Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba benim sorum red onay bilgilerinin yer aldigi sayfada asagidaki sekilde bilgiler yer alıyor bunlari nasil yorumlamam gerekiyor bilgisi olan varmi
    Benim anladigim ankara konsoloslugu 26xxx CN randuvu vermis ama degerli bilgilerinizi rica ediyorum

EU,26×××,2023EU26×××,ANK,Ready,2021-Oct-30,2023-Jun-07,0,0,1,0,0,0,1,0,2023-May-12

• @hidiraltin Mail siz formu gönderdikten sonra, en son sayfada kendinize bir örneğini almak isterseniz otomatik olarak gönderiliyor. İstediğiniz zaman formu doldurduğunuz site üzerinden kendinize gönderebilirsiniz.

• @Hanhun Anladım panik yapacak birşey yok o zaman.

• Merhaba, yurtdışına çıkmayı düşünüyorum dil okulu ile bir süreliğine, mülakat tarihi geldiğinde Ankara da girebilirim bunda bir sorun yok ancak formda yaşadığınız yerler kısmına ve yurtdışına çıktınız mı kısmına bir düzenleme yapmam gerekli olur mu böyle bir durumda, mülakat tarihi aldıktan sonra annemin kızlık soyadı ve doğum tarihim yanlışlarından dolayı formu açtırtmam gerekecek bu bilgileri de düzenlemeli miyim ? Şimdiden cevabınız için teşekkürler.

• ⭐⭐

@hidiraltin Kendiniz talep ediyorsunuz, en son bitirdiginizde istediginiz mail adresine mail olarak iletme talimati veriyorsunuz.

• ⭐⭐

@Erhan-2 Arada sunu hatirlatmakta fayda var, bu surec oldukca bireysel, hatta bazen rekabet iceren bir surec, ama bu forum buyuk nimet ve insanlar size en degerli bilgileri sunmaya calisiyor. DV2022 yilinda bir kac saatle mulakat alamayan insanlar oldu submit tarihi nedeniyle...
    DS-260 formunuzu cok hizli actirip duzenlemis olmaniz henuz farkinda olmadiginiz buyuk bir riski aldiginiz gercegini degistirmiyor verilere gore.

Istediginizi yapmakta ozgursunuz, hayaller de sizin, kararlar da yolunuz da acik olsun, gitmek isteyen icin ciddi bir mental mucadele oluyor cunku bu sure. O nedenle de riskleri minimuma indirmek ve aramizda bu degerli deneyim ve bilgileri hak edecek kisiler icin katilim gosteriliyor. Yoksa inanin ozellikle submit tarihi, dosya tasima aksiyonu, baska ulkedeki asi kurallari...vb. bu el emegi goz nuru parametrelerden kimsenin haberi olmazdi. Hatta bu bilgiler o kadar degerli ki, danismanlarla calisan arkadaslarin danismanlari bu parametreleri 'kendi yontemleri' gibiymis minvalinde maddi kazanc kaygisiyla reklamlastirmaktan bile cekinmediler...

Guzel gunler.

• ⭐⭐

@MinimalistBey Merhaba, formu doldurdugunuz andaki yurtdisina ciktiginizin bilgisi yeterli, guncellemenize gerek yok.

• @hidiraltin Aynen öyle. İstediğiniz zaman alabilirsiniz. 👌🏻

• Merhabalar,

Aklıma takılan sorularım var;

1. Ds260 formu doldururken son 5 yıl yurtdışı çıktığımız ülkeler kısmına kktc yi yazmadım ancak pasaportumda kktcye giriş görünmekte. Kktc yasal olarak tanınan bir ülke olmadığı için giriş yapmamıştım. Mülakat aldıktan sonra güncelleme yapmalı mıyım?

2)16 yaşından sonra ikamet ettiğim adreslerimden birini atlamışım. Diğer iki adresimi girmiştim. Güncelleme yapmalı mıyım?

3)Eşimin ikamet adresi evlenmeden önceki adresi olduğu için evlendikten sonra beraber yaşadığımız adresi yazmadım. İkametinin göründüğü adresi yazdık. Mülakat esnasında evli olmamıza rağmen neden iki ayrı ikamet gibi soru işareti oluşur mu? İkameti düzeltip da formunda güncelleme yapmalı mıyım?

4)current olmadan şuanda veya 2024 süreci başlayınca dosyamızı ankaradan hong kong gibi vize gerektirmeyen ülkelere taşıma ihtimalimiz var mı? Varsa mantıklı mı?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gca merhaba,

1- hayır
    2- hayır
    3- hayır
    4- hayır

• @gucarslan 🙂 teşekkür ederim.

• @crazycells eşim 2 ay sonra doğum yapacak. Aynı şekilde mülakat tarihi aldıktan sonra verdiğiniz adresten ds-260 formu güncelleme adımından çocuğumu da mı ekleyeceğim?

yada şöyle sorayım
    bu verdiğiniz bağlantıya girmeden direk CEAC sitesinden kendim ekleyip güncellediğimde oluyor mu?

• ⭐⭐

@Ümit-Karabayır Merhaba, Cocugunuz dogunca onu formu doldurdugunuz siteden 'add applicant' olarak ekleyeceksiniz, onun da bir formu olacak.

Mulakat aldiktan sonra sizin ve esinizin DS-260 formlari @crazycells'in verdigi linkten talep edilerek guncellenecek.

• @lumos yani şuan ceac sitesinden istediğimiz güncellemeyi yapabiliriz ama dosya ankaraya geldiğinde, https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/ bağlantısından güncelleme yaptığımı bildirmediğim sürece işleme alınmıyor ceac'daki eklenenler .

Doğru mu anlamışım 🙂

Teşekkürler

• ⭐⭐

@Ümit-Karabayır Ceac sitesinden dosyaniza kisi ekleyebilirsiniz evet. Isleme aliniyor ama esas talihlinin submit tarihini etkilemiyor, cunku sifirdan bir birey. Dogum, evlilik gibi durumlar icin. Fakat sizin ve esinizin formlarinda (completed olan ve mulakat sonrasi guncellenecek olan bunlar) cocugunuz isli olmadigi icin formunuzda o kismi talep ile guncelleyeceksiniz.

• Merhaba red onay bilgilerinin yer aldigi sayfanın en sonunda asagidaki sekilde bilgi yer alıyor bu 26xxx olan CN 'ye ankaranın randevu verdiği anlamına mı gelmektedir

EU,26×××,2023EU26×××,ANK,Ready,2021-Oct-30,2023-Jun-07,0,0,1,0,0,0,1,0,2023-May-12

• ⭐⭐

@sefa-catak Hayir, baska bir konsolosluktan mulakati olan, Ankara'ya dosyasini tasiyan birinin oldugunu gosteriyor, Ankara henuz mulakat planlamasini yapmadi.

• @lumos selam

bu sayfadaki https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY23.html excelde transfer yazdıgı da o zaman başka konsolosluğa transfer oldu anlamına geliyor suan ankaranın en son hangi CN mülakata çağırdıgını göremiyoruz o zaman

7b01305e-8e1e-4d0c-8df1-750dcc9dbd0d-image.png EU,15940,2023EU15940,ANK,Transfer,2021-Oct-08,2023-May-23,1,0,0,0,0,0,1,0,2023-Mar-03
    EU,16845,2023EU16845,ANK,Ready,2021-Oct-07,2023-Apr-07,0,0,1,0,0,0,0,0,2023-Mar-03
    EU,20632,2023EU20632,ANK,Ready,2021-Oct-08,2023-Apr-11,0,0,4,0,0,0,3,0,2023-Mar-03
    EU,23712,2023EU23712,ANK,Issued,2021-Nov-09,2023-Jun-07,2,0,0,0,1,0,0,0,2023-Feb-17
    EU,25521,2023EU25521,ANK,Ready,2021-Nov-04,2023-Apr-26,0,0,2,0,0,0,0,0,2023-Feb-10
    EU,26881,2023EU26881,ANK,Ready,2021-Oct-30,2023-Jun-07,0,0,1,0,0,0,1,0,2023-May-12

• @lumos çok teşekkür ederim

• Eşim bekarken ds-260 formunu doldurdu.Formu doldurduktan sonra evlendik.Mülakat maili aldıktan sonra add applicant yoluyla eşim beni de forma ekleyecek ve kendi formunu güncelleyecek.Merak ettiğim konu şu.KCC mülakat maili verdikten sonra dosyayı ankara konsolosuluğuna göndereceği için ankara konsolosluğu “siz add applicant işlemini yeni yapmışsınız.Dolayısıyla asıl talihlinin eşi olarak sizin formunuz KCC’ye hiç gitmemiş. Add applicant işlemini şimdi yaptığınız için formunuz direkt ankara konsolosluğuna yani bize gelmiş. Dolayısıyla biz bu işlemi kabul etmiyoruz” gibi bir şey söyleyebilir mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

159

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |