DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan peki oradan kontrol ettiğimizde nvc yazarsa ne anlama geliyor?

• @Taylan-Elik henüz mülakat alamadığınız anlamına geliyor. Daha önce de yazıldığı gibi "In Transit" ya da "Ready" gözükmesi halinde mülakat almışsınızdır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Taylan-Elik bu iletide detaylıca anlattım, kontrol edin lütfen;

https://yesilkartforum.com/forum/post/240589

• Excel de dün Ankaradan mülakat maili almış bir arkadaşımız görünüyor.
    Yine mülakat sayısı oldukça az olacak sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz kendisi vize yenilemek için mülakat aldı, normal bir dağıtım mülakatı değil.

• @gucarslan teşekkürler detaylı anlatım için ayrıca

• @ozzy22 tam olarak hangi adrese mail attınız [email protected] bu adres mi yoksa [email protected] bu adres mi

• @erennlk konsolosluk sitesindeki formu doldurarak da ulaşabilirsiniz, birçok arkadaş ile o şekilde ulaşmıştık.
    https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Supplements/Supplements_by_Post/HNK-Hong-Kong.html

• @excalibur numaranız cutof olduğu için sizi kabul eeden konsolosluk dosyanızı isteyecek. kabul eden konsolosluk hangisi acaba. kendim için sormuyorum ben dosyamı makat a taşıdım. kritik dönemde bu forumda mulakat alabilecek insan sayısını arttıralım. artık bu sizi kesinlikle sizi olumsuz etkilemez. dünyanın birçok insan taşıyacak oraya forumdan daha fazla insanın mulakat almasına vesile olabilirsiniz. bu çok güzel bir şey

• Merhaba,
    Viyana’ya son dosya yaşıyanlardanım. Fakat VFS den Avusturyadan aldığımız mülakat tarihine vize almayı başaramadık.
    Tekrar ankaraya taşıma talebinde bulunduk ve kabul edildi. Visa statümüzü dün kontrol ettiğimizde benim asıl kazanan olarak statüm “ ready” iken eşim ve iki oğlumun Ankara’da da ready ama aynı zaman da Viyanada da hala “ transfer in progress” statüsünde de görüldüğünü fark ettik.

Ve 2 aydan fazla süre geçmesine rağmen henüz mülakat da alamadık.

Neden aile üyelerimin iki farklı statüsü görülüyor ve bu durum sebebiyle hala mülakat alamamış olabilir miyiz ?
    Fikri yada tecrübesi olan var mı acaba ?

• @Gökhan-Öz Hala mülakat almadınız, kişisel görüşüm Ankara'dan mülakat alabilme ihtimaliniz çok düşük.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz eğer dosyanız ankara'da Ready statüsünde görünüyorsa, diğer görünen statüyü dikkate almayın. çünkü sistemden eski statü silinmiyor.

ankara için de söyleyebileceğim, sabırla beklemeniz. ilk boş slotlarında mülakat vereceklerini düşünüyorum. sizin gibi bekleyen dosyalar var çünkü..

• @gucarslan
    Asıl talihli olarak benimki ready görülüp ailemin hala transferde görülmesi endişelendir beni.
    O yüzden sormak istedim.
    Birçok defa ankaraya mail atmama rağmen dönüş bile olmadı.
    Dediğiniz gibi beklemekten başka şansımız yok.
    Kısmet artık.
    Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz onların o şekilde görünmesi normal, sistem bu şekilde çalışıyor.

• @gucarslan

Umarım bu mülakat dağıtımında aynı durumda bekleyen arkadaşlarımızla biz de mülakat alabiliriz.
    Umut etmekten başka şans kalmadı
    Teşekkür ederim tekrar.

• Dear Ozge:

Thank you for writing to the U.S. Visa Service Desk.

We understand that you would like to transfer your case.

To further assist you kindly confirm with us in which country/consulate would you like to proceed with your application.

Note: When replying to this email, please DO NOT change the subject/Case reason. Thank you!

Have a pleasant day!

Sincerely,
    U.S. Visa Service Desk

Merhabalar ülkenin dört bir yanında olan konsolosluklara yolladığım maillerden birine şu şekilde cevap gelmiş.Ancak mailin geldiği adres direk [email protected] şeklinde.Ancak mailin hangi ülkenin konsolosluğundan geldiğine dair hiçbir bildirim yok.Birsürü konsolosluğunda mail adresi support... diye ülke adıyla devam ediyordu.Açıkçası böyle bir durumdan ne anlamalıyım durumu tekrar açıklayan birşey mi yazmalıyım yoksa bu abd vize servisinden gelen bir mailmidir anlayamadım

• Merhaba,
    12 Haziran tarihinde [email protected] mail adresinden o meşhur 2NL mailini aldım ve mülakat tarihimi kontrol etmek için mayısın ilk haftası hepimizin yüreklerini ağzına getiren, kazandığımızı öğrendiğimiz malum siteye tıkladım https://dvprogram.state.gov/ESC Ancak 2NL, 12 Haziranda gönderilmesine karşın mülakat tarihimi 06 Hazirana verdiklerini görünce hayallerim bir kez daha suya düştü. Hali hazırda 1,5 aydır Maskat elçiliğine mailler atıyor formlar dolduruyordum zor bela dosyamı taşıtabildim. İletişim kurmam inanın çok çok zordu cevap alamıyordum. Ta ki 22 Mayısa kadar. Şuan bir kere daha dumura uğramanın kıyısındayım ve bu sefer sağlam kayaya tosladığımı düşünüyorum. Başta bu hatanın kolay giderilebileceğini düşünürken Maskattan bu sabah gelen mail beni hayli şaşırttı. Konunu KCC ye iletmemi söyleyip teşekkür etti. Tabiki ilettim ama KCC'den tık yok. Zira KCC'nin bunu çözeceğini şahsen düşünmüyorum Status Ready olduğu için bunu birtek konsolosluk memurları çözebilir. Ayrıca KCC'ye durumu uygun bi dille aktardığımı eklemek isterim. Daha önce yazdığıma verdikleri cevap abzürt ötesi. Lütfen mailinize CN, DOB vs ekleyin şeklindeki BOT bir maili cevap niyetine göndermişler. Yapılan yanlışı düzeltme adına hiç bişey yapılmayacağını ya da umurlarında pek olmadığını hissettirdi bana. Konuyla ilgili konsolosluk memurları ile görüşebilirsiniz deseler daha iyi olabilirdi. Süreçte daha önce başına böyle geri tarihli mülakat temini abzürtlüğünü yaşayan arkadaşlar bilgilendirebilirse sevinirim.

CN:2023EU10XXX
    DS260 Submit:21.05.2022

• Dosya Taşımak İsteyen Arkadaşlar İçin Yararlı Olabilir. Aşağıdaki Listedeki Konsolosluklar ve Yanındaki (XXX) İçindekilerde Amerika Konsolosluk Kısa Kodları Daha Kolay ve Hızlı Başvurmanız İçin Ekledim.

Buradan Güncel Vizesiz Gidilebilinen Ülkeleri >>> https://www.mfa.gov.tr/turk-vatandaslarinin-tabi-oldugu-vize-uygulamalari.tr.mfa

Buradan Amerikan Konsolosluk Bilgilerine >>> https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/list-of-posts.html#S_Z

AVRUPA

SIRBISTAN (BLG)
    MOLDOVA (CHS)
    MAKEDONYA (SKO)
    KOSOVA (PRI)
    GÜRCİSTAN (TBL)
    ARNAVUTLUK (TIA)
    BOSNA-HERSEK (SAR)

ASYA

JAPONYA (TKY)
    GÜNEY KORE (SEO)
    SİNGAPUR (SGP)
    MALEZYA (KLL)
    FİLİPİNLER (MNL)
    TAYVAN (TAI)
    TAYLAND (BNK)
    HONG KONG (HNK)
    KAZAKİSTAN (ATA)
    KIRGIZİSTAN (BKK)
    KAMBOÇYA (PHP)
    SRİLANKA (CLM)
    ENDONEZYA (JAK)
    NEPAL (KDU)
    TACİKİSTAN (DHB)
    ÖZBEKİSTAN (THT)
    MOĞOLİSTAN (ULN)

AFRIKA

TUNUS (TNS)
    ÜRDÜN (AMM)
    SUDAN (KHT)
    UMMAN (MST)
    KATAR (DOH)
    KUVEYT (KWT)
    LÜBNAN (BRT)
    BAHREYN (MNA)
    FAS (CSB)
    KENYA (NRB)
    GÜNEY AFRİKA(JHN)
    MADAGASKAR (ANT)

AMERIKA

MEKSİKA (CDJ)
    ARJANTİN (BNS)
    BREZİLYA (RDJ)
    URUGUAY (MTV)
    PARAGUAY (ASN)
    ŞİLİ (SNT)
    PERU (LMA)
    VENEZUELLA (CRS)
    BOLİVYA (LPZ)
    EKVATOR (GYQ)
    KOLOMBİYA (BGT)
    JAMAİKA (KNG)
    EL SALVADOR (SNS)
    KOSTA RİKA (SNJ)
    GUATEMALA (GTM)
    HAİTİ (PTP)
    HONDURAS (TGG)
    PANAMA (PNM)
    BELİZE (BLZ)
    NİKARAGUA (MNG)

OKYANUSYA

DOMİNİK REB.(SDO)
    BARBADOS (BGN)
    BAHAMALAR (NSS)

• Arkadaşlar merhaba, ben sanırım DS formumu göndermekte biraz geç kalmışım. Aynı zamanda dosya numaram da EU27k civarında. Sizlerden tavsiye alabilir miyim, bu noktada Ankara'dan randevu alma şansım var mıdır? Başka bir yere dosya taşımam mı gerekir. Yol gösteren olursa çok memnun olurum. Selamlar.

• ⭐⭐

@Portakal07 Ankara'dan mülakat alma şansınız çok ama çok düşük şu durumda tavsiyem mülakat deneyimlerini okumanız ve dosya taşıma şansını denemeniz olacaktır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

494

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.1k

| | | |