Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @achillesoag Cevabınız için teşekkür ederim. Benim şu anda başka bir ülkede oturum iznim yok, buna rağmen başka bir konsolosluğa mail atarak dosyamı taşımak isteyebilir miyim? Siz nasıl bir yol izlediniz?

• ⭐⭐

@Portakal07 Size mülakat deneyimlerini okumanızı tavsiye etmiştim benim izlediğim yol ve diğer yolların hepsi orada detaylıca anlatıldı.

• @ozgeaaa Merhaba Support adresleri bir kaç ülkeye bakıyor. Aynı durumu bende yaşamıştım. Benim taşıma telep ettiğim konsolosluk yerine support maili ile başka bir ülke için geri dönmüşlerdi. Aynı maile cevap olarak istediğim konsolosluğu koyu karaktlerle belirtip mailin doğru konsolosluğa yönlendimerlerini rica etmiştim. O zaman doğru ülkeye yönlendirme yapmışlardı. Siz hangi ülkeye dosyanızı taşımak istiyorsanız bu şekilde belirterek cevaplayın mailinizi.

• Green card çekilişi kazandım sıram 7xxx de ne yapmam lazım ds formunu 29 eylülde yolladım nasıl bir yol izlemeliyim mail gelemedi

• ⭐⭐

@mustafadurmuslu Merhaba, tebrikler oncelikle lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

29 Eylul 2022 tarihinden bahsediyorsaniz sizin DV2023 basligina gitmeniz gerekiyor. Yanlis basliktasiniz.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• @Portakal07 oturum istemeden dosya kabul eden ülkeler var dosya taşıma diye forumda aratın. Dosyasını taşıyıp birçok kişi vize aldı süreç bitmeden elinizden geleni yapın.

• @Portakal07 merhaba. Benimde durumum senin gibi hem case numaram küçük değil hem de DS-260 formunu geç doldurdum. Bu durumda bizim ankaradan mülakat alma şansımız neredeyse sıfır. O yüzden mülakatını başka bir ülkede yapmanın yollarını araman lazım. Yani dosya taşıma işlemi için diğer ülkedeki USA konsolosluklarına mail atıp onlardan olumlu cevap beklemen lazım. Bu mailleri belli periyotlarda tekrarlaman lazım. Umarım olumlu bir cevap alırsın. Anladığım kadarıyla schengen vizen yok (benimki de yok) O yüzden avrupadaki bir çok ülkeye başvuramıyorsun demektir. Asya, Afrika, Amerika kıtası fark etmez bütün ülkelere mutlaka mail at. Aşağıda sana ilk başlarda lazım olacak bazı linkler ve bilgiler paylaşıyorum. Bu arada bilgilerini "DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları" ilk sayfasındaki excell tablosuna eklemeyi sakın unutma. Excelledeki en alttaki boş satırın her hücresine teker teker sağ tıklayıp bilgilerini girmen gerekiyor. Bu listeyi ara ara gözden geçir . Mesela diğer adayların daha çok hangi ülkelere dosya taşımış olduğunu görebilirsin. Vaktimiz oldukça az hızlı olmamız lazım. Maalesef forumdaki diğer üyeler bizden daha ileride oldukları için bizim soru ve sorunlarımız onların pek dikkatini çekmiyor.

Dosya taşıma için örnek mail;

Konu: 2023EU000XXXX
    Case Number : 2023EU000xxxxx
    Principal Applicant : SOYİSİM, İSİM
    Preference Category : DV DIVERSITY- ANK/TURKEY
    Date of Birth : MM/DD/YYYY

Dear Sir/Madame
    My name is…... I won the green card lottery (DV2023) from Turkey via the Europeen region.
    (Dosya neden taşımak istediğinizi anlatan kısa bir metin.(orada yaşıyorum/çalışıyorum vs)
    So that I kindly request you to transfer my case from US Embassy Ankara /TURKIYE to (ilgili konsolosluk)
    You can find my passport pictures and evidence of my ability to remain in the (gideceğiniz ülke) during the duration of the visa process (ülke passportu, ID card, or work permit hangisine sahipseniz) attached.
    If you are not the authorized person, I request you to give information about this matter to the authorized person.
    I am looking forward to hear your positive response.
    Thanks in advance for your time.
    (isim /soyisim)
    Tarih

ABD Büyükelçilikleri ve Konsoloslukları Listesi:

• @gucarslan Uğur bey dosyalarımızı Muskat’ın kabul etmesi ve hala mülakat maili gelmemesi hakkında ne düşünüyorsunuz acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zehraoz boş slot olmasını bekliyorlardır ya da kotadan dolayı temkinli davranıyorlar.

• @gucarslan teşekkür ederim Uğur bey

• @baranpeltek_ merhabalar mülakat tarihinize nerden baktınız acaba .

• @yakupcrs Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben de mailleri göndermeye başlıyorum bu durumda. Umarım mülakat alabiliriz.

• @zehraoz İlk olarak green kart kazanıp kazanmadığını sorgulayan ekrana düşüyor. Ayrıca KCC'den mail geliyor.

• Yasaklı

DVCharts'a baktığımız zaman şu anki yani Haziran ortasındaki EU vize istatistikleri, DV2022'nin Ağustos ortası ile yakınlık gösteriyor. yani bu sene o kadar hızlı mülakat dağıtılmış ki geçen döneme göre 2 ay ilerideyiz.

peki geçen dönem Ağustos ortaları ve sonrasında konsolosluklar mülakat dağıtmış mı veya hangisi ne kadar dağıtmış incelenerek bir yoruma varılabilir. tabi ki sadece yorumda kalacak çünkü bu sene nasıl hareket edecekler bilemiyoruz. bildiklerimiz; geçen seneye göre bu sene daha çok kazanan var, geçen sene basılması gerekenden daha çok vize basıldı, bu sene de kota aşılacak diye bir kaide yok. bu sene AF kotasının diğer bölgelere kaydırılabileceği konuşuluyor. bir yandan da zaten kalan kotalara yetecek kadar bekleyen mülakat, AP ve AOS dosyası var, dolayısıyla artık daha fazla toplu mülakat veya bültende bir hareket beklemek mantıklı değil deniyor. yaşayıp göreceğiz. her durumda illaki bir tarafın üzüleceği acımasız bir süreç maalesef.

• Merhaba
    Oncelikle konu basligi olarak acmak istedim .Cunku ilerde belki diger arkadaslarada yardimci olur.
    Benim aklima takilan soru su, su an dublinde yasiyorum ve doktor randevusu alacagim. Randevu alirken bana guncel.adres bilgisi soruyor.Oraya irlandada ikamet adresimimi girmeliyim? Yoksa muayne zamani Turkiyede olacagim ve greencardi alirsam bir daha dubline donmeyecegim .Bu yuzden Turkiye adresimimi yazmaliyim ?.Ayrica sonraki asamada daha once ikamet edilen ulkeleri soruyor.Verecegim ikamet adresine gore Irlanda veya Turkiyeden birini sececegim.

Konu basligi olarak actim cunku,randevu alirken uyariyor.
    Lütfen tüm bilgileri doğru biçimde giriniz. Talep edilen bilgiler sağlık formlarınızı oluşturmak için kullanılacaktır. Bilgilerin hatalı girilmesi istenmeyen gecikmelere ve hatta başvurunuzun tamamen reddedilmesine neden olabilir

Konu hakkinda destek olabilirseniz cok sevinirim.
    @gucarslan @crazycells

Saygilar

• ⭐⭐

@vecihi Merhaba, forum kurallari geregi oncelikle lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

Mulakata nerede girecekseniz ve nerede ikamet ediyorsaniz oranin adresini yazabilirsiniz. Ayrica bu tip sorulari DV2023 asamalariyla ilgili uygun forum basliginda sormalisiniz.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• @ozzy22 teşekkür ederim bilgi için, forumdaki cevap yazan tecrübelerini paylaşan herkese de ayrınca teşekkür ederim.
    sizlerden gelen bilgiler ile Kcc ye Güncel durumum ve ne aşamada olduğumu sordum
    3. Reminder sonrası döndüler..mülakat yerim Ankara görünüyor ve evet mülakat tarihi alımı için garanti vermiyor. sonrasında Ankara ‘ya güncel durum ve yer uygunlugu için yazdım ancak su ana kadar bir dönüş alamadım. Ve evet dediğiniz gibi yer değişikliği talebi yapacak isem Ankara ya talimat vermem gerekiyor. Yani öncesinde ülke ülke araştırıp bir konsolosluktan yer uygunluğu ve mülakat teyidi almam gerekecek...
    Hem şanslı olup 🙂 hem şansız durumda kalmak bu olsa gerek 😉 Bu kadar zaman ve zorluğa ve extra paralar harcayıp kart peşinde koşmaya değer mi diye düşünüyorum şu an doğal olarak 🙂
    Hem biraz buruk hem karışık bir durum;)
    Dosya No: 2023EU10xxx
    DS 260 Gonderimi: 30.11.2022

• @ozzy22 en kolay şekilde onaylanmasını ve sizin için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.
    2 ay önce schengen randevusu almıştım Bügün pasaportumu schengen vizesi için verdim. Bayram sonrası veya en geç Temmuz ortası elimde olur .
    bu esnada Ankara da dahil konsolosluklarla olası mülakat tarihi için görüşmüş ve olası dosya taşıma durumumu ve süreci ilerletip ilerletmeyeceğimi kafamda netleştirmiş olurum diye umuyorum..
    Mülakatınız sonrası da güzel haberlerinizi iletiniz, moral ve motive olur 🙂 tesekkür ederim tekrar.
    Dosya No: 2023EU10xxx
    DS 260 Gonderimi: 30.11.2022

• @lumos teşekkür ederim bilgi için

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |