Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@redsat2000 geçmiş olsun. çok enteresan, dediğiniz gibi zaten aile kontenjanından vize alma hakkı var bunu bilerek neden ret vermişler anlam vermek güç. Belkide AOS yapma ihtimalinden dolayı böyle sonuçlandı.

• @redsat2000 Merhabalar. öncelikle geçmiş olsun. Benim eşim de abd vatandaşı, IR1 sürecine başlamadan önce B1/B2 vizesi almıştım, bana da aynı soruyu sormuşlardı ama açık bir şekilde ABD'ye yerleşme isteğimizin şu an için olmadığını, ikimizin de işlerimizin burada olduğunu belirtince vizeyi onaylamışlardı. Anladığım kadarıyla yine her zaman olduğu gibi, sizde de Türkiye'ye dönüş yapılacağına inanmadıkları için reddetmişler. Belki burayı okuyan arkadaşlar bir fikir edinir diye yazmak istedim. Bundan sonraki sürecinizde şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@luchadora Konsolosluk Gecerli Bir sebep ifade etmedikleri kızgınım. Standart beyaz red kağıdını vermişler. Onların İyi yorumlamak için çok zeki olamalarına gerek yok. 4 ay sonra vatandaşlığa başvuru yapacağım. 4 senedir Türkiye’de bekleyen eşim niye Abd ‘de kalmak için uğraşsın. Kazandığı GC hakkı annesinin sağlığı için red etti . Zaten kısmet olursa vatandaşlık sonrası Gc başvuru hakkı tekrar olacak. Bunu düşünen biri Siz İmmigrant’a tabisiniz dese onu da anlayabilirim. Evraklarına bile bakmamışlar . Mal varlığı Türkiyede . Bazen onların aklından geçeni anlamak imkansız. Benim anladığım Amerikalı Aile birliğini düşünen biri olmalı . Nasıl bir süreç izlemek gerekiyor bilmiyorum. Bulamazsam Konsolosa hitaben durumumu anlatan email atacağım.

• @redsat2000 abd evraklara ve mal varlığına bakmaz.

• ⭐⭐⭐⭐

@charon iyi de verilen evrağa göre istenen kıstastaki Türkiye de kalacağınızı nasıl kanıtlayacaksın ?Ayrıca Mülakat talimatında bu evrakları zaten istiyor. Velevki gerekmesin Biz zaten yarı Amerikalıyız ve 3 ay sonra vatandaşlığa geçiş için baş vuracağız. Eşimin kalış şüphesi çok aptalca . Eşimin zaten bu hakka sahip . Yeni evlenme durumu Anne baba veya yakın akrabadan bahsetmiyoruz.

• Bu ileti silindi!

• @redsat2000 hocam siz reddi çok kişisel algılamışsınız. Amerikan kafa yapısını anlamadığınızı düşünüyorum.
    yarı amerikalı diye birşey yoktur, vize başvurusunda da geçerliliği yoktur.
    Sizin 3 ay sonra vatandaşlığa geçmiş olacağınız birşey farkettirmez. B1 B2 için en önemli kriter bu kişi trye geri dönecek mi dir. Eğer ki kişi green cardlı birisi ile evliyse ülkesine geri döneceğini kanıtlaması bence gayet zor.
    Siz olaya duygusal yaklaşmışsınız. Başvuruyu değerlendiren kişi duygusal değil mantıklı bakar.

• ⭐⭐⭐⭐

@charon kişisellikten farklı baktığımı düşünüyorum. Eşim zaten yeşil kart hakkına sahipti. O açıdan kalmaya niyetlense bile benim vatandaşlığımı tehlikeye atmayacagimi gayet iyi düşünebilir. eşimin yeşil kart için benim başvuracağımı da düşünebilirdi. Ve bunu ifade edebilir ve sorabilirdi. Red sebebini açıkça söyleyebilirdi. Her iki durumda da kendisi bütün Türkleri genelleme yaptığını yada doğru muhakeme yapamayan tecrubesiz biri olduğunu düşünüyorum. Burada bilinçli bir hareket var peşinden verilmiş olan bir hüküm var. Sosyal sosyal medyadaki verdikleri arkadaş mesajlarının hiç samimi olduğunu artik düşünmüyorum.Bu durum bundan sonraki bir çok kişiyi de etkileyecektir. Elimizdeki Yeşil Kart yarı vatandasligin bir ispatıdır. O bir vize kategorisinde asla düşünülemez. Bunu en iyi orada yaşadığınızda daha iyi anlayabilirsiniz. Vatandaş olmak bazı şeyleri değiştirmeyebilir. Onu istenen seviyeye getirmek sizin elinizde ve sizi siz yapan karakterinizdedir.

• ⭐⭐

@mohinur aynı iletiyi sürekli paylaşmanız cevap alma şansınızı yükseltmiyor. Bilgisi görüşü olan biri görürse zaten cevap verecektir. Ama bence bu başlığın ilk iletisini ve mülakat deneyimlerini okursanız size fikir verecektir. Davetiye mektubu ile DS-160 formunu doldurmanız arasında bir bağ yok, formu doldurabilirsiniz.

• @redsat2000 red sebebi prosedure uygun sekilde soylenir zaten.
    Green card yari vatandaslik degil,kalici oturma iznidir.

Ayrica vize memurunun kimseye ozel muamele yapmasina, mulakat zamani 30 saniyede ya bu green card alabilirsin muhabbetine girmesi icin hicbir neden yok. Vize memuru vize vermek zorunda da degil esi green cardli olan birisine.

Dedigim gibi duygusal yaklasiyorsunuz. Mantikli dusunurseniz verilen reddin nedeni ortaya cikiyor.

• Merhabalar Yeşilkartforum sakinleri :)sizlerin engin bilgisine ihtiyacım var yardımcı olursanız çok mutlu olurum.08.02.2022 tarihinde turiste vizesi redi aldım ve 08.02.2024 tarihinde 2 senem doluyor.Sorum şu ki şuan vize görüşmesi için randevu alsam sonuçta görüşme tarihlerini 1 seneden önceye vermiyorlar bundan dolayı şimdiden vize görüşme sırasına girsem ?sorun olurmu

• ⭐⭐

@baharaziz hiç bir sorun olmaz.Zaten şu an kayıt olsanız 2024 yaz aylarına randevu çıkıyor.Geriye çekebiliyorsunuz ama şu an görünen bu.

• @selamibasaran çok teşekkürler Selami bey

• ⭐⭐

Görüşlerinize özellikle de tecrübe edenlerin fikirlerine ihtiyacım var.
    Geçen ay 3.vizem için başvuru yapıp, Rush Visa aracılığı ile bu cuma gününe randevuyu öne çektim. Başlangıçta düşüncem ben vizeyi yenileyeyim, eşim ve kızım için bilahare başvuru yapıp, yine Rush Visa ile öne çekeriz, onlar ayrı girer şeklindeydi. Benim işim biraz aceleydi, o yüzden tek başıma başvuruyu yapıp hemen alayım dedim zira ağustos sonu eylül başı iş için gitmem gerekiyordu.
    Çok büyük aksilik olmazsa benim vize almama engel yok (yine de endişe duymuyor değilim). Zira dediğim gibi 3.vizem olacak, onun dışında ABD ordusu ile Afganistan'da görev almışlığımdan tutun, onlardan takdir belgesi almama, NATO'da görev yapmama ve ABD'ye en az 20-25 defa girişime kadar sağlam bir referansım var. Hatta fazlası bile. Fakat eşimin böyle bir referansı yok, ABD'ye girmişliği yok, hee o da benimle Afganistan'da ABD askeriyesi için görev almıştı. Kaydı kuydu illaki vardır.
    Şimdi soru şu; acaba ben cuma günkü kendim için olan randevuyu iptal edeyim, eşim ve kızıma da başvurup birlikte olacak randevu mu alalım, yoksa alınmış alınmıştır, ben randevuma gideyim, eşim ve kızım sonra randevu mu alsın.
    Bir yandan benim referanslarımla onların da vize almasını kolaylık sağlamak akıllıca geliyor, diğer yandan aile olarak gördüklerinde "geri dönmeme" şüphesi uyandırır diye düşündüğüm de oluyor (hoş bende olduktan sonra o şüphe hep olabilir onlar ayrı başvurduğunda). Buralarda bir yerde aile ile başvuru bazen ters tepiyor diye bir şeyler okumuştum yanılmıyorsam.
    Ne dersiniz?

• ⭐⭐

Yukarıdaki gönderime ek olarak bir şey aklıma geldi, mümkün müdür bilen var mı?
    benim cuma gününe kendim için olan randevuma ailemi de eklemem olası mı?

• Merhaba
    geçen sene b2 vizesinden red almıştım. Kurumsal bir firmada 4 yıldır çalışıyorum 10 yıl önce almanya italya ya gitmiştim. Tekrar başvurmak istiyorum bu kez annemle başvursam daha mı iyi olur annem 70 yaşında emekli. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

• Merhabalar Temmuz sonunda eşimle birlikte vize görüşmem var. Yanlışlık olmaması adına gerekli belgeler temel istedikleri yanımda götürmem gereken araştırdığım kadarıyla ;
    -Ds-160 sayfasının onay kısmı barkodlu
    -Pasaport
    -Evlilik Cüzdanı
    -Ödeme dekontu
    5x5 fotoğraf 1 adet
    Bunların haricinde işyerinden ABD büyükelçiliğine yazılmış izin mektubu döneceğime dair hazırladı işyerim.
    Başka bir çok evrak hazırlayan var ama ben banka hesap dökümü dahil birşey hazırlayıp götürmeyeceğim 3-5 sayfa maximum evrak ile girmek istiyorum. Tavsiye edeceğiniz birşey var mı ? Yada temel evrakta eksik birşey ?

• @redsat2000, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@charon kişisellikten farklı baktığımı düşünüyorum. Eşim zaten yeşil kart hakkına sahipti. O açıdan kalmaya niyetlense bile benim vatandaşlığımı tehlikeye atmayacagimi gayet iyi düşünebilir. eşimin yeşil kart için benim başvuracağımı da düşünebilirdi. Ve bunu ifade edebilir ve sorabilirdi. Red sebebini açıkça söyleyebilirdi. Her iki durumda da kendisi bütün Türkleri genelleme yaptığını yada doğru muhakeme yapamayan tecrubesiz biri olduğunu düşünüyorum. Burada bilinçli bir hareket var peşinden verilmiş olan bir hüküm var. Sosyal sosyal medyadaki verdikleri arkadaş mesajlarının hiç samimi olduğunu artik düşünmüyorum.Bu durum bundan sonraki bir çok kişiyi de etkileyecektir. Elimizdeki Yeşil Kart yarı vatandasligin bir ispatıdır. O bir vize kategorisinde asla düşünülemez. Bunu en iyi orada yaşadığınızda daha iyi anlayabilirsiniz. Vatandaş olmak bazı şeyleri değiştirmeyebilir. Onu istenen seviyeye getirmek sizin elinizde ve sizi siz yapan karakterinizdedir.

Hocam sizin duygusal baktığınızı düşünmüyorum. Bu olay tamamen Abd konsolosluğunun mantıksızlığından/robot mantığından ötürü olan bir durum. Forumda eşi vatandaş olup B vizesi alan (başlığı bile var) var. Mantıklı düşündüğümüzde sizin durumunuzun onlardan pek farkı yok, sizin eşinizin de alması lazımdı. Yapılabilecek en iyi yol, belki de, konsolosluğun algoritmasını -varsa- çözüp öyle yaklaşmak.

Sosyal sosyal medyadaki verdikleri arkadaş mesajlarının hiç samimi olduğunu artik düşünmüyorum.Bu durum bundan sonraki bir çok kişiyi de etkileyecektir.

Uzun yıllar Abd ile samimiyetin birbiriyle uzaktan yakından ilgisinin olduğunu sanmıyorum. Şu an vatandaş ailelerinin durumu yine bir parça iyi (hatta iltica yoluyla gelenlerin durumu bile iyi) ama GC'lı aileleri perişan durumda. 6 sene önce yapılan başvuruya vize veriyorlar. Ve bunun hiçbir görevlinin umurunda olduğunu pek sanmıyorum. Sorsan 'derin üzüntü duyuyoruz' derler en fazla

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @Emre08 ödeme dekontu dediğiniz vize ücretini ödediğiniz dekont mu? Ona hiç gerek yok.
    Ben de yığınla evrak götürdüm ama hiçbirine bakmadılar, hatta işyeri imzalı fuar katılım belgesine bile.
    Ama yine de işyerinden alacağınız evrak, varsa eski pasaport ve belki hesap dökümü eklenebilir, baska hiçbirşeye gerek yok cidden

• Merhaba
    geçen sene b2 vizesinden red almıştım. Kurumsal bir firmada 4 yıldır çalışıyorum 10 yıl önce almanya italya ya gitmiştim. Tekrar başvurmak istiyorum bu kez annemle başvursam daha mı iyi olur annem 70 yaşında emekli. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.( tekrar yazdım arada yoğunluktan görülmediğini düşündüm)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |