Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Mr-Dexter rica ederim hocam,inşallah diyelim 🙂 Ankaranın hızına göre en geç şubat-mart aylarında aksiyona geçmeyi planlıyorum valla, hakkımızda hayırlısı 🙂

• ⭐⭐

@Mr-Dexter Vizeniz hayirli, ugurlu olsun.

• @Mr-Dexter Tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun.

• @lumos çok teşekkür ederim. sizin de şimdiden hayırlı olsun. Sıkıntısız bir süreç ve sonrasında güzel ve mutlu yeni bir hayat diliyorum.😊

• @Gül-Kazancioğlu çok teşekkür ederim. Darısı sizlere inşallah. Ankara bizi şaşırtıp da toplu bir mülakat verir umarım.

• Merhaba, adres sebebiyle maalesef AP ye kaldım. Ailecek verdiğimiz emekler ve beklentilerin kısmi olumsuz dönmesi sebebiyle çok üzgünüz.

• ⭐⭐

@m3hm3t85 Mülakata Nerede girdiniz ve hangi adres sebebiyle AP durumundasınız biraz detay verir misiniz ?

• Ankarada 23.06 da girdim. Adresi kağıda yazmadım. Zaten evrakları toplayan hanımefendi öncesi biraz gergin olduğu için, post it e yazdığım adresin valid olmadığını bildirdi. Ardından başka banko da mülakata girdim ve orada ilk adres soruldu kağıdı verdim diğer hanımın geri verdiği. Sonra güzel bir mülakat geçerek vizeniz onaylandı dendi. sevindik döndük evimize.

aynı gün kargoya verildi pasaportlar evrağı bugün bir açtım AP kağıdı gelmiş üstünde us adress gönderin yazıyor. 😞

• ⭐⭐

@m3hm3t85 Tamam çok basit yapacağınız işlem bahsettikleri şekilde hızlıca gönderimi sağlayın. Forumda ücret karşılığı adres vb hizmet veren bir aracı kurum var oradan da destek alabilirsiniz. Sonrasında pasaportlarınız istenir ve vize basılı şekilde size gönderimi sağlanır.

• Ücret karşılığı adres vb hizmet veren bir aracı kurum derken kimi kastediyorsunuz? Ais konusu mu?

• Bir de mailime ABD konsolosluğundan herhangi bir uyarı ya da doldurmam gereken form vs gelmedi normal mi?

• @Mr-Dexter hayırlı olsun vizeniz tebrikler ABD hayatında başarılar dilerim 🙏🙏🙏

• ⭐⭐

@m3hm3t85 Turquise Horizon gibi firmalar var buradan adres konusunda hizmet alabilirsiniz forumda konuları vardı sanıyorum. Posta ile konsolosluğa göndereceğiniz tüm evrakları ais üzerinden göndermelisiniz diğer yollarla kabul edilmez belgeleriniz.

• @cebrailoz çok teşekkür ederim. İnşallah bütün kazananlar bu şansa kavuşur.😊

• @Mr-Dexter inşallah güzel temennileriniz için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar booking.com'dan ABD'de ön ödemesiz (ücretini oraya gittiğimde ödeyeceğim) bir otele rezervasyon yaptırıp, sağlık muayenesi ve mülakatta buranın adresini kullansam sorun olur mu? Birkaç ileti yukarıda turquise horizon detayını gördüm kendilerine mail attım, benzer kuruluş tavsiyesi olan var mı?

• Merhabalar,

12 Haziran 2023 Unganlar ve ardından 16 Haziran 2023 Ankara vize mülakatı deneyimimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sağlık Muayenesi:

Sağlık raporu almak üzere tam randevu saatim 10:45’te muayenehaneye ulaştım. Araba ile gelecekler için yakın bir yere park edilip sonrasında yaya olarak ulaşım sağlanabilir. Doğrudan bir otopark bulunmuyor. Ben konsolosluğun 5x5 fotoğraf için önerdiği stüdyolardan biri olan Özgün fotoğraf stüdyosunun yakınlarında park alanı bulmuştum. Unganlar 4. katta bekleme alanında randevu saatimde ismimle davet edildim. Fotoğrafım çekilip bilekten vücut ısım ölçüldükten sonra aşağıdaki belgeleri teslim ettim:

• Pasaport,
    • DS-260 onay formu (case number kontrol edildikten sonra geri verildi),
    • E-nabızdan alınan Covid Aşı Sertifikası,
    • Bebekken olduğum aşıları gösteren aşı kartı.

Ardından 3.kata yönlendirildim. Girişteki bankoda 48 dolarlık ödeme alındı. 50 dolar verip 2 dolar para üstü aldım. Sonra kan vermek için yönlendirildim, 1 tüp kan alındı. Ardından göğüs röntgeni için yönlendirildim ve aynı katta göğüs röntgenim çekildi. Bu işlemlerden sonra tekrar 4.kata çıktım ve doktor muayenesi için 13:00’da tekrar gelmem söylendi. Doktor muayenesinde öncelikle boy kilo ölçümü yapıldı. Ardından doktor hanım gelerek sohbet eşliğinde tdap (difteri, tetanoz ve boğmaca), mmr (kızamık, kabakulak ve kızamıkçık) ve varicella (su çiçeği) olmak üzere 3 aşı vurdu. Aşı kartımda olduğu için doktor hanım hepatit aşısı vurulmadığını söyledi. Ardından muayenem bitti ve 250 dolar daha ödeme alındı. Ertesi gün 15:00-17:00 arasında sağlık raporumu alabileceğim söylendi. Ertesi gün söylenenden yaklaşık 2 saat erken gitmeme rağmen sağlık raporum hazırdı ve teslim aldım.

Konsolosluk Vize Mülakatı:

Araba ile gelecekler için konsolosluk etrafı park alanı rahat bulunabiliyor. Randevum 9:15 olmasına rağmen 8:00’da konsolosluk önünde hazır bulundum. Girişte uzun bir kuyruk olduğu için hemen sıraya girdim. Sıra geldiğinde pasaportum alındı ve ismim söylenerek içeriye davet edildim. Girişte masadaki görevliler sizi karşılıyor. Vize alınamazsa ücretin iade edilmeyeceğini vs. içeren bilgilendirme kağıdı verildi ve okuyup geri verdim. Ardından gişeye yönlendirildim ve buraya pasaportumu teslim ettim. Gişedeki görevli vize ücretini almadan pasaportu geri vererek bir sıra numarası verdi ve ekranlardan sıra numaramı takip etmemi söyledi. Sıra numaram yandığında farklı bir gişede belgelerim istendi. Aşağıdaki belgeleri verdim:

• 2 adet 5x5 vize fotoğrafı,
    • Pasaport,
    • Üniversite diplomamın aslı ve fotokopisi,
    • Banka hesap dökümleri,
    • Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi,
    • Vukuatlı nüfus kayıt örneği,
    • Askerlik durum belgesi,
    • Sağlık raporu,
    • Amerika’da yaşayacağım adres (Bu adresi girip kağıdı geri teslim etti).

Belgeleri teslim ettikten sonra beklemem söylendi. O arada ödeme alınmadığını hatırlayarak ilk yönlendirildiğim gişeye gittim ve ödeme alınmadığını söyledim. Görevli ismimi sorarak ödemeyi aldı ve ödeme fişi verdi. Sonrasında mülakat için beklemeye başladım. Mülakat için ismimle davet edildim. Tercüman bulunuyordu. Kendisi doğrudan mülakatı hangi dilde yapmak istediğimi sordu. Türkçe cevabını verdikten sonra mülakatım başladı. Öncelikle sağ elimi kaldırarak yemin etmem istendi. Sonra parmak izim alındı ve diplomamın aslı geri verildi. Ardından forumdan aşina olduğumuz sarışın konsolos bey planımın ne olduğunu, hangi eyalette yaşamak istediğimi, daha öncesinde yurt dışında yaşayıp yaşamadığımı sordu. Hepsine tek cümlelik net cevaplar vermeye çalıştım. Vizemin onaylandığı, 1 hafta içerisinde pasaportumun bana ulaşacağı söylendi.

Forumdan aldığım bilgiler sayesinde daha bilinçli bir şekilde mülakatımı gerçekleştirmeme olanak sağlandığı için başta sayın @gucarslan'a ve tüm forum üyelerine teşekkür ederim 😊

Bekleyen herkesin vizesine kavuşmasını dilerim 🙏🏻

• @bilings Vizeniz hayırlı olsun, tercümana ne kadar ödemiştiniz?

• @bilings Vizeniz hayırlı, uğurlu olsun, yazınızda tercümanla gittiğinizi gördüm, ne kadar ödeme yapmıştınız tercümana?

• @kemalyagli tebrikler, vizeniz hayırlı olsun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |