DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• Merhaba
    Doktoradan kabul alıp f1 vizesi aldım. Fakat eşim f2 vizesinden red aldı. Kendisinin daha önce yaralamadan cezası var 1 yıl 10 ay ve 88 gün ceza evinde kaldı. Mülakatta dosyaları inceleyeceğiz diye 221(g) kağıdı verdiler ve pasaportla birlikte dava dosyalarını istediler. Bugun red olarak gözüküyor sistemde. Daha önce böyle bir süreç yaşamış olan var mı? Ne önerirsiniz? Tekrar başvurmalı mı?

• @bozel administrative processing ceac sisteminde refused olarak görünür. Altında yazan açıklama eger idari işlemi belirten uzun bir ifade değil mi

• İlk öyle gözüküyordu, sonra ap oldu, şimdi tekrar refused oldu ama kısa bir yazıyla

• Bu ileti silindi!

• @dpdemir merhaba, öncelikle babam 13 Nisan’da AP’ye kaldı IR5’ten. 10 Temmuz’da mail atmışız. CEAC’de en son update 14 Haziran, Ankara’da 1 Ağustos. Önceden CEAC önden giderdi sonra Ankara update olurdu. Şimdi CEAC arkadan geliyor bunun sebebini bilen var mı?

• @asa Merhaba, konsolosluk guncellemesi genel bir guncelleme. Onu anladim. Mesela, coktan “issued”
    olan dosyalara bile ayni tarih guncellemesi oluyor. Yani, Ankara konsoloslugunda olan tum dosyalar ayni gun tarih guncellemesi aliyor. Genelde de her hafta bir guncelleme oluyor. Bu hafta 2 kez ust uste oldu. 31 Temmuz ve 1 Agustos’ta. Bu nedenle, ona cok bir anlam yuklememek lazim. CEAC guncellemeleri daha onemli diye dusunuyorum. Dosya ozelinde herhangi bir gelisme olursa orada tarih guncellemesi oluyor bence. Ya kurumlar arasi yazisma, ya gonderdigimiz maile bakma, ya cevap maili gelmesi vs. gibi. Benim takipler sonucu edindigim fikirler bu yonde. Benim de surecim halen devam ediyor. Konsolosluk tarih guncellemesi 1 Agustos bende de. CEAC’de 20 Temmuz’da tarih guncellemesi oldu ve bir cevap maili almistim. En son 27 Temmuz’da yine bir tarih guncellemesi oldu. Simdilik beklemeye devam ediyorum. Umarim en kisa surede hepimizin sureci sonuclanir.

• @dpdemir detaylı bilgi için teşekkür ederim, yakında sonuçlanır umarım

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Merhabalar, Kasım 2022 tarihinde Ankara Büyük Elçiligine mülakata gittik. Idari islem sureci olacağını söylediler. 8 ay gecti halen bir haber yok. Max. ne kadar sürer idari işlem sonuçlanması? Bu arada sponsorlukla Başvurumuz yapıldı.

• 4 kişilik aileyiz. Eşimin uzerinden sponsorluk dosyası açılmıştı. AP Durumumuza bakmak icin siteye girdiğimde 1 kişi refused gözüküyor diger 3 kişi ready gözüküyor. Bu durumda normal mi?

• Maria Öz Hanım merhaba. Vizeyi alacak esas kişi yani talihli (burada sponsorluk dosyası açılan kişi yani eşiniz) vize almadan, onun aile fertleri de vizelerini alamıyorlar. Refused olan kişi, diğer Ready olan kişileri bloke ediyor sizin anlayacağınız. Bizde de durum aynı.

• Ankara'ya mülakata gideli 8 ay oldu. Sizce ne zaman idari islem sonuclanir ?

• @Maria-Öz Başvurduğunuz vize türü nedir? Asıl başvuru sahibi olan eşiniz mi refused görünüyor?

• @dpdemir EB3 bize verilecek bize türü. Sanırım eşimin refused gözüküyor. Göremiyoruz.

• @dpdemir bize verilecek olan bize türü EB3. Eşiminki mi refused bilmiyoruz göremiyoruz

• @Beykentli siz ne kadar zamandır idari islem bekliyorsunuz?

• Arkadaşlar bilen var mı mülakattan sonra idari işlem sürecini ne kadar zamanda sonuçlanıyor?

• @Maria-Öz Dosya numarası ANK….. - 01 ise yani sonu 01 ile biten dosya numarası eşinizindir. Esas başvuru sahibinin sonunda 01 oluyor. Refused olan dosya 01 ile bitense, o onay almadan sizler de alamıyorsunuz.

• @Maria-Öz Ben de EB3 den Ap’deyim. Benim de esas başvuru sahibi eşim ama eşimin ve oğlumun vizesi onaylandı. Ben bekliyorum sadece.

• @dpdemir kaç aydır bekliyorsunuz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.6k

| | | |