Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Arkadaşlar herkese merhaba.
    22 Mayıs itibariyle vize görüşmesinden çıktı eşim. Size deneyimlerimizi aktarmak istedik. Öncelikle biz 21 Mayıs’ta geldik Ankara’ya ve GreenPark otelde konakladık. Ailelerimizle geldiğimiz için 2 oda tuttuk sabahta erken çıkacağımız için kahvaltısız tercih ederek toplam da 3600₺ ücret ödedik. Gayet temiz ve iyi bir oteldi tavsiye ederim Konsolosluğa araç ile 4 dk idi.

Sabah 07:00 ‘da Konsolosluğun önündeydik. Bahçede otururken randevu saatlerine göre sesleniyorlar zaten. Eşimde saat 07:45 ‘de içeri girmiş.
    Yaklaşık 10.04 ‘de çıktı. İçeride çok yoğunluk varmış onu iletti. Kendisinden ilk etapta ;
    -Nüfus kayıt örneği
    -Evlilik Cüzdanı

• Askerlik durum belgesi
    • Evliliği Kanıtlayıcı Belgeler istenmiş.
      Eşim mülakatı türkçe yapmak istediği için bir tercüman gelmiş önce yemin ettirip ardından toplamda kendisine 5-6 soru sormuşlar.
    1. ilk evliliğiniz mi?
    2. eşinizin ilk evliliğimi?
    3. nerde nasıl tanıştınız? Anlatın kendinizi biraz
      4)sponsorunuzu nerden tanıyorsunuz?
      Ardındanda ABD’de Aile içi Şiddet kağıdı vererek kendisine vizesinin basılıp geleceğini söylemişler.
      Ne zaman gelecek bir bilgimiz yok tabi şuanda. Eşim ordayken 1-2 kişiye sarı kağıt vererek yollamışlar. Herkesin hakkında hayırlısının olmasını diliyorum🙏

• @dpdemir teşekkür ederim sağ olun. Perşembe günü sizden de iyi haberler alacağız inşallah 🙂

• @naja Amin. Cok sagolun.

• Mrb, evrak yükleyeceğiz ama sistem hata veriyor. Böyle bir durumla karşılaşan varmı

• Merhaba arkadaşlar, DS260 formundaki ‘Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law?’ sorusuna hayır şeklinde cevap vermem bir sorun teşkil eder mi? Çünkü elimde çocuklukta vurulduğum aşılara dair henüz bir belge yok. Bende hayır cevabını vererek alttaki kutuya şu an belgeleri toplama aşamasında olduğumu interview den önce gerekli aşıları olup belgelendireceğimi ifade ettim.
    @crazycells @naja @Berkan-Duru

• @uogzh
    F2A
    DQ - 03.12.2022

• @ahsenas
    No secenegini isaretleyip aciklama kismini have some of them but I will get the rest later on tarzi bir sey yazabilirsiniz, problem olmaz

• @uogzh teşekkürler 🙏🏻

• @crazycells Arkadaşlar mülakata girdim mülakatta bana eksik evrakları tamamla diye sarı kağıt verdiler Bende hemen tamamlayıp konsolosluğa postaladım.Başka yapmam gerekn bişey var mı?Bu durumu yaşayan arkadaşlar yardımcı olurmusunuz.

• @ahsenas ben direkt yes dedim çünkü sağlık kontrolünde ABD göçmenlik aşılarını vuracaklar diye

• @SNGMSF eksik evrak neydi onuda belirtir misiniz?

• Merhaba, cr1 sürecimizde nvc aşamasındayız. I-864 belgelerini tam olarak düzenlemeden yüklemiştik. Öncesinde DS260’ı tamamlayıp geri döneriz diye düşünmüştük. Ancak şu an sponsor belgelerini yükleyeceğim yere tıklayamıyorum. Beni direkt DS260 civil documents kısmına atıyor. Tüm formlar tamam ama ilerleyemiyoruz. Sistemle ilgili bir sorun olabilir mi? Yoksa önce DS260’ı submit ettiğimiz için mi? Ne yapabiliriz, yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

• @Berkan-Duru 2022 vergisi ve eşimin boşanma kağıdının aslını istediler

• Merhaba ds 260 formunun en son kısmında imza bölümündeki bilgileri de girdim ama tekrar personal bilgilerinde düzeltmem gereken bir yer olduğunu söylüyor. Ama formu doldururken hata olmayacak şekilde doldurmuştum zaten yanlışlık olsa uyarıyordu. Kafam takıldı yardımcı olabilecek biri olursa sevinirim

• @timtim tüm bilgileri Türkçe karakter kullanmadan girdiğinize emin olun. Örneğin yanlışlıkla İ yazmışsınızdır ama sistemde I olarak giriliyor. Farketmemis olabilirsiniz

• @Berkan-Duru haklısınız o hataya düştüm fakat ilerletmemişti mesela düzelttim sonra. Bu benim kafamı karıştrdı

• @timtim şuan düzeldi mi? Ilk basa donup kırmızı gozuken heryeri ingilizce karakterlerle duzeltmeye çalışın. Her duzeltmede save yapın

• @Berkan-Duru şuan kırmızı görünen bir yer yok hepsi doğru görünüyor :s

• @timtim enteresan.. nvc ye inquiry olusturun derim eger sorun olmadigini düşünüyorsanız. Umarim cozulur sorununuz

• @Berkan-Duru teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |