Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

• Sofware Developer Quality Engineer alaninda SDET egitimi kursuna yazilacagim 4k 6 ay egitim boyle kurslarara gidip is bulamamis var mi?

• Merhaba arkadaşlar , lise mezunuyum ,2007den 2019a kadar kendimce yazılımla uğraştım
    2019da en son python öğrendim , asıl uzmanlığım php
    4 yıldır yazılım ile uğraşmadım , alaylıyım yani
    sizce web programlama alanında şansım olur mu?abd de
    Tekrar eğitimlere başlayip kendimi eski hale getirmek istiyorum
    Php aynı phpdir herhalde 🙂

• su an entry level de asiri yigilma var. seneye kadar ayni kalacagi tahmin ediliyor…medium- senior level isler iyi ama entry level icin aradan siyrilabilmeniz icin oncelikle bs degree onemli bir etken ve en onemlisi iyi bir network.

• @Ercan-Tekoglan Merhaba "bs degree" dediğiniz diploma mı acaba?

• evet 4 yillik lisans

• Merhabalar bende 2 ay oldu Sdet kursuna başladım.Şimdilik kurs iyi gidiyor ancak çok tecrübem olmadığı için zorlandığım konular oluyor Java ile başladığımız için. Ancak ders sonrası tekrar ederek ve 4 saat dışında 4-5 saatte kendim çalışarak daha başarılı olduğumu görüyorum. 6 aylık bir kurs sonunda test yazılım uzmanı olarak bootcamp bitirmiş olacağım. İngilizcem b1 seviyesinde ancak dersleri anlamam için yeterli oluyor. İş bulabilme konusunu henüz tecrübe etmedim zaman geçtikçe kurs ile ilgili tecrübelerimi paylaşmaya devam edeceğim.

• Kurs bu arada haftanın 6 günü günde 4 saat olarak devam ediyor. Benim saatlerim sabah 11:00-15:00 arasında \Texas.

• @janedns merhaba hangi kursa basladiniz

• @mazk2104 Techno Study’nin Sdet kursuna devam ediyorum.

• @janedns QA veya Automation tester olarak da geçiyor.

• @janedns basarilar dilerim nasil geciyor zor mu

• @mazk2104 kolay değil evet ama dersleri tekrar ederek günde 4-5 saat ayırarak 4 saat dersin dışında öğreniliyor. Yoğun bir program olduğunu söyleyebilirim.

• @janedns peki tesekkur ederim 🙂 kolay gelsin basarilar

• @ayvalik10
    Hocam, epey arastirdim ve suan ibre Austin e kaydi. Yuzde 80.
    Tskler tavsiyeniz icin.

• Selamlar, ABD de 6 ay - 1 yıllık bir yazılım kursu ile yazılım öğrenme planlım var önerebileceğiniz bir firma site vs olur mu? DV 24 talihlisiyim ve sadece uber ile hayatımı devam ettirmek istemiyorum açıkçası.

• ⭐⭐

@Alican-Kurul-0 bootcamplar var internette.İş garantili olanlar var. Linked üzerinden veya gitmeyi planladığınız bölgeye yakın yerlerden araştırabilirsiniz. Online eğitim çoğu zaten. Firma olarak tavsiye edeceğim bir firma yok ama üzgünüm.

• Maalesef suanda IT bayagi kotu yeni alumniler icin.

• ben de bir yazılım geliştiricisiyim meslekte daha 2. yılım fakat cok sevmiyorum işimi 😞 sizce amerikaya inşallah gittiğim takdirde bu mutlu olmadıgım işle mi devam etmeliyim yoksa hizmet sektörüne mi girmeliyim? İngilizcem iyi sayılır fakat sunu da ogrenmek istiyorum örnegin sap yazılımı icin calısan biriyle uber yapan aynı alıyorsa aylık tercihim uberden yana olur.

• @misha90, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

ben de bir yazılım geliştiricisiyim meslekte daha 2. yılım fakat cok sevmiyorum işimi 😞 sizce amerikaya inşallah gittiğim takdirde bu mutlu olmadıgım işle mi devam etmeliyim yoksa hizmet sektörüne mi girmeliyim? İngilizcem iyi sayılır fakat sunu da ogrenmek istiyorum örnegin sap yazılımı icin calısan biriyle uber yapan aynı alıyorsa aylık tercihim uberden yana olur.

Uber'ciler ve SAP'ciler ne kadar kazanıyor tam emin değilim ama aynı parayı kazanmak için Uber'de daha çok çalışmak zorunda kalbilirsiniz. Maaş sitelerinden karşılaştırma yapabilirsiniz.

• @haleluja Teşekkürler yanıtınız için beni niye eksilemişler anlamadım, fikirlerimi söyledim diye 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |