DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gembruce

@gembruce, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Evli ve çocuksuz olup bu işe girişeceklere tavsiyem, boşanın, eşiniz turistik vize ya da eğitim vizesi alsın, ABD'ye gelsin ve orda yeniden evlenin. Hatta süreci yeni baslatanlar cocuk yoksa iptal edip bosanip bu sekilde yeniden baslayabilirler. Cocuk varsa ise yaramaz tabii.

kesinlikle katiliyorum akli olan ve burayi okuyan bunu yapmali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Tum F2A ve F2B surecindeki arkadaslarin dikkatine!

Gocmenlik vize surecinin takibinin daha iyi yapilabilmesi ve tum kullanicilarin mulakat tarihlerini alana kadar daha bilincli hareket edebilmeleri icin lutfen gecmis ve gelecek tum F2A veya F2B surecindeki arkadaslar su cizelgeyi doldursunlar (ikisi icin ayri cizelgeler mevcut): bit.ly/F2AveF2BBasvuruTakibi

Ayrica cizelgedeki basliklar veya aciklamalar konusunda tum onerilere acigim.

• @gembruce, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@ICu 43 postla ve yarisindan coguyla birden fazla kez olmak uzere yazisiyorum.

Muskat ile yazışmış mıydınız? Ben yazdığımda bana genel bir cevap verdiler. Vizeniz varsa taşıyabiliriz dediler. 'Ne zamana mülakat verebilirsiniz' dedim, cevap vermediler.

Benim şöyle bir endişem var şimdi; ya transfer ettiğimiz post Ankara'dan daha beterse? Üstelik dosyamızı transfer ettiklerinde listenin sonuna yazılma riskimiz de var

• @ICu Hayir, Muskat'a yazmadim ama bahsettiginiz risk var tabii.

• California işlem süresi 25 aydan 27 aya çıkmış her ay bir ay daha geriye gidiyor artık bunalım geçiriyorum yakın zaman da uscis onayı alan arkadaşlar varmı yazabilirler mi teşekkürler

• Merhabalar greencard ile aile birleşimi ne kadar sürüyor ortalama ?
    Babam greencard aldı 1 yıl olacak evraklar başlayalı 7 ay kadar oldu en son bi mektup geldi ek kanıt vs yazıyordu avukat hazırlayıp gonderdi mektupta 60 iş gününde geri dönüş olacağı yazıyordu olmaz ise onlarla iletişime geçmemiz gibi birşey yazıyordu. Evrakı göndereli 1 ay olacak

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   H hope123 

• Herkes gördü mü bilmiyorum ama şöyle bir açıklama var;

Avukatın tahminine göre önümüzdeki yıllarca F2A kategorisi vize bülteninde güncel olmayacakmış. Devlet, aile birleşimi yoluyla elde edilen göçmen vize (FP) kotalarının bir kısmını çalışma yoluyla elden edilen göçmen vizelerine (EB) kaydırmış sanırım.

Yukardaki tweet'in devamındaki bir tweet'te ise 2022 senesindeki -yaklaşık- 57 bin FP vizesinin EB için kullanıldığı yazılıyor.

Trump'ın tutumunun Biden yönetimi tarafından devam ettirildiğinden söz ediliyor

• @usdreamgirl

Merhabalar, ben eşinizin durumunda biri olarak kızlık soyadımın sorun yaratacağını düşünerek işlemleri biraz sekteye uğrattım.. Hem maddi hemde zaman olarak zarara girdim,avukatsız olunca tabi bazı şeylerden emin olamıyorsun..
    iki senedir evliyim ve bu iki sene içinde 4 kere türkiyeye gittim,eski pasaportumu ve evlilik cüzdanımı yanımda taşıyarak yolculuk yapıyorum.Hiç bir sorun yaşadım,bazen bakmak istiyorlar bazen de sormuyorlar bile. Zaten evlilik dolayısıyla değiştiğini siz demeden anlayıp üzerinde çok durmuyorlar. Ben green cartımdaki soyadımı değiştirmek için başvuru yaptım,beklediğim bir kaç aya gelmesiydi.İkinci ayda parmak izi için çağırdılar ama başvuruyu yapalı 2 yıl oluca hala yeni green cartım elimde değil 😃
    Ülkeye giriş çıkışlar için net bir şey söyleyemeyeceğim.Benim üniversiteye giderken 11 ay türkiyede kaldığım oldu,sorun yaşamadım.Ama okul olduğunu söylemiştim.Evlendikten sonra bir gidişimde en fazla 1.5 ay kaldım..Fakat eşiniz türkiyede sizinle bir şekilde kalsa bile işlemler ilerledikten sonra yani sonraki aşamalarda sponsor olarak gösterebileceğiniz yoksa,eşinizin bir gelir elde edip size sponspr olması önemli olur.
    Dosyayı postayla gönderme konusuna gelirsek ben online doldurdum,adres olarakta amerikayı gösterdim.Fakat sizin amerikada olan kalıcı bir tanıdığınız varsa onun adresinide gösterebilirsiniz.Ben burda yaşamama rağmen kiracı olduğum için teyzemin ev adresini gösterdim,tabi açıklamamıda not ettim

• @ICu, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Herkes gördü mü bilmiyorum ama şöyle bir açıklama var;

Avukatın tahminine göre önümüzdeki yıllarca F2A kategorisi vize bülteninde güncel olmayacakmış. Devlet, aile birleşimi yoluyla elde edilen göçmen vize (FP) kotalarının bir kısmını çalışma yoluyla elden edilen göçmen vizelerine (EB) kaydırmış sanırım.

Yukardaki tweet'in devamındaki bir tweet'te ise 2022 senesindeki -yaklaşık- 57 bin FP vizesinin EB için kullanıldığı yazılıyor.

Bende okudum bu tweeti üzücü ama benim anladığım şu, zaten 2018 den önceki vize bultenlerini inceledigimizde f2a hiç bir zaman current değil hep aydan aya tarihleri ilerleyen bir bülten söz konusu.
    Şimdi aslında kendi normaline dönmüş oldu. Bence ekimde kota sıfırlanır ve tipki eskisi gibi aydan aya ilerleyerek devam eder.
    Bulten current olsada olmasada zaten 3 yılı normal şartlarda gözden çıkarmak lazım. Şuan bazı ülkelerde 4 yıldır bekleyen var mesela. Bir gün birileri bizlerinde insan olduğunu hatirlarsa belki bu yığılmayi erittikten sonra daha makul sürelere oturur f2a , millet 2 yıla bile razı ki aslında 2 yıl çok uzun bir süre.
    Şuan ki mevcut bizi bağlayan kısım internet sitelerinde her ay yayınladıkları Bulten, üstteki ilk bülten konsolosluktan vize alıp alamayacağımizi belirliyor altta f2a nin hala current olduğu bültende ise başvuruları hala kabul edip etmediklerini gösteriyor.
    Kısacası yeni başvuru almaya devam ediyorlar fakat yeni vize vermiyorlar eylül 2020 sonrası başvuranlara.
    Daha geçen yıl güya yeni mali yıl ile birlikte 6 aya dusureceklerini söylemişlerdi süreleri ama düşürmeyi bırakın elde olani bile daha kötü hale getirdiler.

• @ecom, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@ICu, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Herkes gördü mü bilmiyorum ama şöyle bir açıklama var;

Bende okudum bu tweeti üzücü ama benim anladığım şu, zaten 2018 den önceki vize bultenlerini inceledigimizde f2a hiç bir zaman current değil hep aydan aya tarihleri ilerleyen bir bülten söz konusu.
    Şimdi aslında kendi normaline dönmüş oldu. Bence ekimde kota sıfırlanır ve tipki eskisi gibi aydan aya ilerleyerek devam eder.
    Bulten current olsada olmasada zaten 3 yılı normal şartlarda gözden çıkarmak lazım. Şuan bazı ülkelerde 4 yıldır bekleyen var mesela. Bir gün birileri bizlerinde insan olduğunu hatirlarsa belki bu yığılmayi erittikten sonra daha makul sürelere oturur f2a , millet 2 yıla bile razı ki aslında 2 yıl çok uzun bir süre.
    Şuan ki mevcut bizi bağlayan kısım internet sitelerinde her ay yayınladıkları Bulten, üstteki ilk bülten konsolosluktan vize alıp alamayacağımizi belirliyor altta f2a nin hala current olduğu bültende ise başvuruları hala kabul edip etmediklerini gösteriyor.
    Kısacası yeni başvuru almaya devam ediyorlar fakat yeni vize vermiyorlar eylül 2020 sonrası başvuranlara.
    Daha geçen yıl güya yeni mali yıl ile birlikte 6 aya dusureceklerini söylemişlerdi süreleri ama düşürmeyi bırakın elde olani bile daha kötü hale getirdiler.

Yani Ekim'den sonra her yeni ayda;

2020 Ekim - 2020 Kasım - ..

şeklinde ilerler diye mi öngörüyorsunuz?

• @ICu
    Evet bende öyle düşünüyorum. Kotalar sıfırlandığında ekim , kasım aylarına mülakatlar dağıtılmaya başlanır muhtemelen.

• @ICu evet benim düşüncem bu yönde, geriye dönük vize bultenlerini inceledim tek tek ve hep bu şekilde ilerlemiş. Yani geçmişi referans alarak söylüyorum bunu.

• Bu ileti silindi!

• merhaba. kız arkadaşımla 4 yıldır birlikteyiz. ABD'de onunla birlikte yaşamak istiyorum ancak tahmini mülakat tarihim olan ekim/kasım'dan önce evlenmemiz çok zor. direkt abd'ye yerleşme gibi bir planım da yok. mülakattan 1 sene sonra da taşınabilirim eğer 6 ayda bir giriş çıkışla uzatmak mümkünse. bu durumda bizim için en mantıklısı nedir? çok uğraşmamamız için evlenmemiz şart mı mülakata kadar? başka bir yol var mı? teşekkürler.

• @tapsix

Yeşil kartınızı alırsınız, evlendikten sonra kız arkadaşınızın sürecini başlatırsınız. Bitene kadar (2-3 sene) beraber Tr'de yaşayabilirsiniz (Amerika'da bir adres göstermek kaydıyla)

Veya kız arkadaşınıza şimdiden geçerli bir Abd vizesi alabilirsiniz (turist/öğrenci vs). Sonra istediğiniz zaman Abd'ye yerleşip onun sürecinin bitmesini Abd içinde bekleyebilirsiniz

Veya mülakattan önce mümkünse nikah kıyıp kartları beraber alıp senede bir Abd'ye giriş-çıkış yaparsınız. 6 ay kuralı vatandaşlık yolunda gerekli bir kural. Yeşil kartın muhafazası için senede bir girseniz yeterli

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• @tapsix, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

merhaba. kız arkadaşımla 4 yıldır birlikteyiz. ABD'de onunla birlikte yaşamak istiyorum ancak tahmini mülakat tarihim olan ekim/kasım'dan önce evlenmemiz çok zor. direkt abd'ye yerleşme gibi bir planım da yok. mülakattan 1 sene sonra da taşınabilirim eğer 6 ayda bir giriş çıkışla uzatmak mümkünse. bu durumda bizim için en mantıklısı nedir? çok uğraşmamamız için evlenmemiz şart mı mülakata kadar? başka bir yol var mı? teşekkürler.

Kartinizi aldıktan sonra istediğiniz zaman f2a vizesine basvurabilirsiniz eşiniz için ama uzun sürüyor. Benim başvuru tarihim Ekim 2020 hala bekliyorum daha ne kadar beklerim belli değil. Ona göre hesabinizi yaparsiniz. Ayrıca bu aile birleşimi vizelerinde eşinize maddi sponsorluk saglamalisiniz bunun için orada yaşıyor ve çalışıyor olmaniz gerekli. Maddi geliriniz yetmezse green cardli yada vatandaş olan geliri yeterli bir ek sponsor bulabilirsiniz. Ama eşinizi götürmeniz için bazen sizden kurumlar orada yerleşik olduğunuzu gosteren bir adres belgesi isteyebiliyor. Bunun örneklerini okudum. Vatandaslar için esnek olabilir ama green cardlilar biraz daha sıkı orada yaşamaları konusunda.
    Yani 6 ayda bir giriş çıkış yapmalisiniz en az kartinizi muhafaza etmek için ama eşinize sponsor olurken nasıl yeterli geliri göstereceksiniz orada yasamiyorken.
    Bana göre en kestirme yol evlenip, mulakat tarihi aldıktan sonra konsolosluk ile iletişime geçip eşiniz içinde talepte bulunmak ki bunun detaylarını dv sayfasindaki arkadaşlar daha iyi bilirler. Kartı giriş çıkışla muhafaza etmek inanın f2a gibi belirsiz, uzun ve masraflı süreçten her türlü daha iyidir. Geçmiş sayfalara bir göz atarsaniz ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksinizdir.
    Kolaylıklar diliyorum.

• Merhabalar,uscısa vaka durumu yazdığımda USCIS Etkinleştirmesi Yeniden Düzenlendi

19 Şubat 2022, Formulario I-130, Familiar Familiar Extranjero, Número de Recibo ……..ile aktif forma revize edildi. Yeni kayıt demoları, en kısa sürede beklemenize gerek yok. İletişim ve kullanım için gerekli. İkametgâhınız varsa, yeni posta adresini bildirmek için www.uscis.gov/addresschange adresini ziyaret edin. Değişmiş ,böyle birşey çıkıyor tam anlamadım ,bilgisi olma var mı acaba ?

• @Sibel-Demir aynısı bende de çıkıyor sayfa güncellenmiş sanırım

• Uscis sayfasında Bu şekilde yazmayan eskiden olduğu gibi yazan arkadaşlar var mı biz de mi bi değişiklik oldu acaba bakıp yazarsanız çok sevinirim

• @lina anladım ,teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

• 2655
  • 2
  • 116
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

247

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.5k

| | | |