DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ds-160 formuna tekrar ulaşabiliyormuyuz? Veya değişiklik yapabiliyormuyum? Belirttiğim bazı bilgileri net hatırlamıyorum, ds160 deki iyi söylediklerin uyuşması lazım diyince biraz gerildim açıkçası, temmuzda randevum var, profilim zaten redlik profilde yine de şansımı deniyim dedim. Eşim abd de green kartlı eş üzerinden green karta başvuruk göçmen beyanında bulundum yani artık turist vize verme ihtimali çok zor

• ⭐⭐

@thebigs Tebrikler, vizeniz hayırlı uğurlu olsun👏

• ⭐⭐

@kıvanç DS-160 formunun çıktısı son aşamada butona tıklayarak almadıysanız veya her sayfadaki print butonu ile sayfa sayfa kaydetmediyseniz bilgilerin tamamına erişmeniz zor. İmzalanan bir DS-160 formu güncellenemez. Mevcut form bilgilerinin büyük kısmını yeni bir forma aktarmak isterseniz ( seçmeli alanlar ve bazı koşullu alanlar taşınmıyor) DS-160 barkod numaranız ve formu doldurken cevap verdiğiniz güvenlik sorusu ile şu adresten https://ceac.state.gov/GenNIV/Default.aspx retrieve application butonu ile formunuzu çağırabilirsiniz. güvenlik sorularına geçtikten sonra açılan popup ekranından "create a new application" derseniz bilgileriniz büyük ölçüde yeni forma aktarılır. isterseniz bu yeni bilgilerle yeni bir form oluşturup imzalayabilirsiniz. Formdan emin olduktan sonra görüşmeye yakın bir zamanda AIS üzerinden DS-160 barkod numarasını güncelleyebilirsiniz. Unutmayınız bu güncelleme işlemi sadece 1 sefere mahsus.

• @tufank çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

Merhaba diğer konuya yazdım ama belki görmezler diye buraya da oğlumun adına girdiğim mülakatı ekledim.

Dün oğlumun mektupla reddedilen vize talebi için mülakata girdim. İstanbul Ankaradan çok farklı bildiğiniz ramazan pidesi gibi kuyruk var Ankaraya medeniyet gelmiş gibi 20 kişi ya vardı ya yoktu herkes oturuyordu 🙂

Oğlum için tek girdim oğlumu içeri sokmadılar çok kalabalık durmayabilirler dediler eşimin de olduğunu görmüşlerdi annesine bırakın en iyisi dediler.

Vize görüşmesi zorlu geçti

2 ay önce vizenizi almışsınız ve henüz girişiniz yok ayrıca oğlunuzun gelmeyeceğini söylemişsiniz neden başvuruda bulundunuz diye tek seferde sordu.
    Oğlumun ameliyat olduğunu ve artık bizsiz kalmak istemediğini çok korktuğunu söyledim.
    Konsolos kadındı ilk başta çok sert başlamıştı ama ameliyat oldu dedikten sonra yumuşadı ameliyat ile ilgili doktor raporları vardı onları gösterdim ve ilk defa ekstra evrağo benden alıp okudu epey inceledikten sonra, Bir kaç basit soru sordu masraflar ile ilgili ( ben şirket eğitimi üzeirnden başvurmuştum benim masraflarımı şirket karşılayacaktı) benim karşılayacağımı söyledim ve onayladı.

Tahminim ameliyat gibi bir durum olmasaydı iş amaçlı gittiğimi söylediğim ve çok hızlı bir şekilde başvurduğum için daha girş çıkış yapmadan muhtemelen onay vermeyecekti.

• ⭐⭐

@tolgasatir böylelikle geçmiş olsun. Ben sonrada alayım diyordum ama tek seferde randevu aldık artık.Bakalım ne olacak süreç sonun.Vizeniz hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

@selamibasaran teşekkür ederim mantıklı bir planla giden aileler aldılar genelde ailelerde çok sorun yaşayan görmedim. Kendinizden emin ve net bir şekilde soruları cevaplayın sorun çıkmaz muhtemelen

• ⭐⭐

@tolgasatir Oğlunuza çok geçmiş olsun. Vizeniz hayırlı olsun Tolga Bey.

• Arkadaşlar merhaba. Biz de bugün Ankara'da mülakata girdik. Öncesinde bu forumdan yararlandığım için ben de paylaşımda bulunmak istedim. Eşimle birlikte başvurduk. İkimiz de 9 yıldır devlette öğretmeniz. Daha önce farklı kıtalarda 20'ye yakın ülke gezdik. Kardeşim Amerika'da J1 vizesi kapsamında staj yapıyor. Bu defa onu ziyaret edeceğiz. Bu sebeple biraz gergindim. Sonuçta aileden birinin orada olması çok da olumlu bir intiba yaratmıyor. Ancak vizeyi aldık. Nereye gideceğimizi ve kaç gün kalacağımızı sordu. İş yerlerimizi sordu. Daha önceki seyahat bilgilerimizi inceledi. Ben uçak biletini, kalacak yerleri ve etkinlikleri ödeyip ayarladığımızı ve isterlerse kendilerine günlük seyahat planı sunabileceğimizi söyledim. Ancak buna gerek görmedi. Gözlemlerime gelecek olursam mülakatlar hiç de 30 saniye sürüyor cinsinden değildi. 10/15 dakika sürenler bile vardı. Detaylı bilgi soruyorlar. Nüfus kaydı, askerlik belgesi, banka dökümü gibi belgeler istediklerini duydum. Yanınızda belge olmadan gitmeyin. Bende hepsi vardı ancak sormadılar. Hazırlıklı olmakta fayda var. Sadece gençlere değil orta yaş üstü kişilere (özellikle erkeklere) daha çok red verdiler. Onay red oranı en iyi ihtimalle yarı yarıyadır. İyice çalışın. Kısa net cevaplar verin. Tabi şans da yanınızda olsun 🙂 Herkese başarılar..

• ⭐⭐⭐

@Serap-2 çok teşekkür ederim, bugün pasaport adrese teslim edilmiş eve gidip bakasım var 😃

• ⭐⭐

@tolgasatir Çok güzel haber 🙂 iyi günlerde kullanın inşallah🙏

• ⭐⭐ Yasaklı

abd de akraba var ama kanli bicakliyiz.fayda olacagina zararlari var hatta duymasinlar vize basvurumu bile..ds160 formda akrabam yok dersem olurmu.bide bunlaryuzunden ret yemeyelim

• @Calibraturbo hayır derseniz yalan söylemiş olursunuz eğer yakın akrabanızsa, var diyin ama konuşmuyoruz diyebilirsiniz. Yani bence:)

• Selam dostlar... Uzun zaman sonra buraya döndüm, yeni bir macera diyerek. Neyse iki sorum olacak.. Turist vizesi için başvuru yapcam ancak zamanında gc kazandım (sıra gelmedi) bunun olumlu veya olumsuz bir etkisi olur mu? Birde istanbul ve ankara arasında bir fark var mı red alma konusunda? Kimi onlarca kişi gördüğüm onay aldı kimi gördüğüm herkes neredeyse red aldı diyor her iki il içinde. Çok değişken bir durum var anladığım kadarıyla ve bu kafamı karıştırdı. Bu arada özlemişim buraları 😎

• Arkadaşlar merhaba. 15.06.2023 tarihinde B1/B2 vize mülakatı deneyimimizi paylaşmak istiyorum. Öncelikle, başta @tufank ve @denizci10 olmak üzere bu forumda hem tecrübelerini paylaşan hem de edindikleri bilgilerle arkadan gelenlere yardımcı olan tüm forum sakinlerine teşekkür ediyorum. Eşimle beraber mayıs ayının ilk günlerinde ds-160 ları doldurup 1 ay süren yakın takip ile mülakat tarihini 11 temmuza çekmiştim. Sonra 5 haziran gece yarısı şans eseri 15 haziranda Ankara'da boş bir yer bulup mülakat tarihini son haline çekmeyi başarmıştım. Sonra hem eşim hem kendim için yeni ds formları doldurdum ve ais' den bu yeni form numaralarını güncelledim.
    Kabaca profillerimizden bahsedecek olursak ben İnşaat Mühendisiyim ve kendi şahıs şirketimle alım satımlar yapıyorum. eşim de Elektronik ve Haberleşme Mühendisi ve maaşlı çalışıyor .
    Eşimin bir Avrupa ülkesinde oturumu da vardı ve neredeyse tüm Avrupa ülkelerine seyahatlerde bulundu. Ben de hem Avrupa' da hem de Asya' da bir çok ülkeye gidip gelmiştim daha önce. Kritik nokta eşim 2018 de bir ret almış. O zaman iş ve eş yokmuş. Sebep bu gösterilmiş.
    Gelelim mülakat anına...

Görüşmemiz 10:15 saatindeydi ve biz de saat 10:00 gibi konsolosluğun oralardaydık.
    İlk girişte camın arkasındaki görevliye mülakat saatimizi söyledik o da bizden aşağıdaki metal kutu aracılığıyla pasaportlarımızı vermemizi istedi. Pasaportları verdikten sonra beklemeye koyulduk.
    Yan taraftaki kapıdan birisi elinde pasaportlarla isimlerimizi okudu ve bizi binanın içine aldı. Burada güvenlikten ve x-ray den geçerek iç binaya doğru yönlendirildik.
    Yeni binaya girişte Türk bir görevli pasaportumuzu, 1 adet fotoğrafı ve onay kağıdını hazırlamamızı istedi. Sonra kısa bir sıranın ardından bankodaki görevli pasaportlarımızın arkasına etiket yapıştırdı ve başka bir sıranın en sonuna ilerlememizi söyledi.
    Orada bizi bir vezneye yönlendirdiler. Camın arkasındaki hanımefendi fotoğraf, pasaport ve onay formlarımızı aldı. Önce eşime bu ilk evliliğiniz mi diye sordu. Sonra peş peşe daha önceki soyadın neydi? ve daha önce farklı bir isim veya soyisim kullandın mı diye sordu. Benzer soruları bana da sordu ve parmak izlerimizi almak için başka gişeye yönlendirdi. Burada Amerika' lı görevli camın ardından onay kağıdındaki barkotu okuttu ve parmak izlerimizi aldı.
    Ve artık 75 kişinin sırada beklediği esas görüşme kuyruğuna girdik. 1 saatlik heyecanlı ve stresli bekleyişin ardından nihayet sıra bize gelmişti.
    Burada öncelikle şunu söyleyeyim gözlemlediğim kadarıyla kendini ifade edebilen eli yüzü düzgün görünen ve gerçekten de bir hikayesi olan hemen herkes onay aldı. Ama ya heyecandan ya da başka sebeplerden dolayı kendini ifade edemeyen veya çelişkili ifadelerde bulunanların tamamı da ret aldı. Toplam 3 tane gişede mülakatları yaptılar ve 10 numaralı gişedeki görevlinin çoğu kişiye ret verdiğini gördük. Şansımıza da sıra bize geldiğinde bu gişe boş oldu için oraya geçtik. Şimdi kısaca kendi görüşmemizden bahsedeyim.
    Görevli: G , Ben B, Eşim E şeklinde kısaltıyorum
    B ve E : Merhaba, iyi çalışmalar şeklinde gülerek selamımızı verdik.
    G:Merhaba, pasaportlarınızı alabilir miyim?
    G: Nereye gideceksiniz?
    B: Los Angeles ve Las Vegas' a gideceğiz.
    G: Neden gidiyorsunuz?
    B: Eylül ayında evliliğimizin 1. yılı dolacak. Biz de Grand Canyon, Universal Studios, Hollywood gibi yerleri gezerek bunu kutlamak istiyoruz.
    G:Ne kadar kalacaksınız?
    B:Toplam 11 gün kalacağız.
    G: Ne iş yapıyorsunuz?
    B: Mesleklerimizi söyledik.
    G: Kendi şirketin mi var?
    B:Evet şahıs şirketim var.
    G:Kaç kişi çalışıyor?
    B:Şirketimi yatırım işleri için kullanıyorum, şuan tek başımayım.
    G:Amerika' da tanıdığınız, akrabanız var mı?
    B:Hayır yok.
    G:En son birlikte nereye gittiniz?
    B:En son birlikte Gürcistan' a gittik.
    G:Vizenizi onaylıyorum.
    Sonrası içimizden attığımız sevinç çığlıkları 🙂
    Son 1, 2 ay oldukça yorucu ve strestli geçmişti çünkü her yerden vize reddi haberleri geliyordu ve etrafımızdaki insanlar da vizeden ret alırsanız üzülmeyin şuan herkese ret veriyorlar gibi cümlelerle bizi erkenden olumsuza hazırlamaya çalıştılar kendilerince 🙂 Biz de işimizi şansa bırakmamak adına neredeyse mülakatın her detayına çalıştık. Detaylı seyahat planları yaptık, görüşmede sorulabilecek soruları çıkarıp bunları bir birimize sorduk, bankada bir miktar para gösterdik, alabileceğimiz ve yanımızda götürebileceğimiz bir çok evrağı hazırlayıp görüşmeye götürdük. Ellerimizde kalınca dosyalarla girdik görüşmeye ama hiç bir evrağı isteyip bakmadılar. Görevliler size ilk bakışta bir izlenim oluşuyor kafalarında sizinle ilgili. (bu ilk izlenim sadece dış görünüş ve yüz ifadelerinizle alakalı) Sonra ilk soruyu soruyorlar ve sizin ilk soruya verdiğiniz cevap sizinle ilgili onlara çokça ipucu veriyor ve hakkınızda bir fikir sahibi oluyorlar. Bir kaç soru daha sorarak sizin verdiğiniz cevaplarla kurduğunuz cümleler, konuşurken yüz ifadeleriniz ve mimikleriniz, konuşurken tekleyip teklemediğiniz gibi bir çok konuda sizi değerlendirip kafalarında profili oturtuyorlar. Eğer ds 160 ta yazdığınız bilgiler söylediklerinizle örtüşüyorsa büyük oranda onaylıyorlar vizeyi. Bunlar benim kendi görüşlerimdir ve konsoloslar karar verirken en önemli etkenlerin bunların olduğunu düşündüğüm için paylaşmak istedim 🙂
    Bu uzun yazının tamamını okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım ben bu forumdan nasıl yararlandıysam başka insanlar da aynı şekilde yararlanırlar..
    DipNot: Ertesi gün sistemde issued oldu 🙂 (Tam 24 saat sonra)

• ⭐⭐

@feuerx tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @tufank teşekkürler 🙏

• ⭐⭐

@feuerx tebrikler vizeniz hayırlı olsun.Darısı başımıza))

• ⭐⭐

@feuerx Tebrikler, vizeniz hayırlı uğurlu olsun👏

• @selamibasaran çok teşekkürler. umarım siz de en kısa sürede isteğinize kavuşursunuz ☺

Benzer Başlıklar

• 5
  • 11353
  • 3
  • 197
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.6k

| | | |