Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @crazycells Teşekkür ederim, bilgilendirme için.

• @Amir-Bahman, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Naerys thanks but it didn't respond

I see. They have work hours I guess and try that number: 0850 390 28 94

They always answer to this number.

• @ynsmry i130 formunu ilk doldurma aşamasında istersek online da doldurabileceğimizi istersek de elden teslim edebileceğimizi söylediler. Ankara konsolosluğuyla iletişime geçtik umarım sizin ve diğer arkadaşların da en kısa zamanda mülakat tarihiniz gelir

• @crazycells thank you my friend

• @Naerys thanks lady

• arkadaşlar hepinize iyi forumlar. ben vize sürecini atlattım. mülakat sonunda görevli 1 hafta içinde alabilirsiniz dedi ama unuttuğum şey şu ben mi ptt ye gidip alacağım yoksa kurye mi bana teslim edecek? takip no ya baktığımda ptt iş yerinde yazıyor. cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

• @Amir-Bahman, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Naerys thanks lady

You are welcome. Hopefully it'll work for you.

• @bahacan ptt adresi belirlediysen oraya ev adresi belirlediysen belirli bir ücret karşılığında evine gelir

• Herkese selam 2021 ekim ayında amerikan vatandaşı eşimle evlendik o zamandan beri uscıs nvc asamalarını tamamladık 08/08/2023 tarihinde vize mülakatım var eğer bir aksilik olmazsa ağustos içerisinde amerikaya giriş yapabilirim şuan vıze kategorim CR1 ama ekım ayında evliliğimiz 2 yılı dolacak vıze kategorim otomatik olarak IR1 olarak değişir mi? Yardımcı olursanız sevinirim

• @timtim anladım. ev adresi belirlememiştim. sadece ptt adresi belirlemiştim. bayramdan sonra gidip alacağım. çok teşekkür ederim yardımın için. iyi forumlar.

• @Ognengn amerikaya ayak bastığında evliliğinin 2. yılını bitirmişsen vardığında evraklarını inceleyen görevliye evliliğinin 2 yılını bitirdiğini belirtmen yeterli. sonra görevli gerekli işlemleri yapacak. ben de aynı durumdayım. 2. yılım 30 temmuzda dolacak ve 21 ağustos da amerika da olacağım tebrikler ve bol şans.

• Evlendikten sonra pasaportta soy ismi degisikligi yapmak gerekli oldugunu biliyorum. Peki bu degisikligi yapinca pasaport numarasi degisiyor mu ? Cunku beklemeden i130 u iceri vermek istiyorum.

• Merhaba, ben abd vatandasiyim, esim rusya ve turkiye vatandasi. Turkiye ve Rusya arasi gidip geliyor. Ikametgahi turkiye’de. Nisan 4 2023 gununde NVC’den onay aldik ve DQ durumuna gectik. Duyduguma gore deprem bolgesinden olanlara oncelik tanimislar (esimin ikametgah edirnede), bu yuzden digerlerini yavaslatmislar. Ne kadar bekleriz diye dusunuyorum ve isin icinden cikamiyorum. Cunku ilk basvurumuz Ocak 5 2022 ve hala bekliyoruz. Konu hakkinda bilgisi olanlar cevap yazarsa cok sevinirim. Herkese bol sans.

• Merhaba arkadaşlar.

Biz IR1 için geçtiğimiz ocak ayında posta yolu ile başvurduk. Tüm gerekli evrakları yükledik. Joint sponsora kadar. Eşim ve çoçuklarım ile türkiyede yaşıyoruz. Eşim ABD vatandaşı, oğlum çifte vatandaş. Bize USCIS den herhangi bir posta gelmedi. Nedeni ni bilmiyoruz. Ancak telefondan receipt numarımızı öğrendik. Bu numara ile USCIS online status çheck yaptığımız bu mesajı görüyoruz uzun süredir. Herhani bir değişme yok. Bir update de yok. Beklemeye devam edecez sanırım. Siz nasıl yorumluyorsunuz.

As of February 4, 2023, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOE............2. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

• @Mihok Evet degisiyor. Ama onceki pasaportunuzla da I-130 basvurusu yapsaniz sorun olmaz (Onceki pasaportunuz iptal olmadan yapin basvurunuzu, daha sonra degistirin). Zaten olmasi gereken bir sey oldugu icin sorun cikmiyor. Biz de oyle yapmistik.

• Merhaba sevgili arkadaslar. Az once biz de mulakat tarihimizi aldik, listeye ekledim. Cok sevincliyim. Insallah bekleyen butun arkadaslar da en kisa zamanda tarihlerini alirlar. 🙂

Tatihlerimiz imzamda mevcut ancak buraya da ekleyeyim; 22 Agustos 2023

• Bende bu sabah itibariyle mülakat tarihi almış bulunmaktayım 😊

• @Berkan-Duru, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Bende bu sabah itibariyle mülakat tarihi almış bulunmaktayım 😊

Hadi gozumuz aydin. Hangi gun sizin? 😊 Listede yoksunuz, listeye de ekleyin.. 🙂

• @Naerys teşekkürler, bende sizi tebrik ederim. Mülakat 31 ağustos da

• @Berkan-Duru, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Bende bu sabah itibariyle mülakat tarihi almış bulunmaktayım 😊

@Naerys @Berkan-duru hayırlı olsun sırada benimki
    Vardır umarım 😅

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |