Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells yok ne çevreye ne kendime zararım var sadece uyum bozukluğu yaşadım anksiyetem yüzünden teşekkür ederim cevabın için

• Arkadaşlar herkese merhabalar öncelikle, Dv2024 yılı çekilişinde GC için hak kazandım. Sormak istediğim bir kaç sorum mevcut..
    1: Dosya numaram: 2024EU1XXX lerde bulunmaktadır ve çekilişi kazandığım aynı gün içerisinde DS-260 formunu submit etmiş bulunmaktayım. Buna göre tahmini mülakat tarihim ne olur acaba ? Ekim, Kasım, Aralık ?
    2: DS-260 formunu submit ettikten sonra eşimin pasaportunun süresinin 2 ay sonra bittiğini öğrendim yeniden pasaport başvurusunda bulundum ayrıca kendi pasaportumuda tekrardan 10 yıllık olarak alma kararı aldım. Buna göre mülakat tarihi verildikten sonra DS-260 formunu açtırtıp güncellemem gerekir mi yoksa yeni pasaportlarımız ile direkt mülakata gitsek problem yaşar mıyız acaba ? Araştırmalarıma göre bir kaç abimiz hiç formu güncellemeden direkt mülakatlarda bunu belirterek işlerini halletmişler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BatuhanGnc, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar herkese merhabalar öncelikle, Dv2024 yılı çekilişinde GC için hak kazandım. Sormak istediğim bir kaç sorum mevcut..
    1: Dosya numaram: 2024EU1XXX lerde bulunmaktadır ve çekilişi kazandığım aynı gün içerisinde DS-260 formunu submit etmiş bulunmaktayım. Buna göre tahmini mülakat tarihim ne olur acaba ? Ekim, Kasım, Aralık ?
    2: DS-260 formunu submit ettikten sonra eşimin pasaportunun süresinin 2 ay sonra bittiğini öğrendim yeniden pasaport başvurusunda bulundum ayrıca kendi pasaportumuda tekrardan 10 yıllık olarak alma kararı aldım. Buna göre mülakat tarihi verildikten sonra DS-260 formunu açtırtıp güncellemem gerekir mi yoksa yeni pasaportlarımız ile direkt mülakata gitsek problem yaşar mıyız acaba ? Araştırmalarıma göre bir kaç abimiz hiç formu güncellemeden direkt mülakatlarda bunu belirterek işlerini halletmişler.

1. ilk aylarda olacaktir, sadece sabirla beklemeniz yeterlidir 🙂

2. mulakat tarihi aldiktan sonra formu actirip pasaport bilgilerini guncellemenizi tavsiye ederim.

• @crazycells Cevabınız için teşekkür ederim. 😁

• @crazycells 2. Sorunun cevabı beni biraz muallakta bıraktı, Ekim gibi mülakat alacağımı düşünüyorum , 24 Mayısta pasaportumun süresi biticek formda sorduğumda yenisini alıp direkt götürsem yeterli olur mu demiştim yeterli olur cevabı almıştım, sizden farklı görünce emin olamadım biraz 😞

• @Meho35 GC icin boyle bir sey olacagini dusunmuyorum ben acikcasi

• @gucarslan Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. DS 260 formu açtırmadan mülakat yeri değiştirebiliyor muyuz? Bu arada eşime çıktı GC.

• @crazycells Bir de mülakat yeri değiştirmek için KCC'mi yoksa direk Bişkek'teki konsolosluğa mı mail atmalıyız?

• @gucarslan merhaba,
    mülakatı alamama riski konusunu biraz detaylandırabilirmisiniz. Formu açtırdım gerekli düzenlemeyi yapdım ve kapattım. Şuan complet gözüküyor. Formu açtırdığım için sistem hemen diskalifiye mi ediyor.
    Teşekkürler.

• @gucarslan merhaba,
    düzenlemeyi yapdım ve formu kapattım, şu an complete gözüküyor. Bu durum nasıl sonuçlanır benim açımdan, işleyiş hakkında bir bilgilendirme yapabilirmisiniz.Teşekkürler.

• Merhaba

2024 kazananıyım. Kendi pasaportumu ekledim ama eşimin pasaportu olmadığı için boş bırakıp gönderdim formu. sıra no 15000

Ankara'dan çağırdıklarında eşimin pasaportunu yanımızda götürdüğümüzde yeterli oluyor mu?
    yoksa önceden mail mi atmam gerekiyor?

bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

teşekkürler

• @crazycells aynısını bende yaptım. kendi pasportumu ekledim eşimi boş bıraktım.

Mülakat tarihi aldıktan sonra formu nasıl açtıracağız?

• Ds-260 formunun son aşamasında sign and submit etmeden direkt next confirmation diyerek formu gönderme ihtimali bulunuyor mu? Aklımıza bir soru işareti takıldı acaba formu sign and submit yapmadan mı gönderdik, ya formu boş gönderdiysek diye? Böyle bir durum olabilir mi?

• Herkese iyi günler dilerim.
    Çok paylaşılan “konsolosluklardaki göçmen olmayan vize redlerinin çok olması, greencard mülakatlarına da yansır mı?” sorusu için naçizane fikrimi belirtmek istedim.
    ABD hükümetinin vize işlemlerindeki davranışları şöyle açıklanabilir:
    Birinci olarak göçmen olmayan vizelerinin (öğrenci, turist vizesi vs.) mülakatlarındaki düşünceleri vize vermeme yönünde, çünkü sizi potansiyel göçmen olarak görüyorlar. Ancak siz onlara geçici olarak ABD topraklarında bulunacağınızı kanıtlarsanız, ev, araba, iş, vesaire kanıtlarla geldiğiniz ülke ile bağlarınızın kuvvetli olduğuna ve geri döneceğinize onları ikna ederseniz vizeyi verirler, o da düşük bir ihtimal oluyor son dönemlerde.
    İkinci olarak DV Lottery vizesine gelecek olursak; ABD Hükümetinin kontrollü göçmen alım politikasına bağlı olarak, Konsoloslukların başvuran herkese (bundan sonra sadece Amerika’da yaşam kurmaya istekli) vize sayısı limiti dahilinde vize vereceğini söyleyebiliriz. Ancak yalan-yanlış beyanlar, vize kriterlerini karşılamamak, ABD devletine yük olmayacak kadar mali kaynağa sahip olmamak, gibi durumlarda vize başvurusu reddediliyor.
    Özet olarak; göçmen olmayan vize mülakatında konsolosluk, “beni ikna etmezsen, ben sana vize vermeyeceğim” gibi olumsuz bir düşünce ile giriyor mülakata. DV Lottery mülakatında ise konsolosluk, “beni ikna edersen sana vize vereceğim” gibi pozitif bir durumda başlıyor mülakata.
    İstatistiklerdeki verilere de bakacak olursak, göçmen olmayan vizelerdeki red yüzdesinin çok yüksek olması durumu, bizim için, yani DV Lottery kazananları için geçerli olmadığını düşünüyorum.
    Vizeyi alacak olan herkesin yolu açık olsun.

• Arkadaşlar mülakat tarihlerini konsolosluk belirlediğine göre dosya numarası aktif olduktan sonra araya birisini sokup erkene alabilme ihtimalimiz var mıdır mülakat tarihini ?

• ⭐⭐

@mustafa_27 Sisteme girip bakabilirsiniz formunuza.

• ⭐⭐

@Umut-Şele Aslinda her iki sekilde de cozulebiliyor, bu mulakat aldiginiz konsolosluga bagli. Mulakat alinca pasaport bilgilerinizi nasil guncelleyeceginizi sormaniz gerekiyor her iki durumda da, bazen form acilir, bazen de yenisiyle gelmenizin yeterli olacagi ifade edilir. Mulakat aldiginizda netlesir.

• @lumos şimdi oturdu kafamda her şey Hollanda konsolosluğu pasaportumu geri verirse çıkartacağım kaldı canım pasaportum dop dolu pasaporta 1 ayı geçti vize basmadılar halimiz meçhul 🤪

• Herkese tekrardan merhaba,

Greencard için konsolosluk görüşmelerine giderken yanımızda götüreceğimiz belgelerden olan Adli Sicil Kaydı, Mahkeme Karar ve Nüfus Kayıt Örneği, Evlenme Kayıt Örneği gibi belgeler için apostil şart mıdır? Yoksa e-devlet çıktısı yeterli midir?

• Merhaba konsolosluk görüşmesine öğrenim belgesinin aslını mı götürmek gerekiyor yoksa barkodlu e devlet çıktısını da kabul ediyorlar mı? Diploma mı kaybettim sanırım. Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |