Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Yıllar önce (greencard başvurusu konusunda bilgisiz olduğum yıllar) bir danışmanlık firması üzerinden 1 yıllık başvuru yapmıştım. Geçenlerde forumu okurken bir arkadaşımız danışmanlık firmalarının para aldıkları/alacakları kişilerin şansını artırmak için sizin adınıza mükerrer başvuru yaptıklarını yazmıştı. Acaba DvLottery sisteminden mükerrer başvuruyu anlama şansımız var mıdır? DvLottery sayfasından "forgot confirmation number" linki ile bilgilerimi girerek başvurumu sorguladığımda bana bir numara gösteriyor. Mükerrer başvuru olsa Confirmation Number da sorun çıkması gerekmez mi? Bilemiyorum..aklımda garip garip sorular...yıllardır greencard çıkmayışı acaba bundan dolayı mı diye düşünmeye de başladım işin aslı...

• @heisenberg Forgot Confirmation Number ile daha önceki döneme ait numaranızı öğreniyorsunuz. Zaten en üstte 2019 yazıyor. Karşınıza çıkan numara DV2019 numaranız. Sistemde mükerrer başvuruyu anlayamıyorsunuz. Kendinizin başvuru yapması daha doğru olur sanırım, ben bu sene 2. başvurumu yaptım, ikisinide kendim yaptım. Yada isterseniz Forumun Yeşilkart Forum Başvuru Servisi ile sadece LÖSEV'e 30TL bağış karşılığında başvurunuzu yapabilirsiniz.

• @iacar cevabınız ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Ben konuyu tam anlatamadım sanırım. Sorunum başvuru yapamamak değil. Bu seneki başvurumu da kendim yaptım. Benim derdim yıllar önce danışmanlık firması üzerinden yaptığım başvuru esnasında tüm bilgilerimizi "saf gibi" adamlara verdim ve yine bizim forumumuzda okuduğuma göre bu danışmanlık firmaları çekiliş döneminde para aldıkları insanların şanslarını artırmak, firmalarını "kazandıran" konumda göstermek için ellerindeki daha önce firmayı kullanan ama sonraki yıllarda artık kendisi başvuru yapan şahısların bilgileri ile mükerrer başvuru yaparak benim gibi daha önce danışman firma ile başvuru yapanların başvurusunu geçersiz hale düşürüyorlarmış. Yani sorun şu => firma üzerimden başvuru yapmıyorsan firma senin adına başvuru yaparak senin yapacağın başvuruyu mükerrer duruma düşüyor. İşte bu mükerrer başvuruyu engeleyebilecek ya da tespit edebilecek bir sistem-durum-yol vs herhangi bir şey bilen var mı onu soruyorum. Yoksa bu sene başvurumu kendim yaptım.

• @heisenberg rica ederim, şimdi anladım kusura bakmayın. böyle bir ihtimal üzerinede konuşulmuştu. Böyle bir ihtimal var tabi kimseyide suçlayamayız, sadece ihtimal. Ama neden elendiğinize dair bir bilgi yok sistemde. Sadece seçilmediğinizi söylüyor. Yada mükerrer kayıt var mı gibi bir bilgi yok.

• @heisenberg @crazycells zaten konu ile ilgili daha detaylı bilgi verecektir, dilerim bunlar sadece düşüncede kalır ve kazananlardan olursunuz.

• @iacar iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Umarım yürekten isteyen tüm arkadaşlarımla beraber kazanırız. Umarım hepimiz için en iyi olan gerçekleşir.

• ⭐⭐

Bu tarz firmalar sizin adiniza yapacaklari her basvuru icin ek ucret talep ederler. Siz 1 yillik basvuru yapmisiniz. sonraki yillar icin odeme yapmadiginiz surece adiniza basvuru yapmazlar diye dusunuyorum.

• @heisenberg DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

danışmanlık firmaları çekiliş döneminde para aldıkları insanların şanslarını artırmak, firmalarını "kazandıran" konumda göstermek için ellerindeki daha önce firmayı kullanan ama sonraki yıllarda artık kendisi başvuru yapan şahısların bilgileri ile mükerrer başvuru yaparak benim gibi daha önce danışman firma ile başvuru yapanların başvurusunu geçersiz hale düşürüyorlarmış.

Benim de bu mükerrer başvuruların elenmesi konusunda aklıma takılan çokça durum var ancak bahsettiğiniz şekilde bir "ortalama yükseltme" ancak 100.000'de 1 oranında ortalamayı yükseltebilir. Attıkları taş ürküttükleri kuşa değmez.
    Ayrıca sizin bu sene başvurup başvurmadığınızı nereden bilecekler? Herkes için 2 kere başvuru yapıp garantiye almaları lazım ki bu kadar adam/saat ayıracak durumları olduğunu düşünmüyorum.

Bence içiniz rahat olsun..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heisenberg DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@iacar cevabınız ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Ben konuyu tam anlatamadım sanırım. Sorunum başvuru yapamamak değil. Bu seneki başvurumu da kendim yaptım. Benim derdim yıllar önce danışmanlık firması üzerinden yaptığım başvuru esnasında tüm bilgilerimizi "saf gibi" adamlara verdim ve yine bizim forumumuzda okuduğuma göre bu danışmanlık firmaları çekiliş döneminde para aldıkları insanların şanslarını artırmak, firmalarını "kazandıran" konumda göstermek için ellerindeki daha önce firmayı kullanan ama sonraki yıllarda artık kendisi başvuru yapan şahısların bilgileri ile mükerrer başvuru yaparak benim gibi daha önce danışman firma ile başvuru yapanların başvurusunu geçersiz hale düşürüyorlarmış. Yani sorun şu => firma üzerimden başvuru yapmıyorsan firma senin adına başvuru yaparak senin yapacağın başvuruyu mükerrer duruma düşüyor. İşte bu mükerrer başvuruyu engeleyebilecek ya da tespit edebilecek bir sistem-durum-yol vs herhangi bir şey bilen var mı onu soruyorum. Yoksa bu sene başvurumu kendim yaptım.

dediginiz teoride mumkun, ama pratikte bunun icin kimsenin zaman ayiracagini sanmiyorum. Gercekten oldukca kotu niyetli olmalari gerekir.

Bunu anlamak mumkun olur mu emin degilim ama email adresi olarak genelde kendi email adreslerini kullandiklarindan, siz confirmation numaranizi sorgulasaniz da ayni bilgileri girmemis oluyorsunuz. Dolayisiyla sistem sizi elese de bunu sonuc ekranindan ogrenebilir misiniz emin degilim.

• @calibraturbo git gide sayılar artıyor sanırım tam olarak anlayamadım ne yazdıgınızdan ama..mumkun mertebe ılerıkı yıllarda sansımızın daha cok azalmaması ıcın..ozellıkle kötülüğe ve bozuk düzene alkıs tutanlar duymaması gerekıyor.. umarım herkes gider ve kendını gerceklestırır..ozellıkle unıversite mezunlarının ne cektıgını cok ıyı bılıyorum...resmen kıyım..ego sen bılmezsın ben bılırım..unıversıtenın adı var dıyecegım o kı bılkent dıye umutlarla gırdınız ama bunu gerceklestırecek ortam bulamadınız yada ımkan cok az.. BU ARADA yıllar once amerıkanın en buyuk 3 fırmasından ıs teklıfı almama ragmen gıtmemıstım bırazda gıdememıstım. kalmayı tercıh ettım ülkemızde yapalım bırseyler dedık..ama burnumuzdan geldi ..bugun anladım ne kadar buyuk hata yaptıgımı ve sansız oldugumu..neyse döktürmek istemiyorum 🙂 ben konustummu bılınclı analız yaparak konusuyorum..yakında tüm ülke taşınmak isteyecek herhalde 🙂 bu sene kac kısı basvurmustur acaba? hep 50 bın cıvarımı?

• ⭐⭐ Yasaklı

Hayırlisi olsun artik herkes için.gercekten İsteyenlere çıksın. Tam tarihi hatirlamiyorum iki üç sene öncesinin datalarina baktigimda türkiyeden 150 küsür bin kisi basvurmus derivate ile beraber toplam 450 bin gibi. ilker bey dediginizi bizde yaptık ailecek altı haneli yatirimi baska ülkeye yapsaydık abad olurduk

• @Edelweiss @VolkanU ve @crazycells vakit ayırıp cevap verdiğiniz için ve biraz da olsa içimi rahatlattığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Şartlar zorlaştıkça greencard hayalimiz baskı yapmaya başladı artık. Umarım başta biz olmak üzere gerçekten isteyen ve ihtiyacı olan her arkadaşımla beraber greencard a kavuşuruz.

• ⭐⭐

@heisenberg DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@iacar cevabınız ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Ben konuyu tam anlatamadım sanırım. Sorunum başvuru yapamamak değil. Bu seneki başvurumu da kendim yaptım. Benim derdim yıllar önce danışmanlık firması üzerinden yaptığım başvuru esnasında tüm bilgilerimizi "saf gibi" adamlara verdim ve yine bizim forumumuzda okuduğuma göre bu danışmanlık firmaları çekiliş döneminde para aldıkları insanların şanslarını artırmak, firmalarını "kazandıran" konumda göstermek için ellerindeki daha önce firmayı kullanan ama sonraki yıllarda artık kendisi başvuru yapan şahısların bilgileri ile mükerrer başvuru yaparak benim gibi daha önce danışman firma ile başvuru yapanların başvurusunu geçersiz hale düşürüyorlarmış. Yani sorun şu => firma üzerimden başvuru yapmıyorsan firma senin adına başvuru yaparak senin yapacağın başvuruyu mükerrer duruma düşüyor. İşte bu mükerrer başvuruyu engeleyebilecek ya da tespit edebilecek bir sistem-durum-yol vs herhangi bir şey bilen var mı onu soruyorum. Yoksa bu sene başvurumu kendim yaptım.

Ne yazık ki Green Card başvurusu sırasında istenilen kişisel bilgiler çok gizli bilgiler değil. Hele ülkemizde hepimizin pek çok kişisel verisinin elden ele dolaştığını, resmi kurumlar aracılığıyla bile pazarlandığını, internet sitelerine düştüğünü, orta malı olduğunu düşündüğümüzde kötü niyetli kişilerin başkalarının şansını azaltmak için bile bunu yapması mümkün olabilir. Green Card başvuru sisteminde daha özel, örneğin cep telefonu numarası ve SMS teyidi gibi bir teyit sistemi kurulması aslında iyi olurdu ama ne yazık ki yok.

Size tavsiyem bu danışmanlık firmalarına verdiğiniz bilgiler içerisinden değiştirebileceklerinizi değiştirin. Örneğin nüfus cüzdanı seri no verdiyseniz yeni bir kimlik çıkartın. En azından başka konularda mağdur olmazsınız.

Bunun dışında aklıma gelen tek yol Kentucky'ye bir mail atarak durumunuzu izah etmek ama ne kadar yardımcı olurlar, olabilirler emin değilim.

Kişisel verilerimizin ortalığa saçılmış olması gerçekten üzücü ve telafisi kolay olmayan bir sorun.

• ⭐⭐

@heisenberg Bol sans 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

5 6 sene önce cekilişler yapilmis sonuclar gecersiz sayilmişti.İçimde dert oldu ikinci cekilisi ikinci defa kontrol etmedım dıye

• @mrfirat böyle söyleyince baya az kaldığını fark ettim ve heyecan bastı ya 😃

• bir sorum olacak.
    başvuru fotoğrafını sakallı çekilmiştim bir sorun olur mu acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mert-ergül sorun olmaz.

• @saulgoodman sizce resmi vergi levhali bir firma konsol9klukla anlasmali birisi boyle birsey yaparmi..kolay degilki illa biyerde patlar ayrica veridigimiz tek bilgi cep.tel isim soyad..normal.basvuru bilgileri insallah olmaz..insallah ilk once bana olmak uzere:) hepimize cikar umudu yok olanlarin umudu olur

• ⭐⭐

@honesthope Ben düşük bir ihtimal olarak görüyorum. Para almadıktan sonra başvuruyu tekrar etmekle uğraşmamaları gerekir. Ama sorun şu ki %100 emin olamazsınız. En iyisi iyimser düşünmek ve fazla kafaya takmamak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |