Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @uogzh teşekkür ederim

• @uogzh merhaba. Evet bende öyle düşünüyorum. Teşekkür ederim ☺

• @cedric Benim 31 temmuzdu 11 agustosa alindi

• Arkadaşlar selam
    Dün mail gelmişti normalde görüşmem 3 ağustostaydı 22 ağustosa ertelendi diye. Ama ais üzerinde görüşme tarihi 3 ağustos olarak gözüküyor halen güncellenmemiş. 3 ağustosta gitmelimiyim ne yapacağım bilemedim

• @cedric Bende de hala ilk randevu tarihi gorunuyor. Gidecegim mulakata.

• @köstebek gittiğinizde haber verir misiniz? İstanbuldan gideceğim duruma göre biletimi vs ertelemem gerekiyor çok arada kaldım

• @cedric tabii yazarim

• hello how do i transfer my process to turkey im foreigner living in turkey IR1

• Arkadaşlar randevuları iptal edilenlerin iptal edilmesine dair herhangi bir gerekçe sunuyorlar mı? Bütün ayarlamalarımı o güne göre yaptım ve 1 hafta kala bu şekilde mail atılması gerçekten çok absürt buluyorum. Konu ile ilgili konsolosluk ile iletişime geçen ve olumlu olumsuz dönüş alan oldu mu acaba?

• @hilaldeniz vize kategoriniz neydi acaba?

• @uogzh beklenmeyen koşullar sebebiyle ertelendiğini söylediler mailde. Gerçekten çok sinir bozucu bir durumla karşı karşıyayız

• Merhabalar, biz de IR1 icin mulakat bekliyoruz. Randevular DQ tarihine mi yoksa PD tarihine gore mi veriliyor, bilen var mi acaba?

• @smfb2023 dq tarihinden sonra belli bir surecte veriliyor. Yani dq tarihine gore diyebiliriz

• @uogzh Tamam, cok tesekkurler. Size de bol sanslar

• @uogzh kargolanmış.PTT şube de Şuan..Paket gelmiş ama ne paketi anlayamadık

• @Ozgur-tunali Issued olarak guncellendi mi acaba? Sanirsam paket pasaportunuzu ve yapmaniz gereken odemeyi iceriyor

• @uogzh @crazycells Durumumuz tam olarak şu..Kızım mülakata katıldı.24 temmuzda.Nvc aşamasında w2 ve 1099 ları yükleyin dediler yükledik.Mülakatta kızıma tax transcpritini ceac a yükleyin ve pasaportu bize postalayın denmiş.Herhangi bir sorun yok bunun dışında denmiş.Aynı gün yükleyip yolladık.Ve bize 27 sinde size belirttiğiniz PTT ye paketinizi gönderdik diyor.Ama ceac status hala ready.Bu postada bize vize basılı pasapprt mu yollandı yoksa boş olarak mı yollandı onu anlamaya çalışıyorum..ready -refused-,;,şimdi yine ready.öyle kaldı..E kargoda olan nedir peki? Bu durumu daha önce yaşayan varsa alalım deneyimlerini..

• @crazycells Teşekkür ederim

• Evet paketi aldık vize basmamışlar..Önce kızım için başvuruyu yapan eşime ait tax transcprit eksik dediler yükleyin diyip bir kâğıt verdiler;yükledik..Pasaportu yolladık,geri iade etmişler..bir sarı kağıtla daha yollanmış..Sebep transcprit te eşimle birlikte tax yaptırdığımız için benimde adım var Tabiki; şimdide benim I 864 form,green card kopyası falan eksik demişler…2 yıldır bu kadar uğraşmak yerine 2 yıl önce Meksika üzerinden getirseydim kızımı buraya şimdi çoktan card mard almıştı..Ben gelmeden de aynıydı hala aynılar.herkese sabır ve bol şans diliyorum..

• Selamlar Herkese!
    Yakin Zamanda IR1/CR1 Icin Aramizda Mulakat Tarihi Alan Oldu Mu ?
    NVC veya Konsolosluga Expedite Yapip Onaylanan ve Ardindan Randevu Tarihi Gelen Oldu Mu ?
    Paylasirsaniz Sevinriim.
    Iyi Sanslar.

Benzer Başlıklar

• 121
  • 116
  • 2
  • 1476
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |