Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan manama'yi kontrol ettigimde yillara gore baktim hic EU dan kimse mulakat yapmamis.problemlik bir durum yoktur degil mi ? CN'da cok ic acici olmayinca bir suphelendim simdi problem olur mu ki diye.

• Merhaba,

Erkek arkadaşıma green card çıktı ve şuan amerika da çalışıyor, hayatını düzenini kurdu ve bir sorun yok. Bende başvuru yapmıştım ama çıkmadı, ben Türkiye'de yim, bundan sonra ki süreç ile ilgili burada bir sürü şey okudum ama daha fazla ayrıntıya ve deneyimli kişilere ihtiyacımız var. Evlilik süreci ve sonrasında ki Amerika'da ki süreç, doldurulması gereken formlar, yapılması gereken başvurular ile ilgili bilgileri de okudum. Bu süreci yaşayan ve ne kadar sürdüğü ile ilgili bilgisi olan var mı? Ayrıca bu sürecin uzun olduğu ile ilgili de çok yorum gördüm. Erkek arkadaşım Türkiye'ye geldiğinde de hemen evlenmeyi düşünüyoruz. Evlilikten hemen sonra başvuru yaoılabiliyor mu, bu evlilik için belirtilen bir süre var mı? Süreci en kısa nasıl yönetiriz? Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.
    Teşekkürler....

• Arkadaşlar merhaba ben ds 260 formunu doldurup gönderdim bekleme aşamasındayım ilk iletideki 3. madde dosya numarasının aktif olması gerektiğini beklemek yazıyor aynı iletide ‘visa bülten’ kısmından dosya numaramızın aktif olup olmadığını kendimiz bakabiliyoruz zaten sayılarla dv2024ten de paylaşılacaktır bilgiler fakat aklıma takılan şey ise kcc den bize gelen mailde bize söylenmek istenen şeyin ne olduğu mülakat tarihi almaya hak kazandın mı demek istiyor konsoloslukla iletişime geç mülakat tarihi al mı diyor kısaca?

• @crazycells teşekkürler, geriye mülakat tarihinin bize e-mail ile bildirilmesi ve forumu takip etmek kalıyor. Emeklerinize sağlık 🙏🏻

• @crazycells ben izmirdeyim okul İstanbul'da cidden gidip almam gerekli mi orjinali

• ⭐⭐

@atalardankalanbirben Siz dosya durumunuzu sorgulamadıktan sonra kcc tarafından size 1 kere mail gelecek ve bu mail içeriğinde hangi konsoloslukta hangi gün ve saatte mülakatınız olduğu yazacak. Bunu kazandığınızı öğrendiğiniz sayfadan da görebilir hale geleceksiniz o mailden sonra.

• ⭐⭐

@Meho35 Evet diplomanızın örijinalini görmek isteyecekler bu sebeple 1 ekim öncesi diplomanızı hazırda bulundurmanız faydanıza.

• Merhabalar,

Green Card talihlisiyim. ABD ye 10 yıllık b1/b2 vizem var. Ben işlemlerimi AOS ile yapmak istediğimde eşimin durumu nasıl oluyor? Onun vizesi yok. Ben USA de o Ankara’da yaptırma gibi bir seçenek mümkün mü? Saygılar

• Merhaba,

Case numaram 15 binlerde ailem Ankara'da yaşadığı için mülakat yerimi Ankara seçtim.Sıra gelmeme durumda dosyamı abd ye aldırabilir miyim ? (turist vizem var) yada şu an cayman adalarında yaşıyorum buraya jamaika konsolusluğu bakıyor konsoluslukların randevu hızı verme tarihlerine nereden bakabiliriz ? teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@IPEKKELESOGLU, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

Erkek arkadaşıma green card çıktı ve şuan amerika da çalışıyor, hayatını düzenini kurdu ve bir sorun yok. Bende başvuru yapmıştım ama çıkmadı, ben Türkiye'de yim, bundan sonra ki süreç ile ilgili burada bir sürü şey okudum ama daha fazla ayrıntıya ve deneyimli kişilere ihtiyacımız var. Evlilik süreci ve sonrasında ki Amerika'da ki süreç, doldurulması gereken formlar, yapılması gereken başvurular ile ilgili bilgileri de okudum. Bu süreci yaşayan ve ne kadar sürdüğü ile ilgili bilgisi olan var mı? Ayrıca bu sürecin uzun olduğu ile ilgili de çok yorum gördüm. Erkek arkadaşım Türkiye'ye geldiğinde de hemen evlenmeyi düşünüyoruz. Evlilikten hemen sonra başvuru yaoılabiliyor mu, bu evlilik için belirtilen bir süre var mı? Süreci en kısa nasıl yönetiriz? Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.
    Teşekkürler....

https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

• Merhabalar, ben görevlendirme ile 1-2 ay kadar yurtdışında yaşadım, bunu forma yazdım. Gönderilirken gri pasaport verildi ve o pasaportu kuruma iade ettim, dolayısıyla güncel pasaportumda o giriş çıkış bilgileri yok. İade ettiğim için bir önceki pasaportumun bilgisi de yok, sıkıntı yaşar mıyım?
    İkinci sorum, 2 ay yaşadığım için police clearance almam gerekir mi?

Şimdiden teşekkürler desteğiniz için

• @crazycells hocam kolay gelsin ben 2022 talihlisiyim beni de excel listesine alırmısınız süreci takip etmem açısından forumda baktım göremedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray26 bir EU dosyası gelmemiştir hepsi bu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Küçükusta bunu bilmek çok güç ama CN 2100'de olup form açtırdığı için henüz mülakat alamamış dosyalar var ankara'da.
    konu ankara'nın inisiyatifinde değil, konu DOS'un uyguladığı bu prosedürün işleyişinde sizlerin yaptığı hatalar.
    ankara'nın rolü, slotları kadar mülakat vermek hepsi bu..

• @achillesoag Benim sonra konsolosluktan mülakat için randevu falan almama gerek kalmayacak o zaman öyle mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@puff teknik olarak mümkün evet.
    asıl talihli vizesini aldıktan sonra diğer aile üyeleri CP (consular processing) ile vizelerini alabilir. bu durumda lütfen sürecinizi bana hatırlatın, destek olurum forum üzerinden.

• Selamlar,

DV2023 CEAC Data for Embassies grafiğinden baktığımda 2023 için mevcut Mayıs ayına göre Ankarada Case nosu EU5-6k arasına Issued vermişler . 7-10k arası Ready ler var. Bu Ready ne anlama gelmektedir?

O kişilerin işlemleri hazı rve mülakat için bekliyor gibi birşey mi demek?

• @serhank evet ready hazir demek çok muhtemelen mülakat tarihi gitmiş ancak mülakat süresi daha gelmemiş kişiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atalardankalanbirben mülakat tarihiniz, 2NL aldığınızda (second nofiticatial letter) aldığınızda sisteme girdiğinizde göreceksiniz.

bunun dışında bir mail almayacaksınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serhank burada detaylıca anlattım, bakabilirsiniz;

https://yesilkartforum.com/forum/post/240589

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |