Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@teddydaniels görüşmeye yakın tarihte hesaba koymanız DV mülakatlarında çok sorun değil yeter ki sorarlarsa bir neden gösterin. evimde tuttuğum birikimim yada ailem gideceğim için bana destek sağladı gibi nedenler

• Green card çıksın ben o bankayı para yığarım para. eşten dostan borç bulur yine yaparım.:)

• Benim sorum sizlere biraz garip gelecektir.Bankada para mevzusu konusunda bazı arkadaşlarlarımız araba ruhsatı yada taşınmaz gibi seylerde gösterebileceğimizi söylemiş,babamin aracını üzerime alsam (ehliyetim olmadığı halde)bir sorun yaşar mıyım?Senin ehliyetin yok bu ruhsat ne hacet diye sorarlar mı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Birgariphayat mülakatta ehliyetini sunmuyorsun ki nereden görsün ehliyetini kaldı ki çoğu kişi ehliyetini amerika da aldı ondan rahat ol fakat mülakattan 1-2 ay öncesinden alırsın üstüne

• @ayvalik10 Hay Allah razı olsun sizden içimi rahatlattınız.

• Varsayalım Greencard'ı kazananı benim ama parayı eşimin hesabının üzerinde gösterirsek bu sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐

@Halikaria merhaba fark etmiyor birlikte gideceğiniz kişinin üzerinde olması sorun değil

• @tolgasatir Teşekkürler

• @gucarslan, içinde söyledi: Green card bankada para mevzusu

@ilkerkaynar90 sizden beklenen bütün mal varlığınızı sunmanız. nakit + taşınmaz vb. taşınmazları da ekpertiz yaptırarak maddi tutarını belgeleyebilirsiniz. kimse sizden mal varlıklarınızı satmanızı beklemez.

O zaman şöyle bir durum olabilir mi acaba?
    Mülakata ev ve arabayı satmadan, bankada da 2-3k usd tutarak gitsek ve mülakat sırasında onaylama durumunda aracı satacağımızı (35k usd) söylesek bu mali durumumuzu ispatlamış olur mu ve memur bu konuda bize inanır mı acaba? Her halükarda aracı satacağız ama vize onayından sonra satmayı düşünüyordum.
    Veya bunun yanında garanti olsun diye eş-dosttan borç alarak bankada ilaveten 15k civarı para koymamız daha mı mantıklı olur acaba?
    Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mamudo pasaportunuza basılı vizenizi elinize almadan hiçbir mal varlığınızı satmayın!
    onların değerlerini gösteren expertiz raporlarını sunabilirsiniz.
    eğer eş, dosttan hesabınızda gösterecek para alma durumunuz olursa bunu yapmanız en mantıklısı. mülakat sonrası iade edersiniz.

• @Chipotle kendi deneyimimi paylaşayım, borç alarak 7k gösterdim bankada, öğrenci olduğum içinde ne olur ne olmaz para yeterli bulunmaz diye sponsor buldum. Ancak mülakatta ne banka dökümüme bakıldı ne de sponsor istendi. Tabi ki herkesin deneyimi farklı ancak Uğur beyin de dediği gibi konsolosla yapacağınız konuşma buna karar verecek. Btw ben north carolina için bu mevlayı gösterdim. Bol şans dilerim şimdiden.

• @Eski-Kullanıcı-086 son 6 aylık hesap dökümüne bakıyorlar, ben mülakattan 4 ay önce bulup yatırdım. Herhangi bir deadline olduğunu düşünmüyorum, mülakat günü beraber beklediğim bir dv talihlisi mülakattan bir hafta önce para yatırmış ve sıkıntı yaşamadı vizesi onaylandı.

• @Halikaria asıl talihlinin banka dökümü ve mal varlığı isteniyor. Asıl talihli siz olduğunuzda Konsolosluğun öncelikli olarak işleme alacağı kişi sizsiniz. Sizin ne kadar varlığınızın olduğu eşinizin hesabında ne kadar tutar olduğundan daha önemli. Riske atmayın.

• @Birgariphayat ben yurtdisinda girdim m
    mulakata gayrimenkul tarzı şeyler hiç sormadilar parayı son zamanlar hesaba 2 gün kalsın çekin verin kimden aldıysanız.bankada paranız ne kadar çok olursa kadar iyi olur sonradan sizden sponsorluk belgesi istemezler.

• @Halikaria asıl tahlili kimse önüm hesabında gösterin yada hesapta gösterin belgelri hazirlayjn çekin öbür hesapta da bi kısmını gösterin

• @Eski-Kullanıcı-086 ben mayısta gösteririm 6 aylık hesap hareketini hatta fazla hareket yoktu temmuzda girdim mülakata hong kongta hatta o sıra işsizim mantikli açıklamalarla herseyi kabul ediyolar

• altın hesabınızın dolar karşılığını alabilirseniz alın, Vakıfbank biraz problemli olabiliyor. bunun dışında tek kişi için 10 bin dolar yeterli olacaktır.

• @myna sponsor nasil gosterdiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |