Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@mustafa_27 bildigim kadariyla mulakat tarihi aldiktan sonra KCC unlock islemi yapamiyor. Konsoloslukla irtibata gecmeniz gerekiyor.

• ⭐⭐

@mustafa_27 Hayır öyle bir durum sözkonusu değil. iki şekilde kendinizi ekleyebilirsiniz ilki mülakat almadan önce add applicant yapabilirsiniz şu an o buton aktiftir eşiniz sizi ekler ve güncel bilgilerle formunuzu doldurursunuz mülakat alıncada eşiniz konsolosluğa durumu anlatarak formunun açılmasını talep eder ve kendi formunda evlilik kısmına sizi ekler. ikinci seçenek eşinize mülakat geldikten sonra add applicant kısmı kilitlenir ve durumu anlatan yazıyı ve evlilik cüzdanı ve sizin pasaportunuzun resimlerini konsolosluğa gönderir , onların sizi eklemesini bekler eşinizin formunu açarlar ve siz eşinizin formunu günceller ve kendi bilgilerinizi dosyaya işlersiniz. Evlilik ile ilgili kanıtlar ve belgelerinizi mülakat anında yanınızda götürür ve konsolosu gerçek bir evlilik olduğuna inandırırsınız. Geçmiş senelerin mülakat deneyimlerini okuyun lütfen bir hayli örnek var sizin durumunuza benzer.

• 2024 excel tablosu şuan itibariyle hala 319 acaba kazanan sayısı gerçekten düşük mü?

• @hsn-kartal iki senedir haziranın sonunda excel 500 kişi oluyor demisti bir arkadaş ,bu sene 500 u bulması zor gibi acaba gerçekten az mı kazanan diye Türkiye'den düşünüyordum bende

• Yasaklı

@ozkan-akbulut bunun bir sebebi geçen iki senede pasaport şartının olmasına da bağlanabilir, yani daha bilinçli bir kazanan kitlesinin olması. Ağustos bülteninde kazanan sayısı belli olduğunda göreceğiz.

• @maximtk umarım 2024 daha güzel geçer çünkü 2023 talihleri gerçekten mağdur ve biz bile sevinemedik bu ortamı görünce ,şimdiden nereye dosya taşırızı araştırır olduk.Agustos ayını sabırsızlıkla bekliyoruz

• @hsn-kartal Ağustos ayında açıklanan bültende toplam kazanan sayısı (aile bireyleri dahil) Türkiye için belli olacak oradan da az çok tahminle kazanan kişi sayısı tahmin ediliyor

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

@ozkan-akbulut biz de 2023 için aynısını umuyorduk fakat tabloyu görüyorsunuz maalesef. numaranıza güvenmeden alternatifleri araştırmanız faydanıza olur.

• @ozkan-akbulut Şuan sayılar belli değil Ağustos ayında ülkelere ayrılan vize sayıları açıklanacak o zaman daha netleşir durum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

kayıp pasaport ve kayıp abd vizesi olan talihlilerin dikkatine!

biliyorsunuz ki DS260 formunda kaybedilen, çalışan, hasar görüp kullanılmaz hale gelen abd vizelerinizin bilgisini vermek zorundasınız.

sahip olduğunuz ve herhangi bir sebeple kaybolmuş, hasar görmüş bir pasaportunuzda; süresi bitiş ya da bitmemiş bir abd vizeniz varsa ve bu vizeye artık ulaşamıyorsanız; mülakata giderken kayıp olan bu pasaport + vizenize ait varsa polis raporunuzu mülakata kesinlikle götürün.

eğer bu kayba ait bir polise raporunuz yoksa, vize / pasaport numarasını kesinlikle bulmaya çalışın ve bunu mülakatta bildirmek üzere saklayın.

eğer bu numaralara da sahip değilseniz bunu mülakatta sözlü olarak dile getirin.

herkese sürecinde bol şans diliyorum.

• @gucarslan buna yıllar önce aldığım ve süresi bitmiş pasaport da dahil mi? yoksa kayıp ama geçerliliği devam eden pasaport mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahuramazda iletide yazdığım kırmızı renkli ibare size uyuyor mu?

• @achillesoag mülakat maili geldikten sonra konsolosluk beni forma ekleyecek, ben de daha sonra yine aynı eşime doldurduğumuz gibi ds-260 formu dolduracağım değil mi? Sadece konsolosluğun beni dosyaya eklemesi yeterli değil değil mi? Verdiğiniz cevap için de çok teşekkür ederim.

• @maximtk pasaport şartı hangi dv yılı gelmişti?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐

@mustafa_27 Kendiniz evlendikten sonra hemen ekleyebilirsiniz, mulakat alinca da esinizin formunu guncelleme talebi yaparsiniz. Sizin icin tek beklenecek tek zaman nikah, mulakati beklemenize gerek yok kendinizi eklemek icin.

• @hsn-kartal ben de cs 11.000'e kadar kontrol ettim, gecen sene 400'lerde ondan onceki senelerde 300 kusurlerde iken bu sene 136 kisi.

• @jtcarlos bu pasaprtsuz başvurup surece öylesine girmiş bir kişi eğer ki gitmeyecegi halde ds 260 formunu submit ederse bu yine bizim mülakat almamıza engel bir durum olacak,umalım da bu öylesine başvuran arkadaşların halen sonuçlardan haberi olmasın.

• @hsn-kartal söyle bir durum var ama 300 veya 500 kişi excel ekleme yapmış ama herkes bireysel katılım gerceklestirmedi excel de ki kazanan sayılarıni 2 3 veya 4 bazen 5 ile çarpmak gerekiyor kazanan kişi dışında aile üyeleri ile hesaplama yapıldığında sayı 2000 lere kadar çıkma ihtimali var ayrıca forumdan habersiz olan ile bu işi paralı yöntem ile halleden danismanlık firmaları ile çözen veya kendisi halleden bireylerde var tüm bunlar ile 3300 civarı bir sayı toparlanır

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |