DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba. GreenCard başvurduğumuz esnadaki bilgilerimizin doğruluğu kontrol edebileceğimiz bir yer var mıdır?

• @ibrahimhalılll greencard basvurunuzdan mı yoksa Ds260 formunuzdan mı bahsediyorsunuz?

• @Mert-Çarkı KCC'ye mail atıp açtırdıysanız süreçte geriye atacaktır. Dosya submit tarihinizin bir anlamı kalmıyor. Artık re-submit tarihi üzerinden değerlendirilecektir. Özel değilse neden yaptırma ihtiyacı duydunuz ki?

• @yusufalak sureci forumdan sürekli takip edin dosya numaranız düşük fakat sürecin durumuna göre dosyanizi taşımayı degerlendirin.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimhalılll maalesef başvuru formundaki fotoğraf va bilgilerinizi görememektesiniz

• @teknomer tamamen cahillikten 🙂 pasaport geldi ve onu ekleyeyim zaten submit etmiştim diye düşündüm. Biraz heyecan biraz cahillik. Zaten işimiz şansaydı iyice şansa bıraktık…

• ⭐⭐

@Mert-Çarkı her senenin kendine ozel davranisleri olur merak etmeyin. Bu isin dogrusu ve normali sira numarasina gore mulakat vermektir. Hem nereden bileceksiniz submit tarihine gore cagirdiklarini. Eldeki orneklerden tahmin ediyoruz. Belki de aktif olanlarin icinde mesleklere gore cagirip vize veriyorlar. Bunu bilmek mumkun degil. Her turlu dedikoduya acik bir durum. Bu sene bu sacma durumdan vazgececeklerini umut ediyorum.

• ⭐⭐⭐

@arnblt yazınızın ilk kısmına tamamiyle katılıyorum 24 süreci nasıl devam ederler başlamadan bilemeyiz. Ama 2 dediğiniz kısım maalesef ki doğru değil onca excell listesinin oluşturulması ve takip edilmesi bu gibi durumların nasıl ilerlediğini görmek içindi. 2023 sürecindede bu ilerleyişin submit tarihinide dikkate aldıklarını görmüş olduk çünkü submit tarihinize göre dosyaların incelenmesi ilerliyor ve ona göre tamamlanıyor. Ardından tamamlanan dosyalarsa aktif numaralara göre sıraya dizilip mülakat sırası oluşturuluyor

• @arnblt Submit tarihi önemli. Bu sene konsolosluk sosyal medya hesaplarından, Ds 260 formunu ne kadar erken gonderirseniz mülakat alma şansınız o kadar artar diye bilgilendirme de yaptı.

• Dosyamızı mülakat mailini aldıktan sonra başka konsolosluga taşıyabilirsek mülakatın verildiği tarih aynı mı kalacak yoksa taşıdıgımız yeni konsolosluk yeni bir tarih mi verecek? Bilginiz var mıdır?

• @canym dosyanız kcc de oluyor ilk başta ve dosya numaraniz açıklanan bültende ise dosyanızı bağlı olduğunuz konsolosluk ben mülakata vereceğim boş slot var diyince alıyor üstüne ve size mülakat veriyor mülakat vermeden tasirsaniz o sıra ordaki konsolukluk size kendi boş olduğu tarihte mülakata atamasi yapiyor birbirinden ayrı durumlar benim mulakatim vardı burda gireyim olmuyor

• @mehmetizmirli dosya numaramız 200lerde, ankaraya taşımak istiyoruz, bu durumda ankaranın boş slotu olması lazım ve bizi kabul etmesi lazım, ben ekimin başında mülakat gelir diye düşünüyordum fakat bu durumda tamamen ankaranın insiyatifine kalmış oluyorum anladıgım kadarıyla.

• @canym case numberiniz çok güzel birde excele işlemiş olmalısınız ds260 formu doldurma tarihi çok önemli ordan kontrol edin ve bu forma üye olmayan kişilerde hesaba katmak lazım case numberi düşük olup formu gec dolduran bir zamanlar mülakat almayan bir kitle vardı ama sizin numaraniz ve ds260 form doldurma vaktinizi iyi excelden kontrol edin derim tercih sizin tabi ilk ayda alabilirsiniz ankaradan keyfi olmaz vermeyebilirde geçte olsa inşallah alırsınız 😊🙏👍

• @Mert-Çarkı moral bozmak yok, dosya taşımayla ilgili sürece hakim olmanızı öneririm. Dosya numaranız zaten ilk submit tarihi de olsaydı bu seneki performansla olsa zaten yine randevu alamayacaktık. O yüzden sadece nasıl kazanacağımızı düşünmeliyiz bundan sonra.

• ⭐⭐⭐

@canym taşıyacağınız konsolosluk yeni tarih belirleyebilir illa aynı tarihi vermek zorunda değil

• @bernat GreenCard başvurusundan bahsediyorum. Bir arkadaş daha öncesinde ailesinin başvurusunda fotoğrafları karıştırdığı için elenmiş. Bunu teyit etmek amacı ile merak ettim.

• @ibrahimhalılll fotoğrafı göremiyorsunuz ancak diğer bilgiler kazandıgınızı öğrendiğiniz sayfaya giriş yaptığınızda alt kısımda çıkar. Ancak zaten o bilgileri girerek yine sayfaya giriş yapıyorsunuz bilgilerde yanlışlık yapmamışsınızdır o nedenle. Fotoğrafı gösteren bir yer yok maalesef.

• @bernat Teşekkür ederim.

• @ozanurgun, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yusufalak sureci forumdan sürekli takip edin dosya numaranız düşük fakat sürecin durumuna göre dosyanizi taşımayı degerlendirin.

Malesef dosya taşıma gibi bir şansım yok. Artık nasip kısmet. Allah nasip etmiş ise elbet gideriz. Ne demişler "nasipse gelir hintten yemenden, nasip değilse ne gelir elden".

• Öncelikle herkese bilgilendirmeleri için teşekkürler. Konsoloslukların dosya taşıma için oturum veya schengen gibi kriterlerini konsolosluklara teker teker mail atıp mı öğrenmeliyiz yoksa başka bir alternatif var mıdır?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.5k

| | | |