Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@islambjk, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Mehaba arkadaşlar forumu ilgi ile takip ediyorum... Eşimin arnavutluk vatandaşlığı var çocuklarında 2024 tahlilisi olarak dosyamı oraya taşırsam bu case numrası ile kazanabilirmiyiz hiç arnavutluktan baş vuran oldu mu... @Serap 2 hanım almanya verilerini vermiş ama ben bir türlü arnavutluk verilerine ulaşamadım vardımcı olurmusunuz

Merhaba. Arnavutluk'tan 2023 yılında 2001 kişi kazanmış, Tiran konsolosluğu şu ana kadar 1444 kişiyi mülakata almış yani performansı çok çok iyi. Taşımanız çok yerinde olur.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Serapp Serapp 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Serapp Serapp 
  • ⭐⭐

@dogukan99, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Hepinize merhabalar 🙂

Öncelikle ön bilgi vereyim;

• Annem lise mezunu, babam ortaokul mezunu.

• Case Number: 2024EU10xxx

Tüm aile için green card başvurusunda bulundum. Başvuru yaparken eşlerden birisinin lise mezunu olması yeterli diye biliyorduk ve buna güvenerek green card' a başvuru yaptık ve lise mezunu OLMAYAN babama green card çıktı fakat ne yapacağımızı pek bilmiyoruz.
    Halâ ( evet 2 ay oldu 😕 ) ds260 formunu doldurmadık. Sonuçta lise mezunu değilken green card çıktı, vizede de sıkıntı çıkmaz diye düşünüyoruz ancak yine de emin değiliz.

Değerli düşüncülerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

DS-260 Formlarinin doldurulma tarihini de imzaniza ekler misiniz eger gonderdiyseniz.

• Umarım benim bu son sorum olacak 🙂 ben üniversite terkim, yani devlet üniversitesine bi süre sonra hiç gitmedm ve okul kaydımı silmiş, önce lise bilgilermi girdim ve sonra üniversite bilgilerimi girip NONE olarak devam ettim, ama üniversite bitiş tarihi ne girmem gerekiyor, bi bırakma tarihim yok hatırlamıyorum veya silinmiş tarihe ulasamıyorum? Ne yazmak en mantıklısı olur?

Bir de ben eşimin dosyasına ekledim kendimi, mülakat deneyimlerni okuyorum genelde asıl talihlinin diplomasına vs. Bakılıyor deniyor, aydınlatırsanız sevinirim, save yaptım göndermedim henüz formumu

• @Serap-2 Türkiye den bu sene kaç kişi kazanmış acaba bunu ne zaman açıklıyorlar.

• Merhabalar eski şeyleri okuyunca biraz kafam karıştı bir kaç sorum olacak size.

GC mülakatı kazanan asıl talihli benim fakat arabamız ve maddi birikimim eşimin üstünde mülakatta bu problem olur mu acaba ? Ben en nihayetinde eşim ile beraber gideceğimiz için üstüme bişey almadım onun üstünde göstersem problem yaşarmıyım ?

• ⭐⭐

@Seda-Taşdan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Serap-2 Türkiye den bu sene kaç kişi kazanmış acaba bunu ne zaman açıklıyorlar.

Bu ay içinde Sayılarla DV2024 başlığında açıklanır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canym üniversiteyi terk ettiyseniz zaten bitirme tarihiniz olmaz. üniversite bilgisiniz yazmanıza gerek yok..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BatuhanGnc hayır yaşamazsınız. eşlerin maddi birikimleri birlikte gösterilebilir.

• @gucarslan genelde tanımlamalarınızda eksiksiz bütün bilgilerin doğru bi şekilde ds260 formuna aktarılması gerektiği yazıyor, sitede gösterilen DS-260 form nasıl doldurulur örnek pdf'inde de üniversite terk ettiyseniz NONE olarak yazılması gerektiği yazıyor, buna istinaden terk ettiğim ünv. Bilgisini girme gereği hissettim. üniversite terk edildiyse tabiki üniversite bitiş tarihi olmaz haklısınız, ama ds260 formu bunu algılayıp otomatik olarak bitiş tarihini kapatmıyor, bu yüzden None olarak yazdım ve bilgi edinmek için detaylı bi şekilde yazdım buraya, daha sonra siteden biri buna nerden ulabilecegime dair bilgi verdi sagolsun, kayıt silinme tarihini bulup yazdım oraya, aynı durumda olan arkadaşlar var ise e devlet transkriptten ulaşabilir kayıt ne zaman silinmiş, ben bu şekilde doldurdum, gönderdim.

• @Burak-5 1-2 ay sonra hangi ülkeden kaç kişinin kazanmış olacağını göreceğiz. Ağustos bültenini bekleyin😉

• @Serap-2 teşekkür ederim... dosya taşıma işlemini ne zaman yapmalıyım

• @islambjk dosya taşıma işlemi için vatandaşlık şart mı ? Arnavutluk ve diğer ülkeler için @Serap-2

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@islambjk imkanınız varsa cn'niz cut-off olmadan yapın.
    bu iletiyi inceleyin;

https://yesilkartforum.com/forum/post/215667

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Seda-Taşdan bu iletiyi inceleyin;

https://yesilkartforum.com/forum/post/215667

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Merhabalar ds 260 gönderdikten sonra ve numaralar ağustos da cutoff olduktan sonra mailler ağustos mu eylül mü gibi geliyor veya rastgele mi bu durum tarihsel?

• Merhaba, belki çokça sorulmuştur kusura bakmayınız. Mülakat maili ilk green card başvurusu yaparken verdiğimiz mail adresine mı geliyor, yoksa ds formundaki mail adresinemi çünkü, ikisi farklı bizdede. Bu konuda yaşananları duyanlar varsa bilgilendirebilir mı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @symbi0te Lütfen dv2023 excel tablosuna bakınız. Yeteri kadar bilgi edinemediğinize inanıyorsanız, dv2023 ....aşamaları başlığın eylül ve sonrasını boş zamanlarınızda okuyunuz...

• @gucarslan bey tamamladım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |