able to accept DV transfer cases from other posts for the remainder of 2023. "
    şeklinde döndü.
    bilginize.

Mayıs ayında da vizeli form + e-mail yapmıştım direkt, ama hiç dönüş yapmamıştı.

• @cgcore iki hafta sonra tekrar uygun bir dille mülakat boşluğu oluşup oluşmadığı sorulabilir.

• @cgcore Başka elçilikleri göz ardı etmeyin Tekrar deneyin. 2023 son günleri şans getirebilir.

• @Şener-Uysal evet onu umut ediyorum. birçok kişi de hala yazıyor elçiliklere biliyorum.
    ama bir tane yeşil ışık yakan yer olmadı henüz maalesef.

ya hiç cevap yok, ya doluyuz iş gücü backlog vb, ya yetkimiz yok KCC'ye söyleyin(bunu bilerek yapıyorlar bence), ya da resident iseniz olabilir diyorlar. bir süre sonra tekrar mail atınca da aynı dönüşler.
    gelen maillere hafif ısrarlı cevap atınca da aşağı yukarı aynı dönüşler.
    bakalım çaresizce umut ediyoruz.
    "Eylül boyunca iş için orda olacam şu şu tarihler arası vb" dediğim yerler de oldu, ama tık yok.

bakalım 2022 barbados'u gibi cevval bir konsolosluk çıkar diye bekliyoruz...

• @cgcore gecen senenin mulakat deneyimlerine baktiginizda eylulde bile dosya tasiyip mulakat alan arkadaslari gorursunyz. Bence bu sene i lcin uygunluk buounmadi durumunda yardimci olacagini belirten elciliklere surekli mail atin. Bol sans

• @cgcore Son ana kadar vazgeçmeden deneyin. Hiç belli olmaz geçen sene Ağustos sonunda bile dosya taşımayı kabul edip Eylül ayı için mülakat veren yerler oldu.

• Bu ileti silindi!

• @cgcore Maalesef aynı durumdayım inşallah yeşil ışık yakan bir konsolosluktan olumlu dönüş alırız.

• Maalesef biz de aynı durumdayız ya hiç cevap yok, ya da kapasite yetersiz gibi.. dönüş alıyoruz. 23 Temmuz da mail ilettiğimiz konsoloslukların hiçbiri olumlu veya olumsuz dönüş yapmadılar.

• Bir de bu dosya taşıma ile bir şey anlatmak istiyorum.. şimdi bir sürü insan mayısın başında ve ortasında Maskata yazmaya başladı. Bir kişi ile özelden yazıştık, süreci takip ettik. Ona benden daha önce onay geldi- yani dosyanızı taşıyacağız diye bir email. Bize de bir kaç gün sonra aynı email geldi.
    Sonra yine bekledik..yaklaşık 1,5 ay..hatta 1.gidiş vize yanmasın diye yaptık (aslında vize iptal edip yenisini almak da mümkün yani ilaki gitmeniz gerek yok)
    Ve bu orada arkadaşıma email geldi dosyanızı taşıyamadık ve kapasitemiz doldu… yani resmen atladılar dosyayı..
    o kadar saçma şey ki bu süreç gerçekten…
    Yani dosya taşıyacağız demek bir şey değil asıl KCCden dosyanız nerede sormak lazım ve Maskat (ya da başka yer) derse o zaman dosyanız taşınmış sayılır..
    Belki ileridekiler için önemli bilgi olur..
    Bu süreci her aşamada kontrol etmek/ tekrar yazmak/ kendinizi hatırlatmak lazım oluyor

• @Begum numaranız da fazla büyük değil..Ankara biraz daha çabalasa…bir de formunuzu Mayısta gönderdiniz…
    Belki fayda hiç olmaz ama ben Ankara’ya da yazardım..son çare..alın bizi numaramız küçük..gibi gibi…

• @incomprisa Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Epeydir uğraşıyoruz umarım dönüş alırız.

• Rus DV telegram grubu takip ediyorum, az önce adam yazmış Kazakistan’a 150 defa yazmışım nihayet dosya transfer onayladılar.
    Yani umudunu kaybetmeyin! Yazın yazın yazın!!!

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |