Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Hanhun bizdedir var azı yanlışlıklar mülakat tarihi aldıktan sonra diyorlar genellikle

• Merhabalar,hani mülakatta ortalama 15.000$ civarı istiyorlar ya,ben bu parayı bankaya ne zaman koymalıyım ? Şu an 18 yaşındayım ve kendime ait kyk bursunun yattığı hesaptan başka banka hesabım yok.Mesela mülakat aralıkta diyelim ekim gibi banka hesabı açıp içine direk 15.000$ koysam sıkıntı olur mu,bu para nerden geldi derler mi?Babamın parası bana verdi desem sıkıntı olur mu? Yoksa şimdiden banka hesabı açıp 15.000$ ı yatırayım mı?

• @adaderyaela İmla hataları veya adres ile alakalı durumlarda öyle yapılması tavsiye ediliyor fakat, güvenlik sorusunda problem olunca nasıl bir yol izlenmesi gerekir acaba. Bilemiyorum. Çevremde daha önce tecrübe etmiş biri bulunmuyor maalesef.

• @crazycells Green Card ını aldı.

• @lumos Nasıl yapacağımı bilmiyorum ve rica etsem sorumu cevaplayabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kerem-Turgut, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba arkadaşlar,

daha önce abu dhabi konsoloslugundan vize mülakatına giren oldu mu hiç? dubai'de yaşıyorum.

Su sayfadaki yonlendirmeleri takip etmeniz yeterlidir:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hanhun, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhabalar arkadaşlar. Heyecan ve şok sürecini atlattıktan sonra göndermiş olduğum ds 260 formumu detaylı şekilde incelerken maalesef 2 hata yaptığımın farkına vardım. Forumu okuduğumda farklı bir kaç cevap ile karşılaştığım için bir kaç soruyu tekrar sorup teyit almak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. Hata - Mevcutta açık öğretim üniversite ve normal lisans öğrencisiyim ve University no degree seçeneğini seçtim fakat lise bölümünde diploma yerine degree seçeneğini not ortalaması olduğunu düşünüp lise diploma not ortalamamı yazdım.
    2. Hata - Eşim veteriner hekim ve onun formunda ''Are you a graduate of a foreign medical school seeking to perform medical services
      in the United States but have not yet passed the National Board of Medical
      Examiners examination or its equivalent?'' sorusunu sınavı geçmediniz fakat burada mesleğiniz ile alakalı görev yapmayı (asistan v.b.) düşünüyor musunuz olarak algıladığımız için ''YES'' cevabını verip, ''Gerekli olan sınav aşamalarını tamamladıktan sonra mesleğime orada devam etmek istiyorum. (İngilizce olarak)'' benzeri bir açıklama yaparak gönderdik.

1- Sizce bu cevaplar sebebi ile dosya açtırmamız gerekir mi yoksa mülakat sırasında açıklama yeterli olacak mıdır?

Mulakat tarihi aldiktan sonra formu actirip bu bilgileri guncelleyebilirsiniz.

2- Danışmanlık firmaları en küçük hata bile vize almanıza engel olur şeklinde yaklaşıyorlar. Bana biraz müşteri bağlamak için yapıyorlar gibi geldi, fakat bu hatalar ile denk gelince stres yaşamaya başladım sizce destek almalı mıyım?

Kesinlikle buna gerek yok, soyledikleri yalan, zaten cogu fayda saglamadigi gibi dosyaniza zarar veriyorlar.

3- Bu seneki aksaklıklardan ötürü insanlarda mülakat tarihi konusunda aşırı bir karamsarlık var. 17xxx lerde olan kişilerin dosya taşıtıp mülakat aldıklarını okudum. Net cevabı kimse veremez biliyorum fakat case numberım 10xxx lerde sizce mülakat tarihi ile alakalı endişe etmem gereken bir durum var mıdır?

Ocak ayina kadar bekleyip sonrasinda gidisati gorecegiz. Siz de durumu takip edip buna gore hareket edersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasans_, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,hani mülakatta ortalama 15.000$ civarı istiyorlar ya,ben bu parayı bankaya ne zaman koymalıyım ? Şu an 18 yaşındayım ve kendime ait kyk bursunun yattığı hesaptan başka banka hesabım yok.Mesela mülakat aralıkta diyelim ekim gibi banka hesabı açıp içine direk 15.000$ koysam sıkıntı olur mu,bu para nerden geldi derler mi?Babamın parası bana verdi desem sıkıntı olur mu? Yoksa şimdiden banka hesabı açıp 15.000$ ı yatırayım mı?

Ne kadar erken acarsaniz o kadar iyi olur. Genelde Ankara'daki ABD konsoloslugu yakin tarihlerde acilan hesaplar icin sorun cikarmiyor.

Eger calismiyorsaniz paranin kaynagini sorabilirler, siz de ona gore cevap verirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@IPEKKELESOGLU, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Green Card ını aldı.

ok, o halde yanlis basliktasiniz 🙂 su iki basliktan birine konuyu tasiyalim isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik/

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari/

Sizin vizeniz var miydi? onu da not duserseniz iyi olur...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karaloyunlar1, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@lumos Nasıl yapacağımı bilmiyorum ve rica etsem sorumu cevaplayabilir misiniz?

Suradan imzanizi duzenleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/me/edit

• @crazycells Çok teşekkürler ❤

• @crazycells güncel adresim cayman Adaları olarak yazdım

• Merhabalar heyecandan DS260 da 3 hata yaptigimi farkettim
    1= vocational school yerine university degree secmisim
    2=number of educational school attended i 2yazmam yerine 3 yazmisim
    3=calisma gecmisinde sadece son calistigim yeri yazdim ondan onceki yerler kisa sureli yerlerdi 2-3 ay civari
    Bu hatalar icin formu simdi mi actirmaliyim yoksa mulakat tarihi belirlenene kadar beklemeliyim

• @crazycells Ingiltere'de yasiyorum. Oturumum var. Peki buna ek olarak, case transferi sonrasi, eger DS260 formunda duzeltme yapmak isteyecek olursak, dosyayi actirisak, formun hangi alanlarinda degisiklik yapabiliyoruz?

• @crazycells teşekkürler, hayır benim vizem yok.

• Merhabalar, herkese mutlu hafta sonları 🙂

2-3 aydır devam eden bir iş görüşmem olumlu sonuçlandı ve kabul etmeyi düşünüyorum. Ancak DS 260 formuma eski (yani halen çalıştığım ve ayrılmayı düşündüğüm) iş yeri bilgilerini ve hatta iş yerinden aldığım cep teli kullandığım için bu cep numarasını girmiştim. İş teklifini kabul etmeyi planlıyorum ama bu sürece olumlu/olumsuz bir katkısı olur mu ? Yeni iş bilgilerini nasıl ve ne zaman güncellemem gerekir merak ettim. Katkı sağlayacak herkese şimdiden teşekkür ederim 🙂

• Merhaba, Ben ne olur ne olmaz diye Schengen vizesi almak istiyorum.(Dosya taşımak için) fakat dosya taşıma işlemi yapmak için oturum iznimizin olması gerekiyor diye biliyorum acaba nasıl oturum izni alınır? bilen varsa yazarsa sevinirim.

• ⭐⭐

@gorkem07 formu açtırmayı mülakat tarihi aldıktan sonra konsolosluğa mail atarak yapın. Şimdi form açtırma yapmayın.

• ⭐⭐

@beratmehmet değişiklik yapmak istediğiniz sayfaları yazın ona göre açarlar.

• İkametgahım hem türkiyede hem almanyada mevcut. Ancak current adress olarak almanya yazdım, çünkü gerçek bu şekilde. Ancak mülakata türkiyede girmek istiyorum. Bu yüzden Ankarayı seçtim mülakat yeri olarak. Acaba bunda bir sakınca var mıdır?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |