DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@viskican Tesekkur ve rica ederim. Tabii ki sizin de mutlu mesut heyecanli deneyeminizi burada okuyacagiz.

PS: Imzaniza vize surecinizi eklereseniz forum icin cok faydali olur, kusura bakmayin, goremeyince not etmek istedim 😅 sevgiler.

• ⭐⭐

@mehmetizmirli Sevgili Mehmet Bey, on panter gucunde bir deneyim olmus, elinize, akliniza saglik. Bir de ustune vizeler tadindan yenmiyor 🍒 . Yolunuz acik olsun, umarim hayatinizda daha az zahmet verici bol bereketli adimlar olur.
    Sevgiler,

• @Şener-Uysal Teşekkür ederim. Darısı tüm bekleyenlere.

• @sevcanozge Teşekkür ederim. Herkesin gönlünce olsun.

• @sevcanozge Çocukları evlilik cüzdanına işletmedim. Böyle bir soru da gelmedi. Ama evlilik cüzdanının bilgi olan tüm sayfalarının fotokopisini istiyorlar. Ayrıca 2 adet olacak bu fotokopiden. Aman ihmal etmeyin. Ama çocukları da işletirseniz bir zararı olmaz.

• @sevcanozge ben de işlettim mesela, işlettiğim sayfanın da fotokopisini verdim. Yani neresi yazılıysa oranın fotokopisini istiyorlar.

• @idilgokcen Peki fotokopisi hem siz hem de eşiniz için 2 adet mi istendi.

• @Serkan-YILDIZ Aslında dosya hazırlığında ayrı ayrı isteniyordu. Ama konsolosluk görevlisi bizden bir fotokopi aldı.

• @Şener-Uysal Ben de 2 kopya almıştım ama 2. kopyada arka sayfalar yoktu. Bu biraz problem oldu. Ama aşıldı şükür.

• @Şener-Uysal Çok dikkat edilmeyen bir konu. Bu sebeple olabildiğince mülakata girecekleri uyarmaya çalışıyorum.

• @Serkan-YILDIZ Evet bazı görevliler çok anlayışlı ve yardımsever, fotokopiyi falan kendisi tekrar çekebiliyor.

• @Şener-Uysal Sağolsun Amerikalı görevliler çok güleryüzlü ve yardımcı olmaya çalışıyorlardı. Ama Türk görevliler için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil.

• @Serkan-YILDIZ Maalesef diğer grup üyelerinin yorumları da aynı şekilde.

• @Serkan-YILDIZ Bildiğiniz üzere fotokopilerin renkli siyah beyaz olması önemli değil. Ancak kısa sürede istenen tüm belgeleri sıralı bir şekilde vermek gerekiyor

• @Şener-Uysal Evrakları alan Türk abla beni epey bir strese sokmuştu. Buradaki bir ablanın benzetimi ile dosya hışırdatmayan abla beni terletmişti.

• 21temmuz günü sabah 9 15 te olan mülakat görümem için sabah erkenden uyandım konakladığım yerden 15 dk kızılay metro yürüme mesafesiydi metro ile Söğütözü durağından tekrardan bir 15 dk yürüdükten sonra konsolosluk kapısına geldim. öncesinde grupta yazmış olan tuğberk kardeşim sağolsun yanımda getirdiğim telefon ve eşyaları onun arabasına koyduk ve konsolosluk önünde beklemeye başladık. konsolosluk önğ baya kalabalıktı mülakat saatine göre grup grup içeri alıyorlardı.dışarda yeşilkart forumdan yaklaşık 6 7 kişi bekliyorduk. sabah saati olmasına rağmen hava sıcaktı. saat 9.00 9.15 grubu olarak sıraya girdik. benimle aynı saate mülakatı olan İsmail kardeşimle beklemeye başladık. sıra size gelince yüksek güvenlikli bir girişte kapalı cam ardında sizden geçerli pasaportunuzu bir çekmece gibi hazneye koydurup grii kapısında bekletiyorlar pasaportunuzun arkasına bir kağıt yapıştırıp güvenlikler sizi sıraykar içeri alıyor x-ray cihazlarından geçtikten sonra ana konsolosluk yerine doğru yürüyorsunuz. Gittiğimiz cuma günü özellikle diğer vize türlerinde yoğun bir kalabalık vardı. içerde sıra size gelince tekrardan pasaportunuzu verip asıl sıranızı alıyorsunuz benim V87'di :).
    daha sonra bir vezneye para ödemek için sıraya giriyorsunuz 330dolar ben tl girmiştim.9240 tl verdim. daha sonra tekrardan sıranızın ekranda yanmasını bekliyorsunuz evrak teslimi için. evrakları verirken evrak teslim alan hanımefendi yoğunluktan olacak bazı belgeleri istemedi ben sordum tamam onlarıda ver dedi
    askerlik belgesi
    nüfus kayıt
    hesap dökümü
    adli sicil
    6 aylık döküm
    kimliğin gideceği adres
    sağlık raporu
    2 adet fotoğraf
    belge teslimi ederken gruptaki diğer arkadaşlarımızda mülakat bekliyorlardı.
    mülakatların herkese açık arkada sırada bekleyenleri izleyip dinlemesi hiç beklemediğim bişeydi. o gün çalışan sarışın gözlüklü beyefendi ve başka bir beyefendi en azından ben izlerken herkese onay veriyordu Ap ye kalan bile yoktu.
    sıra yaklaştıkça az biraz stres oluyor insan.Sıranın ilerlemeside karışık gidiyordu baya büyük ihtimalle arkada belgeleri baya bir inceleyip sizin onay alıp almamanız orada belirleniyor.
    takım elbiseli özellikle dikkat ettiğim yeşil kravatlı abi yüksek bir para (40bindolar) ve iyi eğitim 3 üniversite demesine rağmen ap ye kalması yanımızdakilerle beraber hepimizi şaşırttı. sıra bana geldiğinden ap ye bırakan konsolosta numaram yandı biraz endileşeli ama çoğunluk öz güvenimi toplayarak önce yemin sonra parmak izinden sonra sorular sormaya başladı.öncesinde tişörttümden dolayı bu bana bir mesaj galiba dedi tişörtümde California desenli yazılı bişeyler vardı 🙂
    nereye gideceksin
    orada tanıdığın var mı
    ne iş yapacaksın

daha sonra tamam vizeniz onaylandı dedi. bende o şaşkınlıkla konsolosa teşekkür ederim dedim arkadakiler güldü baya :).
    mülakat çıktıktan sonra yeşikart gruptan arkadaşlar oraya yakın Starbucksta oturmuştuk hepimiz onay almıştık:).
    26 temmuz günü pasaportum ptt şubesine geldi.

• @Jiyan-Zoroğlan Vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• @Serkan-YILDIZ Vize görüşmesi nasıl olsa başarıyla tamamlanmış. Varsın biraz terli geçsin, önemi yok. Başarılar dilerim

• @Serkan-YILDIZ çok teşekkürler darısı diğer arkadaşların başına

• ⭐⭐

@Jiyan-Zoroğlan Tebrikler, yolunuz acik olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.2k

| | | |